Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 14:18, 06 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
No i w przyrodzie pewnie też potrzebne, bo po coś sąNp żeby nam życie urozmaicać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dominika11 14:21, 06 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
taaaaaaa to to na pewno nie ma nudy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Waclaw 16:14, 06 lip 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Dominika11 napisał(a)
no powiem ci, że wybieranie to najlepsza opcja - tak własnie robiłam tez jak szykowałam nowe rabaty - nawybierałam tego od groma, ale skrzyp strasznie mi sie wysiewa


Zgadza się. Najlepsze efekty daje systematyczne plewienie. Jest to bardzo trudne bo on się rozmnaża z rozłogów. Roundap na skrzyp nie działa.
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Urszulla 21:56, 06 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
U Ciebie dużo się podziało okładka gazetki ładna... Należy się Wam za pracowitość i Wasz ogród jest wyjątkowy w okolicy pomimo zalań

U mnie skrzyp zajął cała rabatę przedogródka ostów wyrwałam wczoraj 3 pełne taczki. Walka z wiatrakami..

I muszę Ci powiedzieć że siewka ketmi się przyjęła po przeniesieniu na kretowisko, a deszcze pomagły.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Iwonka 22:05, 06 lip 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Czytam, że ubezpieczyciel wreszcie dotarł. Można sprzątać. Duże straty? Nawet fotek nie wrzucasz. Nie jest lepiej jak woda zeszła? Dużo mułu zostało?
Dziś znów nad wami była mega chmura, dolało? U nas trochę ale krótko.
Auto mi mocno tydzień temu zgradowało. Szybę wymieniliśmy przednią i tylną lampę. Blacharka już taka w dziurki zostanie. Pod Niepołomicami była nawałnica. Ludziom uprawy doszczętnie zbiło. Masakra z tą pogodą. Ze skrajności w skrajność.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
sylwia_slomc... 22:12, 06 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Urszulla napisał(a)
U Ciebie dużo się podziało okładka gazetki ładna... Należy się Wam za pracowitość i Wasz ogród jest wyjątkowy w okolicy pomimo zalań

U mnie skrzyp zajął cała rabatę przedogródka ostów wyrwałam wczoraj 3 pełne taczki. Walka z wiatrakami..

I muszę Ci powiedzieć że siewka ketmi się przyjęła po przeniesieniu na kretowisko, a deszcze pomagły.

Ketmmia jak już złapała to będzie szybciutko rosła i za dwa sezony pewnie zakwitnieNie konsultowali, które fotki wezmą, ja bym inne wybrała, ale każdemu co innego się podoba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:17, 06 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Iwonka napisał(a)
Czytam, że ubezpieczyciel wreszcie dotarł. Można sprzątać. Duże straty? Nawet fotek nie wrzucasz. Nie jest lepiej jak woda zeszła? Dużo mułu zostało?
Dziś znów nad wami była mega chmura, dolało? U nas trochę ale krótko.
Auto mi mocno tydzień temu zgradowało. Szybę wymieniliśmy przednią i tylną lampę. Blacharka już taka w dziurki zostanie. Pod Niepołomicami była nawałnica. Ludziom uprawy doszczętnie zbiło. Masakra z tą pogodą. Ze skrajności w skrajność.

Straty mniejsze trochę niż rok temu do odnowy część trawników, ścieżek, oczko, Kącik zadumy musi dostać nowe meble, bo połamało tamte, część ścieżki w warzywniku, łąki kwietne, z mostkiem dziś się prawie uporaliśmy nim nam deszczyk dopadał, ale i tak mokrzy byliśmy cali, No i cały teren wokół chaty, ale do środka nie weszło.
Bardzo mi przykro, że tak się oberwało samochodzikowi Nas grad do tej pory łagodnie traktował i oby tak już zostało, bo nawet w razie czego nie wiedziałabym jak wycenić takie straty w ogrodzie nie mówiąc o tym, ze chyba bym się zapłakała nad roślinami Już raz na początku samym ogrodowym przerabiałam taki gradowy armagedon, więcej nie chcę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:22, 06 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Iwonko po zejściu wody tak to wygląda





____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 08:34, 07 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Oj, jak Wy to sprzątacie?
____________________
Sałatka pokrzywowa
hankaandrus_44 09:50, 07 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7189
Sylwio, czy za babci czasów też tak zalewało? Co jest przyczyną, że u Was zawsze armagedon? Może za dużo betonu wokoło? To jest i dobre i złe, niestety. Całe połacie zabetonowane. Gdzie ta woda ma wsiąkać, kanalizacja nie nadąża odbierać. Współczuję
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies