Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:15, 27 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
deszczowymaj napisał(a)




To chyba niestety..albo stety prawda

a tym bardziej,że ja to tworzę ogród od doopy strony powstają rabaty a nawet nie mam trawnika,tylko pseudo zielone zachwaszczone z wybojami takimi,że girę można skręcić.. coś kiedyś mam zamiar to dziadostwo koparką przemielić

ale tak to jest jak się zaczynało ogródek tworzyć po cichaczu w ukryciu przed babcią byle szybko posadzić i uciekać a żeby cokolwiek zrobić z trawnikiem to nawet strach było pomyśleć ..


Też mam takie coś co powinno być trawnikiem ale nie za bardzo przypomina
I też takie krzywizny stąd ta zamówiona ziemia, żeby chociaz trochę wyrownać góry i doliny .
Asiu nie przejmuj się trawnikiem. Najważniejsze są rabaty .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:19, 27 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przyszły dzisiaj moje ulubione jeżówki Glowing Dream. Najpiękniejsze na świecie . Mam już 2, te są do dosadzenia. A w ogóle skąd się wzięło to, że rośliny sadzi się w zestawach nieparzystych. Ja mam większość w parzystych .

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:29, 27 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

No tak, trzeba je ciąć ale z drugiej strony trawnik od kostki też trzeba nożykiem wycinać kostkę płukaną mam wszędzie.


Tak Ewuś. Jadę raz w roku takimi małymi nożycami elektrycznymi do trawy. Takimi akumulutarowymi kupionymi w Biedronce. Przycinam to co przełazi za bardzo na kostkę. Elektryczne to bzzzzzzzzzzzzzz i koniec roboty .
Ale ty na pewno masz już wprawę z kancikami i też na pewno ci to szybko idzie. Trzeba się tego po prostu nauczyć bo potem to pewnie już z górki .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
agla 19:43, 27 mar 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 226
Nowa12 napisał(a)
Przyszły dzisiaj moje ulubione jeżówki Glowing Dream. Najpiękniejsze na świecie . Mam już 2, te są do dosadzenia. A w ogóle skąd się wzięło to, że rośliny sadzi się w zestawach nieparzystych. Ja mam większość w parzystych .




Ja też nie wiem czemu nieparzyście, ale odruchowo tak sama kupuję
Do jeżówek dojrzewałam kilka lat i nie mogłam zrozumieć, czemu się nimi tak wszyscy zachwycają
Ale teraz już wiem
____________________
Aga Niedzielny ogród
eVka 19:54, 27 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Tak Ewuś. Jadę raz w roku takimi małymi nożycami elektrycznymi do trawy. Takimi akumulutarowymi kupionymi w Biedronce. Przycinam to co przełazi za bardzo na kostkę. Elektryczne to bzzzzzzzzzzzzzz i koniec roboty .
Ale ty na pewno masz już wprawę z kancikami i też na pewno ci to szybko idzie. Trzeba się tego po prostu nauczyć bo potem to pewnie już z górki .

Dokładnie tak jest wyprawa czyni cuda ale jest to męcząca robota.
Jak już na wiosnę przytnę kanty potem tylko raz na jakiś czas akumulatorowymi jadę dla perfekcji.
____________________
eVka 19:57, 27 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Piękne te jeżówka, nie znałam ich. Mam już zakaz zakupów, eMek się wkurzył, że co chwila nowe zakupy roslinkowe, więc na razie marzę tylko
____________________
Aurelllia 20:10, 27 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
OOOO a ja mam cały czas fazę na rodki mam z Auchan, biedry, w leroy u mnie przebrane były to nie brałam, a teraz mnie tu obisiowymi zachęcasz
Chyba w końcu wiem jak się nazywa moja jeżówka, która kupiłam jako NN to Glowing Dream bo jak obejrzałam ją w google to identyczna
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
eVka 20:12, 27 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Po ile te rodki były i skąd, patrzylaś może?
____________________
Wiolka5_7 20:13, 27 mar 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Jezowki masz z BR ? Glowing dream mam i są śliczne
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 21:47, 27 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
agla napisał(a)



Ja też nie wiem czemu nieparzyście, ale odruchowo tak sama kupuję
Do jeżówek dojrzewałam kilka lat i nie mogłam zrozumieć, czemu się nimi tak wszyscy zachwycają
Ale teraz już wiem


Do pewnych roślin trzeba dorosnąć .
Też tam mam z niektórymi przypadkami. Aktualnie dorastam do lawendy i rozchodników .
A odruchowo kupuję parzyste, kompletnie nie wiem dlaczego.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies