Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Misia 20:02, 28 mar 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
No porządki pierwsza klasa u mnie też dziś była walka z trawnikiem, nie sadziłam że tyle tego filcu będę miała, na przyjemności nie było czasu Palenisko jest super gdzie takie znalazłaś ?
____________________
Misia - Między brzozami
Nowa12 20:10, 28 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Misia napisał(a)
No porządki pierwsza klasa u mnie też dziś była walka z trawnikiem, nie sadziłam że tyle tego filcu będę miała, na przyjemności nie było czasu Palenisko jest super gdzie takie znalazłaś ?


Palenisko na Allegro kupiliśmy jakiś miesiąc temu. Takie zwykłe, tanie, 80 cm.
Tyle mamy w tym roku gałęzi z cięcia śliw, że przyda nam się bardzo .
My też filcu, mchu na potęgę. Worki i pojemnik bio zapakowaliśmy bo nie za bardzo widzę możliwość zastosowania tego skoro nie powinno się tego kompostować.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Misia 20:14, 28 mar 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
A czemu nie powinno się tego kompostować??
____________________
Misia - Między brzozami
Nowa12 20:14, 28 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kim napisał(a)
Agatko ja też nic nie przesadzam z obawy o ten mróz
a kusiło mnie dziś strasznie dobrze że nie doszło mi jeszcze zamówienie z Al... bo pokusa byłaby jeszcze większa


Ładny porządek zrobiłaś i wiosna też zachwyca,wszystko pięknie rusza
Cyckowa rabata wymiata

a ziemniaczki pychota


A jak mnie kusiło... . Polatałam sobie z miotłą za to po kostce .
Nie sądziłam, że dzieciaki będą mieć taką radochę z ogniska .
A wcześniej z wysypanych kilku worków piasku.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:18, 28 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Misia napisał(a)
A czemu nie powinno się tego kompostować??


Czytałam w artykule Danusi o wertykulacji że taki materiał może zawierać zarodniki grzybów a że ja mam niestety grzyby i na trawniku i na rabatach to nie chcę jeszcze dokładać
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Misia 20:23, 28 mar 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
No to klops, bo ja swoje "siano" przekopałam na nowo powstającej rabacie, całe szczęście grzybów nie maiłam jesienią na trawniku i mam nadzieję że bigosu sobie nie narobiłam
____________________
Misia - Między brzozami
Agania 20:27, 28 mar 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mniam, fajne ziemniaczki z ognicha
Dobrze zrobiłaś nawożąc, ja to zrobię jutro,
znalazłam granulki do horti
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
AnnaCh 20:28, 28 mar 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Super podziałałaś, też miałam dziś co innego robić, ale stwierdziłam, że pokukulkuję buksy i zacznę walkę z trawnikiem. A u mnie to dosłownie walka, bo kret zimą zrobił mi miazgę z trawy.
Też mam grzyby na trawie, łączie z maślakami, stąd siano po wertykulacji też zapakowałam w worek, ja to w ogóle mało rzeczy kompostuję, zawsze dużo worków wystawiam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Nowa12 20:29, 28 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Misia napisał(a)
No to klops, bo ja swoje "siano" przekopałam na nowo powstającej rabacie, całe szczęście grzybów nie maiłam jesienią na trawniku i mam nadzieję że bigosu sobie nie narobiłam


Ja tylko przez te grzyby tak asekuracyjnie po wertykulacji.
Trawę z koszenia oczywiście kompostuję.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 20:33, 28 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
AnnaCh napisał(a)
Super podziałałaś, też miałam dziś co innego robić, ale stwierdziłam, że pokukulkuję buksy i zacznę walkę z trawnikiem. A u mnie to dosłownie walka, bo kret zimą zrobił mi miazgę z trawy.
Też mam grzyby na trawie, łączie z maślakami, stąd siano po wertykulacji też zapakowałam w worek, ja to w ogóle mało rzeczy kompostuję, zawsze dużo worków wystawiam.


Ja kompostuję głównie trawę i liście ale muszę zacząć też wrzucać resztki kuchenne. Zwłaszcza, że przybyła mi jedna komora kompostownika.
Ja się cieszę, że nas krety nie odwiedzają i mam nadzieję, że tak już zostanie . Ale nie zmienia to faktu, że trawnik mamy brzydki w dużej mierze też przez pędraki.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies