Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój ogrodowy pamiętnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogrodowy pamiętnik

Nowa12 11:18, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kokesz napisał(a)


Ja mam zwięzłą glebę i zawsze jeżówki i inne które nie lubią mokrej ziemi sadzę w dołku ze żwirem


To na pewno dobre rozwiązanie. Ja tak zrobiłam przy lawendach.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:28, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)


Nic mi nie mów o cegłach i gruzie... Kopię tyle lat a teraz jak ostatnio chciałam posadzić 2 rdesty to 2 wiadra wykopałam,wrr!
Te gruzy też robią za drenaż

A czemu przetaczniki chcesz usuwać? Liatra,kocimiętka,kłosowiec, czyściec Hummelo...


Dorosłam chyba do etapu kiedy już mam odwagę usuwać te rośliny które albo nie rosną u mnie dobrze albo mi się przestały podobać.
Ja mam Przetaczniki Christa. Rosną bezproblemowo i kwitną ale ogołacają się na dole albo mają paskudne liście. I tak naprawdę tylko góra jest ładna a dół straszy. Trzeba by je było schować w innych roślinach a ja mam je na widoku. Rozważam co z nimi zrobić.
I jeszcze Mariettę którą wymienię na werbenę bo nie chce u mnie rosnąć. Karłowacieje.
Myślałam o rdestach albo krwiściągach ale nie znam tych roślin.
Najchętniej to bym w takich miejscach werbenę patagońską powsadzała ale bym pewnie nic nie robiła tylko cały sezon siewki wyrywała .
Czyśćca i kłosowca nie znam. Trzeba się douczyć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 11:28, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)

U mnie też wieje ,ale cieplutki wiatr, miło po tych ciągłych deszczach i ochłodzeniu


No i tego się trzymajmy póki słońce grzeje.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
April 12:04, 13 lip 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10288
Było bardzo ładnie a zrobiło się pięknie Jeżówek ci zazdroszczę jak większość dziewczyn, bo u mnie wszystkie odmianowe wypadły. Chyba ten gruz im u ciebie dobrze robi bo one lubią drenaż i wapienne podłoże, czyli jak by nie patrzył pobudowlane jest ok
Sumak Tiger Eye jest cudny, ja bym się nie pozbywała. Przeciwnie, od jakiegoś czasu próbuję go u siebie kupić i nie ma. A internetowo się bałam.
Przy okazji, mogę prosić o namiar na tą sprawdzoną szkółkę, chciałam sobie tą kocimiętkę kocią piżamkę kupić

Róże też miałaś super jak kwitły
____________________
April April podbija las Mazowsze
Ewa777 12:17, 13 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Śliczne masz te jeżówki Tyle odmian i wsztstkie dobrze się u Ciebie czują. Masz dostęp do super szkółek. U mnie niestety stacjonarnie słaby wybór. Zostaje tylko internet.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Nowa12 12:24, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
April napisał(a)
Było bardzo ładnie a zrobiło się pięknie Jeżówek ci zazdroszczę jak większość dziewczyn, bo u mnie wszystkie odmianowe wypadły. Chyba ten gruz im u ciebie dobrze robi bo one lubią drenaż i wapienne podłoże, czyli jak by nie patrzył pobudowlane jest ok
Sumak Tiger Eye jest cudny, ja bym się nie pozbywała. Przeciwnie, od jakiegoś czasu próbuję go u siebie kupić i nie ma. A internetowo się bałam.
Przy okazji, mogę prosić o namiar na tą sprawdzoną szkółkę, chciałam sobie tą kocimiętkę kocią piżamkę kupić

Róże też miałaś super jak kwitły


No łamię się z tym sumakiem bo ładny jest i zawsze go chciałam mieć. I kupiłam właśnie w szkółce. Ale przeraziła mnie ta ilość odrostów. Jakieś pojedyncze to bym jeszcze zdzierżyła. A po przekopaniu rabaty wokół niego przez dzika to raczej ich nie będzie mniej .
Priva puściłam. Na razie piżamkę posadziłam i zobaczymy co z niej wyrośnie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:30, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ewa777 napisał(a)
Śliczne masz te jeżówki Tyle odmian i wsztstkie dobrze się u Ciebie czują. Masz dostęp do super szkółek. U mnie niestety stacjonarnie słaby wybór. Zostaje tylko internet.


Powiem Ci że u mnie stacjonarnie też mały wybór. Trochę kupiłam przez neta i sporo w LM. Na przykład te z wczoraj .
Ja kupiłam Sensation Black Pearl i Kismet Raspberry ale mieli całą gamę kolorów z serii Sombrero a to chyba dość fajna seria jest.
Sadzonki są od Zymona więc ładne i zadbane tyle że trochę droższe niż w szkołkach, jak to w marketach bywa.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 12:34, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Helen napisał(a)

Jakie kupiłaś?
Rainbow Marcella - boska, też na nią poluję.


Kupiłam 3 szt. Sensation Black Pearl. Wypróbuję je bo kolor mi się spodobał i miałam miejsce dla nich.
A Kismet Raspberry 1 szt. dokupiłam do dosadzenia bo to jest bardzo fajna odmiana a mam tylko 3. Ładnie się rozbudowuje. Poprzednie miałam z Bylinowego i fajnie już wyglądają.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 13:16, 13 lip 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Nowa12 napisał(a)


Dorosłam chyba do etapu kiedy już mam odwagę usuwać te rośliny które albo nie rosną u mnie dobrze albo mi się przestały podobać.
Ja mam Przetaczniki Christa. Rosną bezproblemowo i kwitną ale ogołacają się na dole albo mają paskudne liście. I tak naprawdę tylko góra jest ładna a dół straszy. Trzeba by je było schować w innych roślinach a ja mam je na widoku. Rozważam co z nimi zrobić.
I jeszcze Mariettę którą wymienię na werbenę bo nie chce u mnie rosnąć. Karłowacieje.
Myślałam o rdestach albo krwiściągach ale nie znam tych roślin.
Najchętniej to bym w takich miejscach werbenę patagońską powsadzała ale bym pewnie nic nie robiła tylko cały sezon siewki wyrywała .
Czyśćca i kłosowca nie znam. Trzeba się douczyć.


Też jest na takim etapie
Myślałam że te przetaczniki bezproblemowe.

Rdesty są łatwe w uprawie, są odmiany co super rosną na patelni bądź półcieniu,cieniu.

Mam kłosowce i czyścce werbena fajna ale te siewki wkurzają.Ja ograniczyłam do 2 rabat
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 13:26, 13 lip 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18127
Nowa12 napisał(a)


Dorosłam chyba do etapu kiedy już mam odwagę usuwać te rośliny które albo nie rosną u mnie dobrze albo mi się przestały podobać.
Ja mam Przetaczniki Christa. Rosną bezproblemowo i kwitną ale ogołacają się na dole albo mają paskudne liście. I tak naprawdę tylko góra jest ładna a dół straszy. Trzeba by je było schować w innych roślinach a ja mam je na widoku. Rozważam co z nimi zrobić.


Tiaaa, odwagę do usuwania to ja mam tylko muszę to cichcem robić bo eM protestuje .

Myślałam, że Christa tylko u mnie tak brzydnie od dołu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies