Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Nowa12 19:56, 04 gru 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jaka ładna ta Twoja oszroniona rdza. Śnieg topnieje w oczach. U mnie już go prawie nie ma. Ale ja za nim nie płaczę . Mimo że w bieli ogród wygląda bardzo przyjemnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
sylwia_slomc... 20:06, 04 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Ja już wolę tą biel niż szaroburość, ale nie zmienia to faktu, że wiosny wyczekuję zawsze
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 20:08, 04 gru 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kasiu dziś już nędzne resztki tego śniegu chyba Halny wieje bo cieplutko jest Cieszę się bo na jutro mam jeszcze do przesadzenia trzy roślinki i do posadzenia 16 roślin: irysy, liliowce i floksy

Ja też się cieszę, przesadziłam dziś śliwę wiśniową i hortensję, ciągle jeszcze coś mieszam a że ziemia u mnie mięciutka to i szaleć można
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
kamila66 23:07, 04 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539


Późno do Ciebie przyszło. U nas wczoraj sypnęło śniegiem ale była taka gołoledź, że
kierowcy po pracy do domu z różańcem w rękach jechali

Sylwia jak wygląda ta leszczyna latem? U mnie tragicznie liście zwinięte i cały czas mnie kusi żeby ją wyrzucić ale przychodzi jesień i wraca jej urok
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
Magara 23:34, 04 gru 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6624
Sylwia, u Was pięknie i coraz piękniej o każdej porze roku Oglądanie zdjęć u Ciebie zawsze mnie nastraja optymistycznie
Przy okazji mam pytanie - czy na tych zdjęciach to może penstemon?
Pytam bo mam penstemona, pierwszy rok, kupiony jako n/n penstemon, ładnie liście przebarwione na jesień, a nie mam pojęcia jak go na wiosnę potraktować o ile przeżyje - czytałam, że nie przeżywa, ale okryłam kopczykiem z liści więc liczę na niego
sylwia_slomczewska napisał(a)


____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 17:17, 05 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
kamila66 napisał(a)


Późno do Ciebie przyszło. U nas wczoraj sypnęło śniegiem ale była taka gołoledź, że
kierowcy po pracy do domu z różańcem w rękach jechali

Sylwia jak wygląda ta leszczyna latem? U mnie tragicznie liście zwinięte i cały czas mnie kusi żeby ją wyrzucić ale przychodzi jesień i wraca jej urok

W niedziele się zaczęło i tak prawie cały tydzień dopiero wczoraj odpuściło trochę, ale jeszcze nie całkiem, jeszcze na oczkach lód, ale na szczęście tam gdzie chciałam rośliny dosadzić to się udałoPosadziłam wszystko
Leszczyna wiosna i zima ładna w sezonie troszkę wygląda jakby ja opanowały mszyce, tak te listki skręca, ale taka jej uroda, świadomie kupowałam i sadziłam więc się nie czepiam, czepiam się jedynie batów które puszcza od podkładki i namiętnie co sezon je tnę.
tu z czerwca
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:18, 05 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
kasiek napisał(a)

Ja też się cieszę, przesadziłam dziś śliwę wiśniową i hortensję, ciągle jeszcze coś mieszam a że ziemia u mnie mięciutka to i szaleć można

Posadziłam wszystko co miałam posadzić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:20, 05 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81956
Magara napisał(a)
Sylwia, u Was pięknie i coraz piękniej o każdej porze roku Oglądanie zdjęć u Ciebie zawsze mnie nastraja optymistycznie
Przy okazji mam pytanie - czy na tych zdjęciach to może penstemon?
Pytam bo mam penstemona, pierwszy rok, kupiony jako n/n penstemon, ładnie liście przebarwione na jesień, a nie mam pojęcia jak go na wiosnę potraktować o ile przeżyje - czytałam, że nie przeżywa, ale okryłam kopczykiem z liści więc liczę na niego

Tak to penstemon, ale z ta odmiana nie miałam nigdy problemu z zimowaniem Są odmiany co nie zimują, śliczne, ale niestety wiosna nie odbijają wcale. Ja tego końcem lutego ścinam nisko i odrasta wiosną ładnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota123 18:23, 05 gru 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Bardzo malowniczą szadź miałaś, lubię rośliny okryte białymi kryształkami z mgły i lodu.

Przeczytałam Twój mądrze napisany wpis u Danusi, podpisuję się pod Twoimi słowami.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Urszulla 18:56, 05 gru 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21824
W tych zimowych fotkach ujawniły się detale ogrodowe i wszelkie dekoracjeładnie masz nadrobiłam niewiele wporównaniu z zaległościami ale choć tyle. Kupiłam sadzarkę i posadziłam dziś tulipany i lilie.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies