Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Gosialuk 21:27, 30 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
Aga pokażesz swój heterolepsis do podziału? Jak długo już u ciebie rośnie i na jakim stanowisku? Kupiłam w tym roku malutkie sadzonki, a on podobno dopiero po paru latach pokazuje na co go stać.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kasiapod 21:29, 30 sie 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1016
Nowa12 napisał(a)
Tak myślę żeby w przyszłym roku wymienić jednoroczne szałwie na perowskie ale z tych niższych.
Mimo że uwielbiam szałwie omączone to sadzenie ich co roku..., nie chce mi się .
Tylko mam mieszane uczucia bo u jednych wyglądają przecudnie ale z drugiej strony jest tyle komentarzy że liche, że leżą na rabacie i bądź tu człowieku mądry .

Pięknie to wygląda jeżówki cudne.
Podoba mi się szałwia omączona, szkoda że jednoroczna
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Basieksp 21:32, 30 sie 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10261
No mi też te memory bardzo się podobają ale krzewuszka też bardzo ładna, taka delikatna w swoim kwitnieniu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Ewa777 22:32, 30 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Nowa12 napisał(a)


To jeszcze pokuszę .


Piękne to ujęcie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 23:01, 30 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gosialuk napisał(a)
Aga pokażesz swój heterolepsis do podziału? Jak długo już u ciebie rośnie i na jakim stanowisku? Kupiłam w tym roku malutkie sadzonki, a on podobno dopiero po paru latach pokazuje na co go stać.


Najpierw musiałam pogooglować co to jest ten hetero .
Mam mało fotek z rabaty, na której go mam bo ona jest przerabiana ale zrobię Ci później lepsze zdjęcia.
Na tych fotkach to te trawki z chmurką .
Bardzo go lubię i w sumie nie wiem czemu jest tak mało popularny. Ma śliczne wąziutkie źdźbła i soczystą zieleń. W ogóle nie podsycha mimo, że jest na słońcu z odrobiną cienia. Kwitnie teraz i też tworzy fajną zwiewną chmurkę. Miałam 2 malutkie sadzonki posadzone kilka lat temu. W zeszłym roku podzieliłam 1 na pół i bardzo dobrze to zniósł i dogonił pierwotny egzemplarz. Na wiosnę podzielę tę drugą sztukę na pół albo 3 kawałki bo chcę go mieć więcej.
Moim zdaniem wcale tak wolno nie przyrasta.
Jesienią jest cudnie pomarańczowy. Jedynie ten zapach jest wkurzający ale tylko jak kwitnie i do wytrzymania .


Obok 2-letnie hakonki. Widać różnicę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:04, 30 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)


Piękne to ujęcie


Bo nasze Sunseekersy na nim są Ewa .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:06, 30 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
No mi też te memory bardzo się podobają ale krzewuszka też bardzo ładna, taka delikatna w swoim kwitnieniu


Ja nie mam w ogóle kwitnących miskantów tylko Morning Light i Gracilimusa więc tym bardziej mi się on podoba .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:07, 30 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasiapod napisał(a)

Pięknie to wygląda jeżówki cudne.
Podoba mi się szałwia omączona, szkoda że jednoroczna


Musieli by popracować naukowcy nad przerobieniem ją na wieloroczną. Byłaby hitową rośliną .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Martka 23:35, 30 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nowa12 napisał(a)


Najpierw musiałam pogooglować co to jest ten hetero .
Bardzo go lubię i w sumie nie wiem czemu jest tak mało popularny. Ma śliczne wąziutkie źdźbła i soczystą zieleń. W ogóle nie podsycha mimo, że jest na słońcu z odrobiną cienia. Kwitnie teraz i też tworzy fajną zwiewną chmurkę. Miałam 2 malutkie sadzonki posadzone kilka lat temu. W zeszłym roku podzieliłam 1 na pół i bardzo dobrze to zniósł i dogonił pierwotny egzemplarz. Na wiosnę podzielę tę drugą sztukę na pół albo 3 kawałki bo chcę go mieć więcej.
Moim zdaniem wcale tak wolno nie przyrasta.


Pospacerowałam po Twoich rabatach z ogromną przyjemnością.
A co do tej trawki hetero : - w 100% podzielam każdą z Twoich obserwacji i myśli. Też dziwię się, dlaczego tak rzadko jest o nim, tj. sporobolusie mowa. Jak dla mnie - jest idealny. Super, że dzieliłaś, też to zrobię na wiosnę. W tym roku dokupiłam kilkanaście sadzonek, wszystkie ładnie przyrastają i co ważne, nie trzeba się martwić podlewaniem. Myślę, że w trzecim sezonie to już w ogóle kępy będą spektakularne.
Gosialuk 23:46, 30 sie 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5263
O to bardzo dobre wiadomości. Jak i u mnie będzie mu tak dobrze, to pewnie powiększę stan posiadania tej trawki. Na zdjęciach widać, jak ładnie słońce łapie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies