Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

beamilusia 12:57, 31 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718





Witaj Agnieszko. Pięknie pokazałaś swój ogród, kiedy rośliny się rozwijają i kwitną. Na rabatach kolorowo, ale harmonijnie, barwy się przenikają, zmieniają z biegiem czasu. Ozdoby też bardzo ciekawe. Kule szklane i inne z jakieś masy, i jakby dmuchawce z metalu bardzo ładnie dodają uroku. U Ciebie każdej porze roku nie ma nudy na rabatach. Pozdrawiam.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
SlonecznyOgrod 16:35, 31 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Nowa12 napisał(a)


A długą masz tę listę? .
Ja będę kupować 3 róże w tym roku . Piano, polecaną przez Ewę z Doświadczalni Hansestadt Rostock i jeszcze może Bathshebę albo jakąś inną w podobnym kolorze.
A z donic będę dawać na rabatę Genevieve Orsi i Sourire du Havre. Teraz mam morelowego bzika.
Ja to jak zawsze trochę na opak z tym układaniem roślin. Róże sadzę w grupach kolorystycznych . Mam już kawałek pomarańczowy, kawałek różowy a teraz będzie jeszcze kawałek morelowy na nowej rabacie .
Nie licząc Piano oczywiście, która idzie w inne miejsce.

Mam śnieg niestety bo codziennie coś dosypuje. Dzisiaj po południu ma znowu padać. Ale oczywiście nie jest tego tyle co było.

Listę różaną sporządziłam u siebie, przyleć i zobacz
Morelowe ładne, podobają mi się

No jak masz kolorystycznie poukładane, no to jak na opak? Hę?
Ja też rabaty układam kolorami
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Nowa12 22:53, 31 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)

Wbrew pozorom u nas bardzo trudno o hacone macra. Są inne lub hacone mix w marketach


Ja właśnie na koniec sezonu kupiłam w LM jakieś NN. Okaże się do czego będą podobne.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:56, 31 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Milka napisał(a)
Też hakonki uwielbiam za wszystko i wszystkie bardzo lubię.
Ogród w promieniach słońca wygląda wspaniale, a te żarówki bosko


Mega prosta roślina w uprawie. A daje piękny efekt. Ja to już mam Macrę, Beni Kaze, Aureolę, All Gold i nowe nabytki Sunny Delight i NN z marketu. Rośnie ilość .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:58, 31 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Gosialuk napisał(a)
Hakonki chyba lubią próchniczną glebę, na mojej glinie nie rosną tak jak u Ciebie a bardzo bym chciała. Kupiłam zwykłą hakone macra i mam nadzieję, że się lepiej spisze.


Na 100% procent. Ze dostałaś zwykłą macrę to już sukces .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:04, 31 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
beamilusia napisał(a)





Witaj Agnieszko. Pięknie pokazałaś swój ogród, kiedy rośliny się rozwijają i kwitną. Na rabatach kolorowo, ale harmonijnie, barwy się przenikają, zmieniają z biegiem czasu. Ozdoby też bardzo ciekawe. Kule szklane i inne z jakieś masy, i jakby dmuchawce z metalu bardzo ładnie dodają uroku. U Ciebie każdej porze roku nie ma nudy na rabatach. Pozdrawiam.


Witaj i dziękuję w imieniu ogrodu . Na ozdoby to mnie jakoś wzięło w zeszłym roku i zaczęło ich przybywać.
Muszę się powstrzymywać bo za wiele rzeczy mi się podoba .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 23:07, 31 sty 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
SlonecznyOgrod napisał(a)

Listę różaną sporządziłam u siebie, przyleć i zobacz
Morelowe ładne, podobają mi się

No jak masz kolorystycznie poukładane, no to jak na opak? Hę?
Ja też rabaty układam kolorami


No mi się właśnie wydawało że róże nie układa się kolorami tylko miesza na rabatach.
Lista Twoja bardzo mi się podoba. Ja ciągle mowię stop różom po czym wraca mi znowu ochota na nie zwłaszcza jak pojawia się jakieś miejsce w ogrodzie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Basia_KRK 08:31, 01 lut 2021


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Nowa12 napisał(a)


Na rabacie "pustynnej" posadziłam rozplenice, rozchodniki, stipy, jednego derenia kwiecistego, 1 miskanta, hakonki, jeżówki i totalnie wbrew zdrowemu rozsądkowi hortki . A i jeszcze cisy, które chcę formować na kulkę.
Hortki będę musiała podlewać na 100% ale nie mogłam się oprzeć tak je lubię.
Jeżeli coś wypadnie to może dosadzę więcej rozchodników i myślałam też o perowskii.
Kombinuję też zeby dać bodziszki Rozannne na moją skarpę bo straszne mi się u Ciebie podobają. Czy one naprawdę mocno się rozrastają? Bo tego trochę się boję.

Zbieram inspiracje na moją nową słoneczną rabatę Dziękuję! Hortensje już przerabiałam w słońcu, po dwóch sezonach je przesadziłam, bo ciągle miały zwiędnięte liście O wiele lepiej czują się w półcieniu.

Czy Rozanne się rozrasta? Sama nie wiem co Ci powiedzieć To zależy co przez to rozumiesz. Ja uwielbiam Rozanne właśnie za to, że pięknie zadarnia rabaty, oplata się wokół przeróżnych roślin i kwiatów, lubię ten efekt. Delikatny i romantyczny, gdy są tak fajnie splecione roślinki tak je prowadzę u siebie. Ale Rozanne można też trzymać w "ryzach" i zrobić z nich kopułki/poduchy. Zobacz sobie tutaj jak pięknie wyglądają ze stipą:
- przykład 1
- przykład 2

W słońcu, razem z Rozanne cudnie wygląda też Gaura, nie wiem czy miałaś ją kiedyś u siebie w ogrodzie?
- przykład 1
- przykład 2
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
BASIA8 08:55, 01 lut 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Ja mam gaurę super jest. Bardzo długo kwitnie. Kwiaty cały czas na roślinie w dużych ilościach. Teraz po zimie pewnie odchoruje bo Nasz pies strasznie Ją połamał - zrobił sobie legowisko akurat na tej rabacie.
Pozdrawiam Serdecznie.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Nowa12 09:54, 01 lut 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Basia_KRK napisał(a)

Zbieram inspiracje na moją nową słoneczną rabatę Dziękuję! Hortensje już przerabiałam w słońcu, po dwóch sezonach je przesadziłam, bo ciągle miały zwiędnięte liście O wiele lepiej czują się w półcieniu.

Czy Rozanne się rozrasta? Sama nie wiem co Ci powiedzieć To zależy co przez to rozumiesz. Ja uwielbiam Rozanne właśnie za to, że pięknie zadarnia rabaty, oplata się wokół przeróżnych roślin i kwiatów, lubię ten efekt. Delikatny i romantyczny, gdy są tak fajnie splecione roślinki tak je prowadzę u siebie. Ale Rozanne można też trzymać w "ryzach" i zrobić z nich kopułki/poduchy. Zobacz sobie tutaj jak pięknie wyglądają ze stipą:
- przykład 1
- przykład 2

W słońcu, razem z Rozanne cudnie wygląda też Gaura, nie wiem czy miałaś ją kiedyś u siebie w ogrodzie?
- przykład 1
- przykład 2


To u mnie wolałabym jednak poducho-kopułki . Inspiracje przepiękne a zwłaszcza druga. Chcę przesadzić Caradonnę i w to miejsce dać Rozanne bo Caradonna jest za wielka. Przemyślę temat. Gaury nigdy nie miałam.
Hortek ogrodowych bym nigdy nie dała do słońca bo one więdną nawet w półcieniu ale bukietowe sobie nieźle dają radę w słońcu więc zaryzykowałam. Najwyżej będę przesadzać tak jak ty .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies