Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Basieksp 12:03, 05 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
Ja planuję ściąć trawy w najbliższą sobotę
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Wiolka5_7 12:54, 05 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
anabuko1 napisał(a)
Już ścinacie trawy ?

Mam tylko obcięte seslerie,które sobie już rosną a z innymi czekam do marca....teraz mróz podają ,więc wszelkie prace wstrzymane....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 19:51, 05 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja też tylko seslerie ścięłam. Już mi się chciało coś ciachnąć .
Z resztą grzecznie czekam. A byliny ścinałam jesienią. Śniegu u mnie nadal zero chociaż zapowiadali, że na południu będzie sypać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:53, 05 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basieksp napisał(a)
Ja planuję ściąć trawy w najbliższą sobotę


Witam nowego gościa . Będziesz kontynować wizytówkę albo założysz wątek?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anabuko1 07:40, 08 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Wiolka5_7 napisał(a)

Mam tylko obcięte seslerie,które sobie już rosną a z innymi czekam do marca....teraz mróz podają ,więc wszelkie prace wstrzymane....

Ok . Dzięki.
I mnie też jest mrozek. I bez śniegu.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Nowa12 20:45, 09 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Byłam dzisiaj na targach 4Design Days. Wczoraj gośćmi była Maja Popielarska i Karolina Kudłacik z HGTV a dzisiaj Darek Stolarz i Dominik Strzelec.
Załapałam się na prelekcję Dominika Strzelca o nawadnianiu ogrodu.
Powiedział też, że kiedyś mówił, że trawnik powinien zajmować 1/3 ogrodu a teraz uważa że maksymalnie 20% .

Autografik proszę .


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:46, 09 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anabuko1 napisał(a)

Ok . Dzięki.
I mnie też jest mrozek. I bez śniegu.


Dzisiaj i jutro to ja się boję wiatru. Przypomina mi się felerny początek marca z zeszłego roku .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gardenarium 20:58, 09 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nowa12 napisał(a)

Powiedział też, że kiedyś mówił, że trawnik powinien zajmować 1/3 ogrodu a teraz uważa że maksymalnie 20% .





To zupełne bzdury mówi Trawnik tyle zajmuje, ile potrzeb ma dana rodzina, która z niego będzie korzystała, zależy od tego właśnie, od nasłonecznienia ogrodu (w cieniu się nie uda), zależy od kształtu ogrodu itd... No czego to nie wygadują, żeby zapracować na to honorarium, jakie dostaje za występ..

Praktyk z niego żaden, ani ogrodnik. Nie mówię tego żeby obrazić, ale niech pomyśli jak coś mówi do szerokiego grona słuchaczy
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowa12 21:14, 09 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Danusiu to było takie ogólne stwierdzenie dotyczące tego jak zmienia się klimat i jak często trudno zadbać o ładny trawnik zwłaszcza jak nie ma dobrego nawadniania. Niektórzy zakładają ogrody ze sztuczną trawą. Ale oczywiście mówił, że każdy dostosowuje jego wielkość do swojej rodziny, często do dzieci etc.
A że na forum też wiele z nas obcina trawnik na rzecz rabat to stąd taka dygresja .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:04, 15 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Słońce od rana nie pozwoliło siedzieć w domu. Miałam dzisiaj tylko kostrzewy ściąć. Yhm... A skończyło się tak:




Ale się łyso zrobiło.




Tak się "rozhulałam" że wszystkie trawy ścięłam. Oprócz kostrzew. Bo już nie zdążyłam . Ale jutro też jest dzień.
Ma być 12 stopni. Hortek i róż jeszcze nie ruszę ale są jeszcze tuje, cisy do postrzyżyn . Obym tylko nie zaszalała za bardzo .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies