Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

Sebek 21:15, 16 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to czekamy na Bogdę
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
justi 21:38, 16 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Nawet po silnym skróceniu roślina mateczna odbije, tylko podlewaj oszczędnie, ale nie zasusz.
Przetestowałam kiedyś silne skrócenie.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 21:38, 16 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Nawet po silnym skróceniu roślina mateczna odbije, tylko podlewaj oszczędnie, ale nie zasusz.
Przetestowałam kiedyś silne skrócenie.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 21:38, 16 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
ups 2x
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Matka 21:49, 16 paź 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Fotki zamieszcze jutro, bo jeszcze mam 2 skrzynki, ale juz nie mam gdzie ich pomieścic ięc chyba do kompostownika powędrują, ale może jeszcze dam rade porobic z nich sadzonki, jak radzi Alinkaale obawiam się, że teraz jest juz ciutkę za późno-bo przecież mamy juz październik a to się robi o ile dobrze pamiętam w lipcu?
____________________
U Matki
Sebek 21:54, 16 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Lepiej sobie zostaw miejsce na inne rozsady - np pociachaj hortensje, może żurawki się da podzielić, trzmieliny i bukszpany na obwódki - ja bym poszedł bardziej w te cenne i droższe, bo pelargonie to i za złocisza kupisz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Matka 21:58, 16 paź 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Sebku, żurawki w gruncie się rozmnażają, dzielic będę na wiosnę; bukszpany-o właśnie mam 2 doniczki z sadzonkami od Danusi-reszta mi padła-muszę zadolować, berberysy i tawuły też sobie znalazły lokum, muszę już je chyba okryć bo szkoda byłoby ich; hortensji mialam mało, ale Lime i tak muszę zakupić dopiero na wiosnęale chodzi mi o to, że mało miejsca mam bo w lutym znów pewnie zacznę szalec z nasionkami(obiecałam sobie, że już nie, ale znając siebie...)więc parapety zastawie znówach...narzekam, narzekam ale i tak to lubię
____________________
U Matki
Sebek 22:01, 16 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262


Młode sadzonki okryj tylko stroiszem
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Puskaogrodni... 22:19, 16 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Źródła pisane podają dwa terminy na sadzonkowanie bluszczolistnej: sierpień a potem wczesna wiosna.
A jak to w realu, nie wiadomo. U każdego ogrodnika inaczej.

A bukszpany chętnie, ale nie mam niestety gałązek.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Puskaogrodni... 22:21, 16 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Bogda napisał(a)
Fotki zamieszcze jutro, bo jeszcze mam 2 skrzynki, ale juz nie mam gdzie ich pomieścic ięc chyba do kompostownika powędrują, ale może jeszcze dam rade porobic z nich sadzonki, jak radzi Alinkaale obawiam się, że teraz jest juz ciutkę za późno-bo przecież mamy juz październik a to się robi o ile dobrze pamiętam w lipcu?


Czekamy więc na foto.
Do jutra wszystkim. Trzeba do pracki iść.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies