Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 10:52, 07 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
paradas napisał(a)
Agato Queen of Sweden mi się strasznie podoba, możesz jakoś orientacyjnie podać szerokość twoich egzemplarzy? Wymiary rabaty to jakieś 1,5m na 3,5m. Chciałbym jeszcze jakaś obwódkę zrobić ale nie wiem z czego. Szpaler róż byłby w centralnej części rabaty.


Queen of Sweden mam dwie od zeszłego roku i one rosną bardziej kolumnowo niż na szerokość. Wrzucę potem zdjęcia to będziesz widział haki mają pokrój i wielkość. Też je lubię i dlatego dwie ale to pewnie wiesz, że kwiaty mają bardzo nietrwałe. To jest ich wada mimo, że piękne z nich filiżaneczki .
Do róż to lawendy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:53, 07 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
BASIA8 napisał(a)


Piękne obrazki
Pozdrawiam.


Cześć Basiu. Dawno Cię nie było .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 10:55, 07 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sierotka napisał(a)


3 Rok mam ogród Agatko plamistość pierwszy raz ,ale maj był obfity w opady i mamy tego skutki a komary i meszki na roślinach to dopiero jazda teraz mam miętę w rabacie i tam ani jednej mechy, posadzę wobec tego na jesieni chyba między różami malutkie kepki ,tymbardziej ze jest taka z drobnymi listkami i może być jako wypełnienie miejsc a jednocześnie odstraszacz; )


Ja się boję trochę mięty po podobno bardzo się rozrasta. Za bardzo .
A meszki już mnie pozarły. Teraz się psikam jakimiś odstraszaczami jak chcę coś robić wieczorem.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 10:56, 07 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Może dlatego że już masz ich dużo .
Ja mam krótko ogród ale takiej ilości mszyc jeszcze nigdy nie miałam.

To prawda zaróżowiłam się, że tak to ujmę i jest różany busz. Wczoraj patrzyłam dużo mniej mszyc, jakieś pjedyncze, jednak sposób Andy ze spłukiwaniem ostrym strumieniem jest świetny.
____________________
Anda 10:57, 07 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
Nowa12 napisał(a)


Ja się boję trochę mięty po podobno bardzo się rozrasta. Za bardzo .
A meszki już mnie pozarły. Teraz się psikam jakimiś odstraszaczami jak chcę coś robić wieczorem.


O tak, bardzo się rozrasta, potwierdzam. Ale możesz ją w doniczkach w pobliżu posadzić. Tylko nie w rabacie, bo z dziurek na dole wyrośnie i się rozlezie po rabacie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 10:58, 07 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33626
effka napisał(a)

To prawda zaróżowiłam się, że tak to ujmę i jest różany busz. Wczoraj patrzyłam dużo mniej mszyc, jakieś pjedyncze, jednak sposób Andy ze spłukiwaniem ostrym strumieniem jest świetny.


Cieszę się, że ten sposób i u Ciebie się sprawdza
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anabuko1 11:21, 07 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Nowa12 napisał(a)
Pierwsze kwiaty jaśminowca Snowbelle.



Probuję się przekonać do szałwii.



Queen of Sweden.




I jaśmin, i róże i szałwie...wszystko piękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
BASIA8 11:21, 07 cze 2019


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Nowa12 napisał(a)


Cześć Basiu. Dawno Cię nie było .


Dawno oj dawno - obecnie tworzę nową rabatkę przy wejściu do domku od strony ogrodu. Ciężko idzie teren po rozebranej części budynku.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
ElzbietaFranka 12:23, 07 cze 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13957
Tez mam roze krolowe Szwecji od zeszlego roku juz ladnie zakwitla, ale czekam na wiecej.
Ma piekne kwiaty o delikatnym rozu czy sa trwale bo nieraz roze tak maja co dopiero zamwitnie i zaraz opadaja.

U nas piekielny upal 29 w cieniu siedze w domu w WWie bo nie da sie wyjsc. Wieczorami znowy komary gryza jak zyc.
Jutro z rana wyjezdzamy na dzialke bylam wczoraj ale trzeba tez tutaj posiedziec. Tam jednak troche chlodniej zielen wszedzie i przeciagi, woda.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Nowa12 21:27, 07 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

To prawda zaróżowiłam się, że tak to ujmę i jest różany busz. Wczoraj patrzyłam dużo mniej mszyc, jakieś pjedyncze, jednak sposób Andy ze spłukiwaniem ostrym strumieniem jest świetny.


To super, że chociaż u Ciebie mszyce odpuściły .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies