Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Złe DOBREGO początki czyli marzeń kilka o ogrodzie

Puskaogrodni... 19:03, 26 mar 2012


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Moi drodzy Ogrodnicy.
Donoszę z dumą, że moja sadzonka pelargonii bluszczolistnej- kaskadowej zakwitła.

Ja wiem, że miałam do tego nie dopuścić i uszczykiwać- ale ZAKWITŁA !!!!!!!!



A to kolejna porcja do sadzonkowania.
Skróciłam pelaśki i zamierzam ukorzenić kilkanaście nowych roślinek. Pobrane w marcu, jak czytałam, powinny ukorzenić się do 8 tygodni- może zdążę.

Nie wiem tylko czy można pobierać sadzonki z pobranych wcześniej sadzonek a nie z rośliny matecznej...
Rok próby....





Wybaczcie jakość zdjęć. Karta zamówiona, tylko poczta znów zawiodła.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Neska 19:12, 26 mar 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Witaj oglądałam Twoje zmagania z remontem. Domek wygląda teraz super. Napawa mnie to optymizmem, że przeżyję jakoś moją rozbudowę domu. Ja zostawiłam sianie trawy na po remoncie. Zaczęłam tworzyć rabaty na brzegach działki. Aż się boję jak będzie wyglądać działka po zakończeniu plac budowlano- remontowych.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
Puskaogrodni... 19:20, 26 mar 2012


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Dzięki Kasiu za odwiedziny i pochwałki.

Cierpliwość i spokój są niezbędne przy remontach- jak ładnie to brzmi- ja nie miałam ani jednego ani drugiego i wciąż chciałam już.

Zajrzałam do Ciebie kilka dni temu i zakochałam się w Twoich pisankach zdobionych papierem.
Przeczytałam już sporo na ten temat ale nie wiem czy sprzątać domek, czy sprzątać ogród, czy robić sadzonki czy pisanki...A może kule betonowe z piłek- jestem mało konsekwentna i zapalam się do wielu pomysłów jednocześnie- a dzień ma tylko 24 godzinki.

I jakby tego było mało, zimą wróciłam do poczynań krawieckich. Na tapecie mam w tej chwili dwie nieskończone sukienki i jeden bardzo mi potrzebny płaszczyk.

Co robić?
A muszę jeszcze znaleźć hortensje do doniczek choć odrobinkę podobnych do tych, jakie prezentuje nasza Szefowa Danusia !
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Neska 19:43, 26 mar 2012


Dołączył: 05 mar 2011
Posty: 2377
Puskaogrodniczka napisał(a)
Dzięki Kasiu za odwiedziny i pochwałki.

Cierpliwość i spokój są niezbędne przy remontach- jak ładnie to brzmi- ja nie miałam ani jednego ani drugiego i wciąż chciałam już.

Zajrzałam do Ciebie kilka dni temu i zakochałam się w Twoich pisankach zdobionych papierem.
Przeczytałam już sporo na ten temat ale nie wiem czy sprzątać domek, czy sprzątać ogród, czy robić sadzonki czy pisanki...A może kule betonowe z piłek- jestem mało konsekwentna i zapalam się do wielu pomysłów jednocześnie- a dzień ma tylko 24 godzinki.

I jakby tego było mało, zimą wróciłam do poczynań krawieckich. Na tapecie mam w tej chwili dwie nieskończone sukienki i jeden bardzo mi potrzebny płaszczyk.

Co robić?
A muszę jeszcze znaleźć hortensje do doniczek choć odrobinkę podobnych do tych, jakie prezentuje nasza Szefowa Danusia !


Bliżej świąt będzie więcej hortensji tylko i ceny wyższe.
____________________
Pozdrawiam Kasia - Ogród na skraju sadu
justi 20:09, 26 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Jak już zakwitły pelaśki to może trzeba podlewać nawozem do kwitnących, żeby zawiązywały więcej pąków kwiatowych.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Puskaogrodni... 10:11, 14 kwi 2012


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
U mnie wciąż zimno...
Dziś przebija słoneczko i już zaraz biegnę nieco posprzątać swoje ogrodowisko.

Kochani. Posadziła jesienią śliwę wiśniową i pięknie się przyjęła.
Kwitnie i wypuszcza listki.
Jest tylko jeden kłopot .
Bardzo kiepsko wybrałam dla niej miejsce- nie wiem co ja sobie myślałam.
Kiedy mogę przesadzić drzewko tak by mu nie zrobić krzywdy? Dopiero jesienią?
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
justi 10:37, 14 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Może po kwitnieniu, właściwie to nie wiem, musisz Szefową spytać to będziesz wiedziała na 100%.
Fajnie że się odezwałaś, pokazuj ogródkowe prace.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Puskaogrodni... 09:31, 15 kwi 2012


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Witaj Justynko.
Cieszę się , że o mnie pamiętasz.

Ja na razie się miotam- zimno, pada- pogoda nie sprzyja ogrodowym rewolucjom.
Mąż zaczął budowę oczka- ale już po pierwszych pracach widać było, że coś jest nie tak.
Gruzowisko czy kamieniołom nie pasuje mi do ogólnej wizji.

Tak więc jeden dzień trwało budowanie... a pół soboty unicestwienie i sprzątanie.
NIE BĘDZIE OCZKA !!!
Biłam się z myślami ale decyzja zapadła.
Popracuję nad Mężem i postaram się mieć kulę ogrodową albo kwadrat ogrodowy albo stożek- jestem jak zwykle na etapie poszukiwań.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
justi 11:11, 15 kwi 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
To dobra decyzja.Lepiej zasiać soczystą zieloną trawę niż patrzeć na "gruzowisko" i myśleć że jest brzydko i coś nie tak. Może ciurkadełko będzie lepszym rozwiazaniem. Życzę owocnych poszukiwań.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Pola 11:22, 15 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Puskaogrodniczka napisał(a)
Witaj Justynko.
Cieszę się , że o mnie pamiętasz.

Ja na razie się miotam- zimno, pada- pogoda nie sprzyja ogrodowym rewolucjom.
Mąż zaczął budowę oczka- ale już po pierwszych pracach widać było, że coś jest nie tak.
Gruzowisko czy kamieniołom nie pasuje mi do ogólnej wizji.

Tak więc jeden dzień trwało budowanie... a pół soboty unicestwienie i sprzątanie.
NIE BĘDZIE OCZKA !!!
Biłam się z myślami ale decyzja zapadła.
Popracuję nad Mężem i postaram się mieć kulę ogrodową albo kwadrat ogrodowy albo stożek- jestem jak zwykle na etapie poszukiwań.

Witam nową ogrodowiczkę, nie mart się tym oczkiem ja też zakładam ciurkadełko bo odgłos szumiącej wody mnie rajcuje będę zaglądać do ciebie
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies