Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Gosialuk 18:08, 30 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5260
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ula nie wiem jak się te irysy nazywają, ale one mogą rosnąć i w wodzie i w ziemi mam jedne w oczku, a inne w rabacie koło oczka, nie robi im to różnicy. Jeden feler z nimi co roku liście na samym dole całe w mszycach, ale jak się pryśnie to po problemie. Jak będziesz pamiętała i chciała to przy okazji mogę Ci dać. Szybko przyrastają i poza tym nie wymagają żadnej roboty

To irys pseudacorus. U mnie rosną normalnie w ziemi i jak na razie nie miały mszyc.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
kasiek 18:24, 30 maj 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Czy ja dobrze widzę? Guncia znów ma domek? Ślicznie i bardzo spokojnie nad tym stawikiem
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
dominika_ 18:52, 30 maj 2020


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Jak tu się pozmieniało od mojej ostatniej wizyty
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
sylwia_slomc... 19:15, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
kasiek napisał(a)
Czy ja dobrze widzę? Guncia znów ma domek? Ślicznie i bardzo spokojnie nad tym stawikiem

Nie już rozebrany, ale fotka cyknięta jak jeszcze miała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:16, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
dominika_ napisał(a)
Jak tu się pozmieniało od mojej ostatniej wizyty

No troszkę się zmieniło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:31, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Raport z dzisiejszego dnia:

Dwie beczki mikstury....tak mikstury bo zrobiłam mieszankę gnojówki z pokrzyw, biohumusu i melasy rozlane w warzywniku i po rabatach bylinowych

Nastawiona świeżutka gnojówka z pokrzyw

Syn wycinał brody w podwórku
Emuś wokół chaty i oplewił połowę ścieżek w warzywniku

Ja oplewiłam rabatkę irysową i prawie całą bylinówkę przy altanie, został kawałeczek bo przegonił nas deszcz. Trzy ducki chwatów wyniósł mi Emus z tej rabaty.


Zostało mi jeszcze plewienie dwóch bylinówek( nastarszej i tej z dmuchawcem) i muszę od nowa zaczynać wzdłuż rowu i w liliowcach pod siatką, masakra jak te chwasty rosną. Zaraz potem trzeba uderzyć do warzywnika.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
danuta_szwajcer 20:17, 30 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Fotel przy oczku rewelacja, podziwiam za tyle plewienia, chodz teraz to fajnie się plewi jak popadane, też dziś plewiłam ale nie za bardzo lubie. Fajny pomysł z tym drzewkiem i budkami Pozdrawiam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
sylwia_slomc... 20:24, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81949
Danusiu ja tez nie lubię plewienia, ale lubię mieć czyste rabaty, a to się rzadko zdarza ze względu na wielkość ogrodu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 20:34, 30 maj 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Sylwia czy ty masz klona Golden Gloube?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Roocika 21:06, 30 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)

Witaj Asiu. Pisma obrazkowego w skrócie jest kilka stron w wizytówce, ostatnie najbardziej aktualneOrliki są śliczne, shastę mam źle posadzoną bo wciśniętą między kalinę koralową, a ostrokrzew i jałowca. Źle nie dlatego że jej towarzystwo tamtych nie odpowiada, tylko, że nie wiedziałam jak będzie rosnąć, a ona idzie bardzo mocno w szerokość, a nie bardzo w wysokość....przynajmniej moja...
ale trudno już tak zostanie pewnie, najwyżej jałowiec i koralowa kilka gałęzi stracą by tej zrobić więcej miejscaGolasów i winniczków w tym sezonie sporo po zeszłorocznych powodziach. Przypłynęły z wodą. Na dużym ogrodzie oddaję do ugoru sąsiadowi to co z niego do mnie przypełznie, a w podwórku sypie granulat dwa razy w sezonie w najbardziej newralgicznych miejscach, czyli wzdłuż ogrodzenia z krzaczowiskiem sąsiada, bo mi z niego przyłażą do mnie. Babcia to Aparatka jest, zawsze coś wykombinuje

O dziękuję za informację. Ciekawa jestem czy ja swojej shasty nie posadziłam za blisko graba, czas pokaże.
Coś czuję, że też będziemy musieli sypać granulat.
Dziś sąsiadka mi powiedziała, że orlików nie jedzą, w poniedziałek idę sobie wziąć od niej siewki to zobaczymy. U Ciebie rosną to może tak jest
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies