Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

agla 20:09, 18 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
ja wczoraj wykopałam stare kafle, jedną kostkę garnitową i kilka połamanych płyt betonowych - zachciało mi się miskanta na przedpłocie wysadzić - pożałowałam, jak tylko wbiłam łopatę, chociaż „wbiłam” jest dużą przesadą, także łączę się w bólu
____________________
Aga Niedzielny ogród
eVka 20:17, 18 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
O mamo, może skład budowlany otworzysz
____________________
agla 20:22, 18 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
taki w stylu „vintage” chyba
____________________
Aga Niedzielny ogród
Renii 20:57, 18 mar 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)


Wioluś wykopaliśmy z eMkiem 8 dziur (ja 2 ).
Przesadziłam w to miejsce liliowce stella i berberysy goldalita. Ale to dopiero początek.
Jeszcze muszę dalej odgruzować kolejne dziurki tym razem pod szałwię compacta deep blue ale najpierw ją muszę kupić bo nie mam.
A potem ciąg dalszy przesadzania a trochę tego mam. Najbardziej boję się hortensje piłkowane przesadzać bo pisałyście że hortensje mają wielkie bryły korzeniowe.


Ja przesadziłam w sobotę i dzisiaj 3 hortensje bukietowe 2 letnie, było naprawdę ciężko. Mega korzenie. Nigdy więcej
Ale gnasz z wątkiem, aż bida nadrobić
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 21:07, 18 mar 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)


Na razie połowę, te które mniej lubię .
Ale albo w tygodniu albo w sobotę zrobię resztę. Akurat się to chyba zgra z forsycją sąsiada .


To już nie muszę krzyczeć forsycje masz za płotem
U Ciebie wykopaliska A ja sobie na własne życzenie nawiozłam gliny z cegłami i kamolami. Glina położona warstwowo zrobiła efekt lazanii jak mówi Toszka i muszę ją wybierać, albo wymieszać z rodzimą ziemią. Ehhh nie miała baba kłopotu....To nawiozla dziadostwa na ładną ziemię
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 21:09, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)


Ja przesadziłam w sobotę i dzisiaj 3 hortensje bukietowe 2 letnie, było naprawdę ciężko. Mega korzenie. Nigdy więcej
Ale gnasz z wątkiem, aż bida nadrobić


Tym bardziej przekonujecie mnie, że trzeba to teraz zrobić bo potem to już w ogóle nie wykopię . Chyba, że koparką .
Wątki to się nam wszystkim rozhulają jak sezon porządnie ruszy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:12, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)


To już nie muszę krzyczeć forsycje masz za płotem
U Ciebie wykopaliska A ja sobie na własne życzenie nawiozłam gliny z cegłami i kamolami. Glina położona warstwowo zrobiła efekt lazanii jak mówi Toszka i muszę ją wybierać, albo wymieszać z rodzimą ziemią. Ehhh nie miała baba kłopotu....To nawiozla dziadostwa na ładną ziemię


U Ciebie forsycja już kwitnie?
A czemu nawiozłaś takiego tałatajstwa na własną działkę?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Renii 21:37, 18 mar 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Nowa12 napisał(a)


U Ciebie forsycja już kwitnie?
A czemu nawiozłaś takiego tałatajstwa na własną działkę?


Myślę że jeszcze 3.4 dni i będzie kwitła

Bo wysoki stan wód gruntowych mamy, dlatego chcieliśmy podnieść, A że w pobliskiej miejscowości budowali Lid to wywozili sporo niby ziemi. I tak się połakomiłam. Chytry dwa razy traci. Teraz mam dostęp do ziemi popieczarkowej i bardzo sobie chwalę. Tylko transport drogi
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Nowa12 21:58, 18 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Renii napisał(a)


Myślę że jeszcze 3.4 dni i będzie kwitła

Bo wysoki stan wód gruntowych mamy, dlatego chcieliśmy podnieść, A że w pobliskiej miejscowości budowali Lid to wywozili sporo niby ziemi. I tak się połakomiłam. Chytry dwa razy traci. Teraz mam dostęp do ziemi popieczarkowej i bardzo sobie chwalę. Tylko transport drogi


Jak zaglądałam przez płot (jak sąsiad nie widział ) to też wydaje mi się, że kilka dni i będzie żółciutka.
Niektórzy jak się musieli podnieść to taki gruz sobie właśnie nawozili. Tylko gorzej potem jak trzeba ogród robić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
mikina34 22:38, 18 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Nowa12 napisał(a)


A nie, no to ty w jakimś historycznym miejscu mieszkasz .
My to tylko mamy informację, że gdzies w okolicy jest jakiś stary szyb kopalniany zasypany ale nie ma go dokładnie zaznaczonego na mapach więc może u nas go znajdziemy .

No rozczaruję cię, zwykła wioska tylko ktoś tam kiedyś coś i pan (świadomie piszę z małej litery) w urzędzie nam oznajmił, że na naszej mapie jest miejsce wykopalisk archeologicznych i co najwyżej możemy sobie postawić wóz Drzymały, o! Taki był z niego uprzejmy i pomocny pan
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies