Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Wiolka5_7 11:22, 28 sty 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Nowa12 napisał(a)


Wioluś za to piekną wizytowkę stworzyłaś w tym oczekiwaniu na wiosnę .
Jeszcze muszę tę sekatory wyczyścić . Nadają się do tego te płyny antywirusowe co do rąk używamy?

W końcu się zmobilizowałam...
Ja też muszę naostrzyć sekator,tzn eM ... myślę,że nadają się te płyny do dezynfekcji...

dziś piękne słoneczko w końcu u mniew końcu i śnieg się topi... hurra !

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mgduska 12:08, 28 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Monty Don czyści najpierw stalową wełną, co pozwala usunąć ślady rdzy, czy innych zaszłości, potem oliwi. Do dezynfekcji dobry jest nawet spirytus salicylowy, woda utleniona, czy denaturat, a najlepsze to, co po prostu masz Bardzo dobre jest też mydło potasowe.

Korzystając z przymusu siedzenia w domu, zrobiłam wczoraj porządki w moich ogrodniczych gratach, m.in. czyściłam narzędzia - i powiem Ci, że już samo trzymanie ich w dłoni sprawia człowiekowi przyjemność, więc jest to bardzo dobre zajęcie na teraz - żeby nie dostać kota w oczekiwaniu na wiosnę.
____________________
Sałatka pokrzywowa
SlonecznyOgrod 12:13, 28 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Nowa12 napisał(a)





Ale mnie zaskoczyłaś z tymi zdjęciami, szok...

Ogród mniej więcej znam, skarpę najbardziej kojarzę ale o takich pięknych kwiatach to już zapomniałam, cudnie masz na rabatach

Czy to Queen of Sweden?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Mirka 13:47, 28 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Nowa12 napisał(a)


Pod koniec stycznia to już kryzys mam. Ogrodu mi się chce .

O jej coraz wcześniej chcemy sezon zaczynać

Piękny masz ogród o każdej porze roku
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Nowa12 14:20, 28 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MiluniaB napisał(a)

Oj tam, oj tam wizytówkę zawsze można modyfikować o aktualne zdjęcia. To co już stworzyłaś jest pięknem, a przerabiać i poprawiać będziesz zawsze.

Bardzo bym Cię prosiła, żebyś napisałam mi co to za trawa na wcześniejszej mojej wypowiedzi i cytującym zdjęciu


Chyba ci pisałam. Sprawdzę potem. Bo może mi się coś pozajączkowało .
To jest hakonka macra. To duże zielone ze średnicą 120 cm . Będę ją dzielić i rozsadzać bo chyba najbardziej lubię właśnie tą zwykłą macrę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MiluniaB 14:30, 28 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Czyli ta zielona hacone to jest odmiana macra tak? Nawet nie wiedziałam, a chyba i taką nabędę. Napisz mi proszę czy ona da radę od północnej strony?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Nowa12 14:45, 28 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mgduska napisał(a)
Monty Don czyści najpierw stalową wełną, co pozwala usunąć ślady rdzy, czy innych zaszłości, potem oliwi. Do dezynfekcji dobry jest nawet spirytus salicylowy, woda utleniona, czy denaturat, a najlepsze to, co po prostu masz Bardzo dobre jest też mydło potasowe.

Korzystając z przymusu siedzenia w domu, zrobiłam wczoraj porządki w moich ogrodniczych gratach, m.in. czyściłam narzędzia - i powiem Ci, że już samo trzymanie ich w dłoni sprawia człowiekowi przyjemność, więc jest to bardzo dobre zajęcie na teraz - żeby nie dostać kota w oczekiwaniu na wiosnę.


To już wiem co zrobię w weekend . Dzięki za podpowiedź. Stalową wełnę mam, oliwa się znajdzie, płynów antybakteryjnych cała chałupa .
Tylko pozostaje mi poszukać tych wszystkich sprzętów porozrzucanych to tu to tam .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:51, 28 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
MiluniaB napisał(a)
Czyli ta zielona hacone to jest odmiana macra tak? Nawet nie wiedziałam, a chyba i taką nabędę. Napisz mi proszę czy ona da radę od północnej strony?


Ja akurat mam w słońcu ale hakonki to chyba właśnie trawy, które nadają się do cienia. Ta zielona to macra czyli tzw. bezodmianowa. Po 3 sezonach już jest taka duża. Ale piękna i bezproblemowa. Carexy mnie wkurzają ale hakonki uwielbiam. Tyle, że tę zwykłą macrę ciężko kupić. Przynajmniej w moich okolicach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 14:52, 28 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Mirka napisał(a)

O jej coraz wcześniej chcemy sezon zaczynać

Piękny masz ogród o każdej porze roku


To wszystko od tego siedzenia w domu przy pandemii Mirka .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
MiluniaB 14:55, 28 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Tak, tak to prawda - ja mam sporo szkółek i ogrodniczych w okolicy, ale tej zielonej nigdzie nie widziałam. A Ty gdzie kupowałaś? Może wysyłkowo?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies