Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

JoannA 23:05, 21 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
Z mrówkami i u mnie problem. Sypię im proszek, aleciągle nowe gniazda się pojawiają.
Dzisiaj odkryłam wielki kopiec w rozplenicy, zasypana ziemią do połowy wysokości.
A ja naiwna sądziłam, że jak pada to one nie pracują
Muszę częściej przegląd na rabatach robić.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
Nowa12 23:18, 21 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
JoannA napisał(a)
Z mrówkami i u mnie problem. Sypię im proszek, aleciągle nowe gniazda się pojawiają.
Dzisiaj odkryłam wielki kopiec w rozplenicy, zasypana ziemią do połowy wysokości.
A ja naiwna sądziłam, że jak pada to one nie pracują
Muszę częściej przegląd na rabatach robić.


Też już takie kopce znajdowałam . W zeszłym roku największy pod różą. Zauważyłam go późno, dopiero wtedy jak coś się z nią zaczęło dziać. Przestała rosnąć i zaczęła żółknąć więc to też nie jest tak, że mrówki nie robią szkód w ogrodzie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 13:17, 22 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Też już takie kopce znajdowałam . W zeszłym roku największy pod różą. Zauważyłam go późno, dopiero wtedy jak coś się z nią zaczęło dziać. Przestała rosnąć i zaczęła żółknąć więc to też nie jest tak, że mrówki nie robią szkód w ogrodzie.

Mrówki mnie martwią, bo zauważyłam je właśnie wokół dwóch nowych róż i to Austina, rzako spotykane rarytasy. Czym można je posypać, żeby uratować róże i żeby to nie była jakas okropna chemia?

Kulki cisowe strasznie drogie, czasami zdarzaja się tańsze ale rzadko, trzeba trafić. Ja zdecydowałam, że jednak zostaję przy buksach, po opryskach rgularnych Lepinoxem ani są w świetnym stanie, mnóstwo przyrostów, piękne w tym roku. Zero gąsienic a wokół wszystko pozjadane. Po prostu zakładam, że już zawsze będę 3xroku pryskać Lepinox Plus. To ekologiczny środek, więc bez wyrzutów sumiania to robię
____________________
Nowa12 13:27, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Mrówki mnie martwią, bo zauważyłam je właśnie wokół dwóch nowych róż i to Austina, rzako spotykane rarytasy. Czym można je posypać, żeby uratować róże i żeby to nie była jakas okropna chemia?

Kulki cisowe strasznie drogie, czasami zdarzaja się tańsze ale rzadko, trzeba trafić. Ja zdecydowałam, że jednak zostaję przy buksach, po opryskach rgularnych Lepinoxem ani są w świetnym stanie, mnóstwo przyrostów, piękne w tym roku. Zero gąsienic a wokół wszystko pozjadane. Po prostu zakładam, że już zawsze będę 3xroku pryskać Lepinox Plus. To ekologiczny środek, więc bez wyrzutów sumiania to robię


Pewnie są jakieś ekologiczne sposoby ale ja sypię preparatem jeżeli już mi robią kopiec pod rośliną. Nię chcę ryzykować utraty rośliny. W pozostałych miejscach niech sobie żyją.
Dobrze wiedzieć, że ten Lepinox działa na gąsienice. Ja mimo wszystko trochę zraziłam się do buksów . Moje w tym roku nie są za ładne. Muszę im jakiś dobry nawóz kupić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 18:54, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Drugi powojnik zaczyna kwitnąć, ma to być niby Ville de Lyon. Trochę zmoknięty i nie wygląda .



Beni Maiko w sezonie zielenieje.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:01, 22 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Tawułki lubię nawet jak jeszcze nie kwitną. Chińska mi się rozrosła w tym roku.



Kolejna azalka-japonka kwitnie .




A dereń kousa kwitnie jak zawsze oszałamiająco .


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sierotka 19:20, 22 maj 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Śliczne masz azalie ,ten rok należy do azaliI i rodków
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
21:16, 22 maj 2019
Nowa12 napisał(a)


Ale to trochę trwa takie formowanie. U mnie trochę kiepsko z cierpliwością.
Cyknij fotki, chętnie pooglądam Twoje dzieło. To zawsze jest satysfakcja jak się samemu coś stworzy .

Wrzucam cisy u mnie
Agania 21:17, 22 maj 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Lubię przylistki dereniowe
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
anabuko1 21:26, 22 maj 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Nowa12 napisał(a)
Tawułki lubię nawet jak jeszcze nie kwitną. Chińska mi się rozrosła w tym roku.



Kolejna azalka-japonka kwitnie .




A dereń kousa kwitnie jak zawsze oszałamiająco .



I ja tawułki lubię. Kilka mam.
Azalie japońską mam jedna. i ładnie kwitnie.
dereń kousa ślicznie kwitnie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies