Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 19:43, 16 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Właśnie rabata w tym środkowym miejscu jest wąska. Jak posadziliśmy szmaragdy to wiele miejsca nie zostało. Na jedną większą roślinę. Jak ją zmierzę to napiszę. Poszerzamy ją też dlatego że jest mało łukowata . Dzisiaj rysowaliśmy ją porządnie od nowa ze sznurkiem. Ponieważ rabaty dolną i górną robiliśmy w dwóch ratach to teraz je złączymy jedną linią. A przy okazji trawnik się zmniejszy więc same plusy. Zostało nam jeszcze wytyczenie linii rabaty na skarpie.
Jest jedna zasadnicza wada takich zmian - CO JA TAM POSADZĘ .

Poprosiłam na ogrodowisku o zdjęcie zapączkowanego derenia i dlatego wiem, że mój takich pąķów nie ma. Na końcu gałązek powiniem mieć takie spore pączki.
Wystawia moją cierpliwość na próbę bardzo . Gdyby nie to, że mocno przyrasta, nic nie przemarza, nie choruje i pięknie się przebarwia na jesień to bym ... Nic bym nie zrobiła .
Magda widziałam u Ciebie że też planujesz zmiany. Chociaż mi u Ciebie tak się podoba że nie wiem co można by było zmienić .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
gogo 20:21, 16 lut 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Ha, wiedziałam, że ubędzie trawnika, to jest silniejsze od nas
Ja też chyba coś skubnę
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Nowa12 20:27, 16 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
gogo napisał(a)
Ha, wiedziałam, że ubędzie trawnika, to jest silniejsze od nas
Ja też chyba coś skubnę


Trawnik mam tak brzydki Grażynko, że trzeba go odchudzić .
Wiem, że takiego metrażu trawy nie damy rady ogarnąć. Najbardziej będę zadowolona jak zrobimy tę część ze skarpą bo ona straszy .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 21:18, 16 lut 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)
Mój dereń kousa wygląda na to że w tym roku też nie będzie kwitł .



Trudno mi stwierdzić coś na tym zdjęciu Agatko, spróbuj może bardziej przybliżyć, wydaje mi się że pąki na kwiaty są łatwe do zauważenia i pewnie byś ich nie przeoczyła choć stosunkowo malutkie , trzymam kciuki by twój dereń zakwitł, no choć jednym kwiatkiem chociaż
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mirkaka 21:24, 16 lut 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Na zdjęciu z dereniem widać że masz jeszcze miejsce na rabaty pod domem
Ale jesteś już do przodu z robotami
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Margerytka40 21:27, 16 lut 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Pokażesz z bliska miejsca w kółkach? Może to tylko światło inaczej się odbija ale jakoś inaczej wyglądają te końce gałązek
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 22:00, 16 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)


Pokażesz z bliska miejsca w kółkach? Może to tylko światło inaczej się odbija ale jakoś inaczej wyglądają te końce gałązek


Dobrze pokazujesz te miejsca bo tu faktycznie są jakieś pączki na końcach ale na pewno nie takie duże jak u Ciebie. Na większości gałązek jak widać nic nie ma. Na zdjęciach z komórki nie umiem zrobić przybliżenia. Ale spróbuję jeszcze jutro coś wykrzesać z tej mojej komórki. Aparatu nie mam .
Ciągle się zastanawiam co jest nie tak, że on nie zawiązuje pąków. Podlewam go jak jest sucho, zresztą rośnie jak na drożdżach . Nie miał nigdy pół centymetra przemarzniętej gąłązki. A może to ta odmiana Beni Fuji tak ma . Bezkwiatowa .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:06, 16 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
mirkaka napisał(a)
Na zdjęciu z dereniem widać że masz jeszcze miejsce na rabaty pod domem
Ale jesteś już do przodu z robotami


Trafiłaś w punkt bo kusi mnie tamto miejsce pod domem. Nawet patrzyłam w tym roku jak mi śnieg spada z dachu i co tam będę mogła posadzić . W przyszłym roku, kto wie, może wezmę ją na tapetę. Taką przesłanką do zrobienia tam rabaty jest też to, że za mocno nam zabetonowali chodnik (jakby tiry miały po nim jeździć ) i przy chodniku trawa nie ma jak rosnąć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 22:12, 16 lut 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)


Dobrze pokazujesz te miejsca bo tu faktycznie są jakieś pączki na końcach ale na pewno nie takie duże jak u Ciebie. Na większości gałązek jak widać nic nie ma. Na zdjęciach z komórki nie umiem zrobić przybliżenia. Ale spróbuję jeszcze jutro coś wykrzesać z tej mojej komórki. Aparatu nie mam .
Ciągle się zastanawiam co jest nie tak, że on nie zawiązuje pąków. Podlewam go jak jest sucho, zresztą rośnie jak na drożdżach . Nie miał nigdy pół centymetra przemarzniętej gąłązki. A może to ta odmiana Beni Fuji tak ma . Bezkwiatowa .


Nie wiem jak jest u dereni ale w niektórych przypadkach na kwitnienie duży wpływ ma sposób rozmnażania i niektóre potrzebują 6,7 lat na pierwsze kwiaty.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 22:27, 16 lut 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Zazdroszczę pogody i pracy w ogrodzie ale w sumie mam takie dziś zakwasy po wczorajszych wykopkach ,że chyba i tak bym nic nie porobiła
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies