Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 11:28, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Z jeżówkami to trochę zaszalałam w tym roku. Nakupowałam jak sroka po 3 z każdej. Trzeba będzie to jakoś uporządkować.

Secret Love - chyba mało popularna, taka po prostu czerwona, mnie przypomina jeżówkę Eccentric tylko ta jest niższa. Ja ją posadziłam właśnie przed jeżówkami Eccentric. Ma być trochę czerwieni w tym miejscu.



Hot Papaya - czerwono-pomarańczowa, wielka i trzeba ją było podpierać, mam nadzieję, że w następnych sezonach jak się zagęści nie będzie to konieczne.



Cleopatra - podoba mi się na początku jak ma taki mocny, żółty kolor, potem dłużej na słońcu jest już blada i jasna.



Orange Skipper- tych nakupiłam najwięcej, w sumie nie wiem czemu, aż tak bardzo pomarańczowego nie lubię

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:49, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jeżówka Hope - kupiona pod koniec sezonu, więc nie kwitła zbyt długo, jest wysoka i podpierałam ją ale bardzo mi się podoba u niej ten jasny, chłodny odcień różu.



No i Eccentric - dość wysoka ale bardzo sztywna



To na razie tyle jeżeli chodzi o jeżówki u mnie. Mam nadzieję, że się zagęszczą w przyszłym roku i nie wypadną po zimie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:51, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dominika11 napisał(a)
tez planuje zakupić na nowy sezon Merinque- miała juz byc w tym sezonie, ale nie wyszło, trzeba nadrobić z tego co widzę u Ciebie


Jeżeli potrzebujesz takiego koloru i niewysokich to naprawdę są fajne. Kwiatów z jednej sadzonki jest mnóstwo i one bardzo długo są ładne i nie brązowieją.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:55, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

Piękne liliowce. Ja mam ich sporo i za gęsto posadziłam. Ale to dobrze . No będę miała co przesadzić nad staw.
A między nimi czy obok nich też jeszcze nie wiem co posadzić.
Jak będziesz miała fajny pomysł to mi to podrzucić.
Jezowki piękne. Ja też muszę ich dokupić i zwiększyć nasadzenia.



Liliowce często widzę w kępach samodzielnie albo podsadzone jakąś obwódką. Podobałyby mi się może w jakiejś kulistej rabacie otoczone np. trawkami albo bylinami. Ale generalnie od samego początku nie umiem nic z nimi więcej wymyślić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:02, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dominika11 napisał(a)
A może by lilowce połączyć z lawendą, może irysami niskimi i ze stipą ???


Przyznasz Dominika, że nie jest to proste? Nie wiem, czy liliowce o raczej ciepłych kolorach będą pasować do chłodnych odcieni? Może ktoś ma takie zestawienie? Stipa jest dobra do wszystkiego ale czy nie będzie za wysoka? Może jakaś niższa trawka...
Ja mam liliowce obok fioletowego hibiskusa Blue Chiffon i trochę się gryzą te kolory.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anabuko1 12:07, 28 gru 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497


Bardzo ładne odmiany jezowek.
Eccentric i Hot Papaya mam. Ale pojedyńcze sztuki.

No właśnie ja też nie mam klarownego zestawienia do liliowcow
O trasach też myślałam. Ale nic konkrtenie....
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dominika11 12:17, 28 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
jak w kulistej rabacie to mozna trawki dać do środka, moze też być rozplenica
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 12:17, 28 gru 2018


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Nowa12 napisał(a)


Przyznasz Dominika, że nie jest to proste?
o fakt proste to to nie jest, jedyną osobą, której to przychodzi bez wiekszego problemu to szefowa
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Nowa12 12:57, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)


Bardzo ładne odmiany jezowek.
Eccentric i Hot Papaya mam. Ale pojedyńcze sztuki.

No właśnie ja też nie mam klarownego zestawienia do liliowcow
O trasach też myślałam. Ale nic konkrtenie....



Gdzieś je przesadzę to na pewno tylko nie wiem jeszcze gdzie. A w ich miejsce dam coś co będzie pasowało do hibiskusa. On mi się bardzo fajnie rozrasta i pięknie kwitł naprawdę długo. Zdecydowanie dłużej niż liliowce które mam. Oprocz Stelli oczywiście bo ta kwitnie cały czas.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:58, 28 gru 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dominika11 napisał(a)
o fakt proste to to nie jest, jedyną osobą, której to przychodzi bez wiekszego problemu to szefowa


No właśnie. Ale to jest talent 1 na milion. Może tu jeszcze zajrzy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies