Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 21:08, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Mszyce w tym roku oszalały i są wszędzie... Pryskam eko i wcześniej nie eko i ciągle wracają...


Ja pryskam nie eko i na róże mi wróciły . Inny gatunek ze skrzydełkami .
Ale znajduję na coraz większej ilości roślin. W zeszłym roku tyle nie było to fakt.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
greg66 21:12, 28 maj 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ja pryskałem gnojówką z pokrzywy ale już są znowu i czarne i zielone i jakieś żółtawe też się znalazły
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Kim 21:12, 28 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Agatko zastanawiam się z czego masz zrobione obrzeża rabat patrzę i nie mogę dojrzeć
świdośliwa zachwycająca i ten kolor
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
eVka 21:17, 28 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


U nas oświetlenie nie wyszło drogo bo eMek je robił sam. Tylko to co wymagało elektryka zrobił elektryk. Ale ciągnięcie peszli, kabli, podłączenie reflektorów itp. to już samemu. Reflektorki, żarówki też kupowaliśmy dość tanie. Teraz to oświetlenie wystarczy ciągnąć pod kolejne rabaty.
A mąż wyjątkowo lubi takie elektryczne prace .

Trzmielinie idzie już 4 rok. Fajna była bo spora korona na grubej nożce .

To na pewno dużo taniej samemu My też wszystko sami robimy, nawet kostkę, elewację etc. Brat jest budowlańcem.
____________________
Nowa12 21:35, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
greg66 napisał(a)
Ja pryskałem gnojówką z pokrzywy ale już są znowu i czarne i zielone i jakieś żółtawe też się znalazły


Czyli nie ma mocnych Grzegorz na nie. U mnie tylko zielone i czarne. Ale inwazyjnie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Alicja169 21:38, 28 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Wieczorne oświetlenie ogrodu czyni go tajemniczym i pociągającym dodaje uroku i pokazuje koloryt Te ujęcia są piękne
Problem mrówkowo-mszycowy jest w tym roku powszechny.
Kupiłam wczoraj borax ( wzór chemiczny Na2B4O7•10H2O), który za radą entomologa - (córki zastosuję na mrówy. W miarę ekologiczny, nade wszystko tani.Kupiłam w sklepie zielarskim.
Zobaczymy jak się uda akcja - gniazd mrówkowych mam wszędzie multum, w żadnym roku nie było ich tyle

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Nowa12 21:42, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)
Agatko zastanawiam się z czego masz zrobione obrzeża rabat patrzę i nie mogę dojrzeć
świdośliwa zachwycająca i ten kolor


Bożenko, wszystkie obrzeża mam z kostki płukanej grafitowej tak jak podjazd do garażu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kim 21:46, 28 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Nowa12 napisał(a)


Bożenko, wszystkie obrzeża mam z kostki płukanej grafitowej tak jak podjazd do garażu.

Dziękuję
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Nowa12 21:47, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

To na pewno dużo taniej samemu My też wszystko sami robimy, nawet kostkę, elewację etc. Brat jest budowlańcem.


To już ci zazdroszczę. U nas w rodzinie niestety nikt takich zdolności nie posiada. Wszystkiego się trzeba nauczyć.
Teraz nam się schody zewnętrzne sypią, odpadają kafelki, kruszy się beton, masakra. Mąż się sam rwie do tej roboty żeby ograniczyć koszty ale on nigdy nie kładł płytek więc za bardzo tego nie widzę a zrobić je trzeba bo wygląda to koszmarnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:49, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Alicja169 napisał(a)
Wieczorne oświetlenie ogrodu czyni go tajemniczym i pociągającym dodaje uroku i pokazuje koloryt Te ujęcia są piękne
Problem mrówkowo-mszycowy jest w tym roku powszechny.
Kupiłam wczoraj borax ( wzór chemiczny Na2B4O7•10H2O), który za radą entomologa - (córki zastosuję na mrówy. W miarę ekologiczny, nade wszystko tani.Kupiłam w sklepie zielarskim.
Zobaczymy jak się uda akcja - gniazd mrówkowych mam wszędzie multum, w żadnym roku nie było ich tyle



Dziękuję Alu. Jak przetestujesz ten borax daj znać, jak okaże się skuteczny też go kupię. Co prawda mrówki względnie toleruję ale w niechcianych miejscach trzeba je pogonić.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies