Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Początki

Pokaż wątki Pokaż posty

Początki

justi 16:21, 04 cze 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Dopiero zajrzałam, przepraszam że tak długo. Odnośnie dylematów to na siatkę daj bluszcz lub winobluszcz tak jak radzą inni, ale poszukaj trójklapowego, jest dużo bardziej ładniejszy.
No i koniecznie jak zarośnie siatke przycinać i utrzymywać w tzw ramie. Tujek nie ciąg dalej. Ja sie obsadziłam tymi tujami i teraz żałuję. Jak mają być tuje to fajnie wygląda rząd zielonych a po środku zrobić przycięty prostokąt z żółtych. Na tle żółtych można dać trawy albo coś piennego 3 sztuki.
coś tak


Pomysł trawy i lawenda na tym wąskim pasku fajny, tylko pomyśl o stanie w zimie, coś zimozielonego też by było dobrze.

Przed domem w żwirku może być stożek czymś podsadzony np. 3 kuleczki z żółtego bukszpanu. Można też latem podsadzic sezonowymi begoniami. A zimą będzie ładnie gdy dodasz dekoracje lub światełka.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
malwes 22:04, 04 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Justi, bardzo dziękuję!


____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
malwes 22:07, 04 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
A u mnie dzisiaj tarasowo-fuksjowo-koleusowo:




I zakwitła mi pierwsza różyczka:
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
popcorn 22:08, 04 cze 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale ladne te biale drobne rozyczki! Koniecznie musze sobie takie sprawic i gdzies wcisnac
pozdrawiam serdecznie i podoba mi sie pomysl Justi!
Karolina
____________________
Mój nowy ogródek
anieszka 22:26, 04 cze 2012


Dołączył: 24 mar 2012
Posty: 1356
Przyszłam z rewizytą i widzę niezłe postępy
Wszyscy podziwiają twój taras , ja mam 70m2 i do tej pory jest moim koszmarem jeśli pomyślę o jego wykończeniu - ale rzeczywiście jak robię imprezę to wszyscy się na nim mieszczą
Ja moje Rh też posadziłam dość blisko i powiem szczerze , że po wizycie u ogrodzie bukszpanowym , myślę że to jest całkiem niezły pomysł.
____________________
Aga- Ogród na Cedrowej
Diana 22:32, 04 cze 2012


Dołączył: 03 sie 2011
Posty: 2047
tarasik śliczny
bociek 19:35, 07 cze 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Hej Gosiu,

Przepraszam, ze dopiero teraz, ostatnio gonie w pietke

Justi dobrze kombinuje, tylko z tym bluszczem to bedziesz musiala go przez siatke przeplatac. Tak mi radzila Danusia. Mialam kilkuletni egzemplarz, ale tej zimy polegl niestety Winobluszcz z kolei nie jest zimozielony. Rozwaz choine lub serby, dadza piekne tlo i sa bezproblemowe.

Lawenda jest ladna, ale fatalnie wyglada zima i wczesna wiosna...Z bylin polecam szalwie, szybko rusza wiosna i dlugo kwitnie. Jest biala, rozowa i fioletowa

Jesli pojdziesz w miskanty musisz pamietac, ze wczesna wiosna bedzie golo dopoki nie rusza w kwietniu/maju... A traw jest taka mnogosc odmian i sa piekne

Moze daj jeszcze kilka hortensji w rzedzie

Nie wiem czy w jakikolwiek sposob pomoglam czy tylko namieszalam...
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
malwes 09:36, 11 cze 2012


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
Boćku, dziewczyny, bardzo dziękuję.

My też gonimy ostatnio, tylko w chorobę niestety. Chorowaliśmy i my i starszy a teraz młodszy złapał jakąś paskudna biegunkę krwistą i się męczy i już któryś dzień z kolei i na dodatek ujawniła mu się przepuklina z drugiej strony niż już miał operowane więc ponowne cięcie nas czeka....masakra jakaś z tymi chorobami

No i leje
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
nika 14:37, 11 cze 2012


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 783
Ojej... Zdrówka Wam życzę... przede wszystkim najmłodszemu!
____________________
Nika i jej marzenie o pięknym ogrodzie
bociek 21:47, 11 cze 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
O kurcze, Gosia, ale klopot Zdrowka zycze calej Rodzince...

A deszcz niech tam pada, byleby zdrowie wrocilo, za co mocno trzymam kciuki
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies