Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:42, 02 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
LIDKA napisał(a)


Sylwia A ja pilnuje żeby wyciągać ciepłe rzeczy z suszarki. Od razu na wieszaki i nie prasuje.tylko rzeczy na wielkie wyjście.
Suszę przeważnie na programie bawełna Mix.

Ale do tego trzeba mieć suszarkę elektryczną Ja mam tylko ta do rozwieszania i schnieA potem prasuję Prasowanie wybija wysoką temperaturą zarazki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LIDKA 20:47, 02 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
SYLWIO,już dawno chciałam Ci napisać że widzialam Was u Maji zanim trafiłem na ogrodowisko.

Macie piękny wielki ogród. Jesteście zdolni, pomysłowi i pracowici.
Nie dalam rady przeczytać całych wątków ale najbardziej wzruszyła mnie historia o Waszej Babci. I zdanie że Babcia nie przeżyłaby ugorowania ziemi.
Pochodzę ze wsi. Rodzinną ziemię przejęła siostra. I też uprawia bo mama "Z grobu by wstala" jakby ziemia ugorem leżała.
Podziwiam, zaglądam i pozdrawiam.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 20:49, 02 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ale do tego trzeba mieć suszarkę elektryczną Ja mam tylko ta do rozwieszania i schnieA potem prasuję Prasowanie wybija wysoką temperaturą zarazki


Przy tej chemii co jest w proszku i płynie to ja myślę że w praniu nie ma już zarazków
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
sylwia_slomc... 21:35, 02 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
LIDKA napisał(a)
SYLWIO,już dawno chciałam Ci napisać że widzialam Was u Maji zanim trafiłem na ogrodowisko.

Macie piękny wielki ogród. Jesteście zdolni, pomysłowi i pracowici.
Nie dalam rady przeczytać całych wątków ale najbardziej wzruszyła mnie historia o Waszej Babci. I zdanie że Babcia nie przeżyłaby ugorowania ziemi.
Pochodzę ze wsi. Rodzinną ziemię przejęła siostra. I też uprawia bo mama "Z grobu by wstala" jakby ziemia ugorem leżała.
Podziwiam, zaglądam i pozdrawiam.

Babcia gotowa by była motyką uprawiać te pół hektaraA była już wtedy po 80-tce. Miło mi bardzo, że zaglądasz do nas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:38, 02 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
LIDKA napisał(a)


Przy tej chemii co jest w proszku i płynie to ja myślę że w praniu nie ma już zarazków

Ja starej daty i pamiętam jak robiłam kurs Sanitariuszy, że wyprasowaną chustką do nosa można rany opatrzyć bo jest jałowa oczywiście gdy nie mamy lepszych środków pod ręką. I tak mi zostało, ze nawet skarpetki i bieliznę prasuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joann 05:18, 03 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Sylwio, jak widzisz, ja już spać nie mogę przez to moje podwórko...Powiedz mi proszę, bo pisałaś mi o pnączu na mur, jakie możesz polecić na miejsce nasłonecznione, tzw. patelnię? Tak, żeby podsadzić te drzewka w donicy. U mnie wszytko stoi w kropce
____________________
Joanna Ogród długi
sylwia_slomc... 09:27, 03 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Joann napisał(a)
Sylwio, jak widzisz, ja już spać nie mogę przez to moje podwórko...Powiedz mi proszę, bo pisałaś mi o pnączu na mur, jakie możesz polecić na miejsce nasłonecznione, tzw. patelnię? Tak, żeby posadzić te drzewka w donicy. U mnie wszytko stoi w kropce

w maju gdy kwitną tzw. bzy

Potem po kwitnieniu masa zielonych liści w lecie powtarza słabiej kwitnienie
tu w lipcu liście
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:59, 03 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Wczoraj powstało karmidło zasypowe dla drobiu



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:03, 03 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
tu jak wyjedzą to samo im się nasypie jak w karmnikach dla ptaków

i jeszcze klapa by nie zabrudziły ziarna

rybcie już sobie pływają, styropiany zabrałam, w jednym oczku nie przetrwały żaby....nie wiem czemu w płytszych przetrwały, a w najgłębszym nie, pierwszy raz taka sytuacja, a rybki ok się mają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:07, 03 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
taka dzisiaj pogoda jak prawdziwie wiosenna była



okazało się, że obie mam czerwone, a czarna nie wiem czy zając w sezonie zjadł do zera czy uschła bo nie ma U sąsiadki też tylko czerwona.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies