Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 09:21, 03 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MalgosiaW napisał(a)


Skąd ja to znam Nad skarpą medytuję od lat. Ciągle zmiany Na razie u mnie stanęło na lawendzie i trawach - rożnych, bo po roku okaże się które będą rosły a które są do wymiany. Podzieliłam i posadziłam: (kostrzewę siną - ale mam do niej mieszane uczucia, brązową turzycę milk chocolate - zobaczymy czy przezimuje na skarpie, hakonechloe aureola - najładniejsza na razie, stipę.

Na skarpie zostały z lat wcześniejszych sosenki szczepione na pniu (bo mi ich żal) i wąskie jałowce (ale one już duże i muszę za rok czy dwa wymienić na mniejsze, by lubię takie wyższe piętro Mam jeszcze drugi kawał skarpy do zrobienia ale na jesieni


Powiem ci Gosia, że naprawdę nic mi nie przychodzi do głowy. Totalny brak weny i natchnienia twórczego. Też by mi się najbardziej trawki jakieś widziały ewentualnie rozchodniki. Do kostrzewy sinej nie jestem do końca przekonana ale ona by dała radę więc na pewno do rozważenia. Milk Chocolate mam w innym miejscu i są super ale czy poradzą sobie. A hakonki ci rosną na spadku? Muszę do Ciebie zajrzeć pooglądać jak to masz zrobione.
Jeszcze myślałam o Imperacie Red Baron na końcu przy płocie. A hakonki na płaskim dać przy obrzeżu np. aureolę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 09:24, 03 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MonikA napisał(a)


oj to złapałaś opalenizny ale na pierwsze pieczenie może i zdrowiej


A jakie to było miłe, jeszcze z Somersby mango-limonka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
gogo 12:10, 03 cze 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ja Ci nie podpowiem, bo byłabym za skalniakiem
Marzyłam o skarpie z kamieniami, punktowo, z miniaturowymi iglakami pomieszanymi z rojnikami i rozchodnikami, żurawki też by były.
Trawy też, ale zimozielone.
I macierzanki.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Dorota123 14:19, 03 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Nowa12 napisał(a)
Azalie kwitną w tym roku długo i późno. W zeszłym roku już kwiatków nie było.
Z daleka:





Ładnie dobierasz roślinki, a to miejsce takie w moim stylu. Bardzo mi się podoba.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 20:05, 03 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Nowa12 napisał(a)
Takie tam dzisiejsze obrazki.





Bardzo ładne obrazki ogrodowe
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nowa12 22:16, 03 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Ja Ci nie podpowiem, bo byłabym za skalniakiem
Marzyłam o skarpie z kamieniami, punktowo, z miniaturowymi iglakami pomieszanymi z rojnikami i rozchodnikami, żurawki też by były.
Trawy też, ale zimozielone.
I macierzanki.


Ja jednak chyba nie chcę już rabat z kamieniem. Kora jest praktyczniejsza. Mąż by chciał skalniak z prawdziwego zdarzenia a ja korę z położonymi gdzieniegdzie głazami. Chyba, że gdzieś wkomponuję mini rabatkę z rojnikami .
Wiem, że nic nie wiem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:21, 03 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Dorota123 napisał(a)
Ładnie dobierasz roślinki, a to miejsce takie w moim stylu. Bardzo mi się podoba.


Dorotko, ten kawałek ogrodu też bardzo lubię zwłaszcza jak azalie kwitną. Potem dopiero robi się kolorowo jak wrzosy zaczynają kwitnąć.
A póki co jak przyjdzie czas na róże to będę pstrykać inne miejsca .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:27, 03 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

Bardzo ładne obrazki ogrodowe


Dzięki Aniu. Chociaż już nie mogę się doczekać kwitnienia róż zwłaszcza, że 2 mam nowe i nie wiem co z nich wyrosło .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
makadamia 09:41, 04 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Agatko, bardzo ładnie wypłaszczyłaś skarpę

Jeżeli tam chłopaki grają w piłkę, to ja bym się z nasadzeniami dopasowała pod tą okoliczność.
Z doświadczenia wiem, jak wkurzające są połamane i pogniecione roślinki, a piłka często-gęsto ma zwyczaj lecieć nie tam, gdzie powinna.

Z tego punktu widzenia skalniak nie jest złym pomysłem: kilka niskich iglaczków poprzeplatanych macierzanką i rojnikami na pewno zniosą niecelne strzały i prędkie nóżki szukające piłki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nowa12 09:59, 04 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
makadamia napisał(a)
Agatko, bardzo ładnie wypłaszczyłaś skarpę

Jeżeli tam chłopaki grają w piłkę, to ja bym się z nasadzeniami dopasowała pod tą okoliczność.
Z doświadczenia wiem, jak wkurzające są połamane i pogniecione roślinki, a piłka często-gęsto ma zwyczaj lecieć nie tam, gdzie powinna.

Z tego punktu widzenia skalniak nie jest złym pomysłem: kilka niskich iglaczków poprzeplatanych macierzanką i rojnikami na pewno zniosą niecelne strzały i prędkie nóżki szukające piłki


Dzięki Asiu. Trafiłaś w dziesiątkę z tymi latającymi piłkami. I tak wypłaszczając skarpę weszliśmy troche na ich autonomiczną strefę .
Mają bramkę ale przecież najlepiej się kopie w ogrodzenie bo można samemu grać . Także moje plany zasłonięcia płotu poszły w łeb bo oni dopiero w tym roku aż tak zainteresowali się piłką. Chcę więc tylko jakoś zagospodarować ten mój nieszczęsny pagórek najlepiej tak, żeby coś na nim przeżyło .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies