Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

antracyt 06:42, 30 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11577


Jak ja lubię wiklinę
Jakie ptaki zagnieździły Wam się w budkach na ścianie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 10:20, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
gogo napisał(a)
Zapisuję się do posiedzenia na bujaku i oglądania wszystkiego wkoło
Orliki powaliły mnie na kolana, trafiają na listę chciejstw, takie są cudne

Bardzo proszę, przyjemnie się siedzi, choc widok ciut psuje oklapła glicynia to wczoraj z pierwszego chwastu wał wokół oczka oplewiony i pierwsza obserwacja, najlepiej poczuły się na nim red barony i dąbrówki, hakonki nie wszystkie złapały się ziemi, irysy na razie kiepściutko, ale rokują
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:25, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Katkak napisał(a)
Sylwuś, a co to masz za fontannę ciurkadełko blisko oczka? Przegapiłam coś? Niemożliwe.

Kasieńka miałam ja na balkonie w czasach jego świetności, ale po którejś zimie pompka przestała działać, teraz balkon całkowicie zmieni wizerunek po remoncie to " atrapę ciurkadełka wzięłam do ogrodu, brakowało mi czegoś na tym pniaku, a ona spasowała i fajnie wygląda w towarzystwie z miscantami i clematisem

i przypadkiem odkryłam jak dla mnie duet idealny ml i niezapominajki. Kolorystycznie bomba, delikatne bardzo w odbiorze, niezapominajki kończą jak ML zaczynają zdobić, w duecie świetne razem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:30, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
antracyt napisał(a)

Jak ja lubię wiklinę
Jakie ptaki zagnieździły Wam się w budkach na ścianie?

W budkach na ścianie mamy kilka gatunków. Są szpaki w tej największej, są mazurki i sikorki, w zeszłym sezonie w jednej dwa lęgi kopciuszek wyprowadził i jest jeden ptaszek co go mój Emuś widuje, ale nie wiemy jak się nazywa. Teraz to całe towarzystwo ugania się za robactwem po ogrodzie i nie bardzo się nas boi bo usiłują wykarmić pisklętaA ja oprysków praktycznie nie stosuję, jedyne co w tym roku to na ćmę bukszpanową i ostatnio na kilku roślinach mszycę( coś biedronek w tym sezonie malutko, a rok temu masa ich była.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Urszulla 10:39, 30 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Sylwia, ślicznie wokół oczka. Co to za irys w stojącej wodzie kwitnie?

A u Ciebie dużo padało?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Katkak 10:49, 30 maj 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Też zauważyłam, że straszna nędza z biedronkami. Prawie ich nie widuję
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Roocika 12:37, 30 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Witaj Sylwia, przyszłam z rewizytą Ty to masz ogromny ogród! Pięknie masz, podglądałam trochę pismo obrazkowe i wszystko mi się podoba. Orliki chyba też zaproszę do ogrodu. I masz kalinę shastę ,która też posadziłam, jaka ona jest już duża u Ciebie? i rzeczka blisko i widzę, że z golasami też walczysz? Masz jakieś rady na nie? U siebie zastanawiałam się jakich bylin nie jadaja
Babci to trzeba życzyć już chyba 200 lat, tort apetyczny
Pozdrawiam i teraz muszę zaglądać na bieżąco
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 17:05, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Urszulla napisał(a)
Sylwia, ślicznie wokół oczka. Co to za irys w stojącej wodzie kwitnie?

A u Ciebie dużo padało?

Ula nie wiem jak się te irysy nazywają, ale one mogą rosnąć i w wodzie i w ziemi mam jedne w oczku, a inne w rabacie koło oczka, nie robi im to różnicy. Jeden feler z nimi co roku liście na samym dole całe w mszycach, ale jak się pryśnie to po problemie. Jak będziesz pamiętała i chciała to przy okazji mogę Ci dać. Szybko przyrastają i poza tym nie wymagają żadnej roboty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:06, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Katkak napisał(a)
Też zauważyłam, że straszna nędza z biedronkami. Prawie ich nie widuję

Nie wiem co jest grane czy je te przymrozki późne załatwiły czy co, bo wczesną wiosną miałam, a teraz jak na lekarstwo.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:19, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81904
Roocika napisał(a)
Witaj Sylwia, przyszłam z rewizytą Ty to masz ogromny ogród! Pięknie masz, podglądałam trochę pismo obrazkowe i wszystko mi się podoba. Orliki chyba też zaproszę do ogrodu. I masz kalinę shastę ,która też posadziłam, jaka ona jest już duża u Ciebie? i rzeczka blisko i widzę, że z golasami też walczysz? Masz jakieś rady na nie? U siebie zastanawiałam się jakich bylin nie jadaja
Babci to trzeba życzyć już chyba 200 lat, tort apetyczny
Pozdrawiam i teraz muszę zaglądać na bieżąco

Witaj Asiu. Pisma obrazkowego w skrócie jest kilka stron w wizytówce, ostatnie najbardziej aktualneOrliki są śliczne, shastę mam źle posadzoną bo wciśniętą między kalinę koralową, a ostrokrzew i jałowca. Źle nie dlatego że jej towarzystwo tamtych nie odpowiada, tylko, że nie wiedziałam jak będzie rosnąć, a ona idzie bardzo mocno w szerokość, a nie bardzo w wysokość....przynajmniej moja...
ale trudno już tak zostanie pewnie, najwyżej jałowiec i koralowa kilka gałęzi stracą by tej zrobić więcej miejscaGolasów i winniczków w tym sezonie sporo po zeszłorocznych powodziach. Przypłynęły z wodą. Na dużym ogrodzie oddaję do ugoru sąsiadowi to co z niego do mnie przypełznie, a w podwórku sypie granulat dwa razy w sezonie w najbardziej newralgicznych miejscach, czyli wzdłuż ogrodzenia z krzaczowiskiem sąsiada, bo mi z niego przyłażą do mnie. Babcia to Aparatka jest, zawsze coś wykombinuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies