Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

greg66 19:20, 29 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
U mnie tez dziś wiało jak cholera, ale były pierwsze zakupy i sadzenia a teraz leje i wieje...
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
deszczowymaj 19:22, 29 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Yhyhy.. elegancko roślinki przycięte

i róże zamówiłaś no brawo

jutro chyba ma być względna pogoda ..jest szansa na drobne prace ogródkowe
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Nowa12 19:24, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Magleska napisał(a)
fajnie podziałałaś
pogoda jakaś do bani -nic nie można zaplanować
miałam nadzieję ,że od poniedziałku będę działać ,ale chyba nic z tego

jak dzielisz kostrzewy ? ja mam kostrzewy sine i brzydkie są -może jak je podzielę ,to wyładnieją

Miłego wieczoru


Też w poniedziałek mam wolne więc mogłabym podziałać ale ma padać.
To są właśnie sine kostrzewy i już brzydkie są. W tym roku chcę je podzielić na 4 kawałki i poprzesadzać. Tylko zastanawiam się czy je wykopię bo one są wielkie . Po takim zabiegu podobno ładne się robią .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:26, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
greg66 napisał(a)
U mnie tez dziś wiało jak cholera, ale były pierwsze zakupy i sadzenia a teraz leje i wieje...


Wiało ale nie aż tak. Czapka i szalik i jakoś dało się śmigać .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 19:28, 29 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
deszczowymaj napisał(a)
Yhyhy.. elegancko roślinki przycięte

i róże zamówiłaś no brawo

jutro chyba ma być względna pogoda ..jest szansa na drobne prace ogródkowe


Róże zamówiłam do donic. Eksperymenty donicowe robię w tym roku .
U mnie ma padać jutro niestety .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
deszczowymaj 19:34, 29 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sarenka napisał(a)
Co roku się zastanawiam jak ciąć hortensje i w tym roku będzie pewnie tak samo bo nigdy nie pamiętam czy wysokie cięcie to wyższy krzak ale mniejsze kwiaty a niższe cięcie to większe kwiaty

Ładnie pocięłas


No to Ci powiem

Niskie mocne cięcie (wycinamy też wszystkie cienkie badyle) powoduje ,że kwiatów jest mniej ale za to są duże a łodygi grubsze i sztywniejsze ..i przez takie cięcie wpływamy na przyszły wygląd krzewu ma być mocny sztywny i mieć wielkieee kwiaty Jeżeli łodygi są już grubsze np.w drugim,trzecim roku uprawy, możemy przyciąć wyżej np.nad trzecim oczkiem ..w ten sposób regulujemy sobie wysokość krzewu.


Cięcie słabe ,czyli tniemy wysoko i zostawiamy cienkie gałązki, powoduje że kwiatów będzie dużo, ale będą małe a łodygi słabe i wiotkie .
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sarenka 19:40, 29 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
deszczowymaj napisał(a)


No to Ci powiem

Niskie mocne cięcie (wycinamy też wszystkie cienkie badyle) powoduje ,że kwiatów jest mniej ale za to są duże a łodygi grubsze i sztywniejsze ..i przez takie cięcie wpływamy na przyszły wygląd krzewu ma być mocny sztywny i mieć wielkieee kwiaty Jeżeli łodygi są już grubsze np.w drugim,trzecim roku uprawy, możemy przyciąć wyżej np.nad trzecim oczkiem ..w ten sposób regulujemy sobie wysokość krzewu.


Cięcie słabe ,czyli tniemy wysoko i zostawiamy cienkie gałązki, powoduje że kwiatów będzie dużo, ale będą małe a łodygi słabe i wiotkie .

Czyli powinnam ciąć w tym roku nisko,żeby mi się krzaczek wzmocnił.nisko czyli najlepiej nad którym oczkiem bo one takie wcale grubaski nie są. Mam tylko 1 kupiona i ona ma jakieś 7 lat pewnie,a pozostałe to chudzinki,część jest też patyczków. Jutro może zdjęcia zrobię jak robi mnie się one prezentują- podpowiesz mi może wtedy już u mnie w wątku?
____________________
Magda W samym sloncu
deszczowymaj 19:48, 29 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sarenka napisał(a)

Czyli powinnam ciąć w tym roku nisko,żeby mi się krzaczek wzmocnił.nisko czyli najlepiej nad którym oczkiem bo one takie wcale grubaski nie są. Mam tylko 1 kupiona i ona ma jakieś 7 lat pewnie,a pozostałe to chudzinki,część jest też patyczków. Jutro może zdjęcia zrobię jak robi mnie się one prezentują- podpowiesz mi może wtedy już u mnie w wątku?


Ja bym cięła nad pierwszym oczkiem ..czyli nisko

oczywiście ,że podpowiem
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
sarenka 21:31, 29 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
deszczowymaj napisał(a)


Ja bym cięła nad pierwszym oczkiem ..czyli nisko

oczywiście ,że podpowiem


Super dzięki
____________________
Magda W samym sloncu
Aurelllia 12:21, 01 mar 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Tutaj widzę też porządki wiosenne - ślicznie wszystko zadbane
Ja też ciacham hortensje bukietowe bardzo nisko, tzn. nad pierwszą parą oczek - pączków, ktore nabrzmiewają
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies