Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

mikina34 15:27, 28 maj 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Ależ u Pani pięknie
Uprzejmie informuję, że zaglądam, podziwiam i zazdzraszczam
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
gogo 19:15, 28 maj 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Agatko, dzięki za nazwę azalii, na wysokość mogłaby być, ale jest za szeroka.
Powtórzę za Monią, ależ u Pani pięknie
U mnie nie ma tylu ślimaków, nie mam nic ogryzione.
Ale mrówki mam, ale przeważnie pod kamieniami i tam mogą sobie mieszkać
A dobrym sposobem na mrówki są fusy z kawy.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowa12 19:58, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)
Matko jak Ty masz ślicznie w ogrodzie, te azalie i powojniki!
Zdjęcie podświetlonych rabat rewelka. Zmotywowałaś mnie do kupna ogrodowych kul świetlnych. Widziałam ostatnio w centrum ogrodniczym w trzech rozmiarach. Oj dopisuję je do listy (przez Ciebie)

I ta piękna trzmielina, moje przy tej to dzidziusie


Czasem wolę ogród nocą niż za dnia bo oświetlenie daje fajny klimat. I przyjemnie jest wieczorami posiedzieć.
Ale ma pewnie też wady bo zwabia owady. Nawet rymuje się .
Na razie jakoś specjalnie nie zauważyłam takiego problemu ale pewnie trzeba się z tym liczyć.
U mnie świeci się od zmroku do 22.
Kule też mi się podobają. W ogóle kuliste kształty prezentują się dobrze w ogrodzie . Może być wszystko przeze mnie. Biorę to na klatę .
Trzmielinę kupiłam od razu dużą więc teraz muszę ją często ciachać żeby okiełznać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:15, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

No właśnie muszę poczytać koniecznie, jakoś ostatnio nie mogę sie przemóc do chemicznych oprysków. Mam nadzieję, na ciraz więcej pożytecznych owadów i ptaków w ogrodzie. Może one pomogą mi walczyć z plagami np. mszyc.
Lepinox Plus z całego serca polecam. Mam chyba najładniejsze bukszpany w okolicy i to dzięki niemu W połowie czerwca kolejny oprysk zapobiegawczo. I już nie boję się ćmy


Ja sypię na ślimaki i mszyce bo przynajmniej jest efekt. Nie pryskam na choroby grzybowe bo rzadko widzę poprawę. Lepinox Plus zapamiętam chociaż liczę, że ćma mnie nie odwiedzi .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:20, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mikina34 napisał(a)
Ależ u Pani pięknie
Uprzejmie informuję, że zaglądam, podziwiam i zazdzraszczam


Moniuś zaglądaj kochana bo ja Ciebie też podglądam .
Oczywiście jak dajesz jakiś znak życia a nie robisz w ziemi .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:25, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Agatko, dzięki za nazwę azalii, na wysokość mogłaby być, ale jest za szeroka.
Powtórzę za Monią, ależ u Pani pięknie
U mnie nie ma tylu ślimaków, nie mam nic ogryzione.
Ale mrówki mam, ale przeważnie pod kamieniami i tam mogą sobie mieszkać
A dobrym sposobem na mrówki są fusy z kawy.


Szczęśliwi ci co ślimaków nie mają .
Azalie rosną duże ale wolno .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 20:28, 28 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Czasem wolę ogród nocą niż za dnia bo oświetlenie daje fajny klimat. I przyjemnie jest wieczorami posiedzieć.
Ale ma pewnie też wady bo zwabia owady. Nawet rymuje się .
Na razie jakoś specjalnie nie zauważyłam takiego problemu ale pewnie trzeba się z tym liczyć.
U mnie świeci się od zmroku do 22.
Kule też mi się podobają. W ogóle kuliste kształty prezentują się dobrze w ogrodzie . Może być wszystko przeze mnie. Biorę to na klatę .
Trzmielinę kupiłam od razu dużą więc teraz muszę ją często ciachać żeby okiełznać.

Oświetlenie w ogrodzie to ważny aspekt, często pomoc jamy przy zakładaniu ogrodu przez amatorów takich jak ja. Głównie ze względu na finanse. Dopiero teraz, jak już wydatków trochę mniej to zaczęłam myśleć o światełkach ogrodowych

Trzmielina cudna, moje rosną już trzeci sezon i jeszcze daleko im do Twoich. Nie widziałam takich dużych egzemplarzy w szkółkach.
____________________
eVka 20:29, 28 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Ja sypię na ślimaki i mszyce bo przynajmniej jest efekt. Nie pryskam na choroby grzybowe bo rzadko widzę poprawę. Lepinox Plus zapamiętam chociaż liczę, że ćma mnie nie odwiedzi .

Mszyce w tym roku oszalały i są wszędzie... Pryskam eko i wcześniej nie eko i ciągle wracają...
____________________
Nowa12 20:48, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Czyż świdośliwa nie jest urocza?

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:04, 28 maj 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Oświetlenie w ogrodzie to ważny aspekt, często pomoc jamy przy zakładaniu ogrodu przez amatorów takich jak ja. Głównie ze względu na finanse. Dopiero teraz, jak już wydatków trochę mniej to zaczęłam myśleć o światełkach ogrodowych

Trzmielina cudna, moje rosną już trzeci sezon i jeszcze daleko im do Twoich. Nie widziałam takich dużych egzemplarzy w szkółkach.


U nas oświetlenie nie wyszło drogo bo eMek je robił sam. Tylko to co wymagało elektryka zrobił elektryk. Ale ciągnięcie peszli, kabli, podłączenie reflektorów itp. to już samemu. Reflektorki, żarówki też kupowaliśmy dość tanie. Teraz to oświetlenie wystarczy ciągnąć pod kolejne rabaty.
A mąż wyjątkowo lubi takie elektryczne prace .

Trzmielinie idzie już 4 rok. Fajna była bo spora korona na grubej nożce .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies