Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 11:03, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MartaCho napisał(a)
Moim zdaniem, na miejsce szałwii fajnie wyglądałabym jakaś kocimiętka, albo... szałwia, ale Caradonna na przykład


Kocimiętkę ale niską kupiłam w tym roku na obwódkę i czekam aż trochę się rozrośnie bo na razie nie ma efektu. Caradonnę już mam i jest super ale w to miejsce będzie za wysoka. Jest podobno jakaś jej niższa wersja ale nigdzie nie spotkałam. W ogóle mam wrażenie że szkółki nie mają w ofercie tego co jest popularne na ogrodowisku . Przynajmniej te w mojej okolicy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MartaCho 11:25, 29 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2155
To masz rację. Dlatego przerzuciłam się na zakupy online, bo zawsze wychodziłam z czymś innym, albo jakąś inną odmianą niż chciałam, albo z niczym i tak czy siak byłam niezadowolona
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Rojodziejowa 11:38, 29 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8363
Też czasami muszę polegać na zakupach on-line. U mnie większość nn, więc już całkiem ryzyko, czy wyjdzie to, co się chce
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
anabuko1 13:59, 29 sie 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Nowa12 napisał(a)
Tak myślę żeby w przyszłym roku wymienić jednoroczne szałwie na perowskie ale z tych niższych.
Mimo że uwielbiam szałwie omączone to sadzenie ich co roku..., nie chce mi się .
Tylko mam mieszane uczucia bo u jednych wyglądają przecudnie ale z drugiej strony jest tyle komentarzy że liche, że leżą na rabacie i bądź tu człowieku mądry .

Cudne te szałwie. co to za odmiana ?
Ile sztuk masz ich tam posadzone ?
Po przekwitnięciu, przycinasz je ?
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nowa12 14:07, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

Cudne te szałwie. co to za odmiana ?
Ile sztuk masz ich tam posadzone ?
Po przekwitnięciu, przycinasz je ?


Zwykła omączona fioletowa. Nie ma nazwy. Kwitnie do przymrozków bez przycinania i na wiosnę wykopuję bo to jednoroczna.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:10, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rojodziejowa napisał(a)
Też czasami muszę polegać na zakupach on-line. U mnie większość nn, więc już całkiem ryzyko, czy wyjdzie to, co się chce


Ja też nie mam wyjścia i kupuję on-line. Ale teraz już bardzo zwracam uwagę na opinie na temat sklepu. Za dużo razy się nacięłam.
Najchętniej bym wszystko kupowała w Zielonym Expercie bo ten sklep mam sprawdzony ale oni nie mają za dużo asortymentu niestety.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:12, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Rojodziejowa napisał(a)
Też czasami muszę polegać na zakupach on-line. U mnie większość nn, więc już całkiem ryzyko, czy wyjdzie to, co się chce


Te nazwy NN to już mnie w ogóle zniechęcają skutecznie do zakupów.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:37, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Werbena mi się pięknie rozsiała pod ogrodzeniem .




____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:41, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Memory cudnie kwitnie. Mogę jedynie żałować, że nie mam więcej miejsca na niego.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:45, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dzisiaj reszta cięcia. Najpierw tuje potem wiąz, trzmielina, jałowiec stożkowy. Nawet jabłonki.
W myśl zasady że ostatnie cięcia do końca sierpnia .
I takie fotki przy okazji.


Heidebrauty mnie dogoniły wzrostem.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies