Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:54, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
sierotka napisał(a)
Witaj Agatko nie próznujesz super


Wykorzystuję wolne dni bo to jedyna okazja. No i ciągnie wilka do lasu .
Taka natura zielona ze mnie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 20:39, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20521
Moje dzielone seslerie się przyjęły ,bo już podrosły,więc i z Twoimi kostrzewami będzie dobrze....do tego deszcze podają,więc podlewanie z głowy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anna_grreen 21:06, 01 mar 2020

Dołączył: 07 mar 2019
Posty: 215
Piękny ogród. Zachwycam się twoim judaszowcem Rising Sun. Przetrwał zimę? Chciałabym go u siebie ale u mnie kwaśno i piaszczyście. Przygotowywałaś mu jakoś stanowisko? Pozdrawiam
____________________
Anna Na zakręcie
Nowa12 21:24, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anna_grreen napisał(a)
Piękny ogród. Zachwycam się twoim judaszowcem Rising Sun. Przetrwał zimę? Chciałabym go u siebie ale u mnie kwaśno i piaszczyście. Przygotowywałaś mu jakoś stanowisko? Pozdrawiam


U mnie gliniasto i kamieniście .
Podobno judaszowce nie mają zbyt dużych wymagań glebowych ale i tak przygotowaliśmy mu dość dobre podłoże z kompostem. Przekopaliśmy się dość głęboko bo judaszowce mają palowy korzeń i korzenią się głęboko.
A skoro tak to na piaskach chyba też powinny wytrzymać .
Ja kupiłam młodziutką sadzonkę - patyczek i o ile w sezonie ładnie przyrósł to pażdziernikowy przymrozek załatwił mu wszystkie liście i podmarzły mu końcówki gałązek. Mam w pogotowiu agrowłokninę więc jak będą straszyć przymrozkami wiosennymi to będę go okrywać. Jak będzie starszy to myślę, że nie będzie wymagał już tyle zachodu.
Niezależnie od wszystkiego niezmiennie się nim zachwycam .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 21:26, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)
Moje dzielone seslerie się przyjęły ,bo już podrosły,więc i z Twoimi kostrzewami będzie dobrze....do tego deszcze podają,więc podlewanie z głowy


Wlaśnie sie zastanawiam czy takie świeżo przesadzone rośliny wiosną też trzeba mocno podlewać? W sumie jest chłodno i podlałam solidnie po przesadzeniu.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 22:11, 01 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20521
Nowa12 napisał(a)


Wlaśnie sie zastanawiam czy takie świeżo przesadzone rośliny wiosną też trzeba mocno podlewać? W sumie jest chłodno i podlałam solidnie po przesadzeniu.

Ja podlałam tylko po posadzeniu a potem deszcz mi podlewał...nie podlewaj,deszcz podają to podleje...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 16:22, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jeżówki się juz garną do góry.



Za to krokusy tycie .



Forsycja zza płota też jeszcze nic. Poproszę więcej słońca .


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 16:25, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

Ja podlałam tylko po posadzeniu a potem deszcz mi podlewał...nie podlewaj,deszcz podają to podleje...


U mnie też w nocy padało i podlewało. Co prawda śniegu tej zimy nie było ale deszczu jest naprawdę sporo.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
zszywka 22:36, 02 mar 2020


Dołączył: 02 cze 2015
Posty: 1212
Ja melduje że posadziłam swoje kłącza i zaczęłam czyścić wieloryba
Moje róże mają już bardzo nabrzmiałe pączki, ale jeszcze czekam…
____________________
Patrycja Zszywkowy ogród marzeń
Nowa12 22:50, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ogarnianie rabaty, zbieranie darni, wyciąganie kłączy, kamieni niestety trochę czasu zajmuje. Deszcz nie ułatwia zadania. Na razie 6 pędraków znalezionych w tym kawałku ale to pewnie nie koniec.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies