Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:41, 01 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82137
Basieksp napisał(a)


Ale komuś się, zabawnie język do nosa przykleił żeby nie było, trzeba zasłaniać nosy fajne psiaki

Naturalna maseczka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 21:29, 01 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Ale masz już wiosnę, pięknie kwitną ciemierniki i nawet bratki i tyle roślin wychodzi z ziemi. Piesiaczki sympatyczne.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 21:35, 01 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82137
Alija napisał(a)
Ale masz już wiosnę, pięknie kwitną ciemierniki i nawet bratki i tyle roślin wychodzi z ziemi. Piesiaczki sympatyczne.

Psiurki już weteranki 10 i 11 latWiosny coraz więcej, ale w prognozach jeszcze zima wraca.... i jak tak patrzę to przymrozki w nocy do połowy kwietnia prawie cały czas
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Joann 11:28, 02 mar 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Jestem pod wrażeniem kurnika Muszę pokazać mężowi. Szkoda tylko, że kury tego nie docenią, ale przynajmniej właścicielce będzie przyjemnie po jajka przychodzić Ilość roślin w Twoim ogrodzie, rozmach sadzenia przerósłby mnie na pewno. Podziwiam Twoją pracowitość i gratuluję tej różnorodnej, wielogatunkowej Szmaragdowej Doliny! Jaką Ty musisz posiadać wiedzę, pielęgnując tak duży ogród!
____________________
Joanna Ogród długi
Alija 11:31, 02 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
sylwia_slomczewska napisał(a)

Psiurki już weteranki 10 i 11 latWiosny coraz więcej, ale w prognozach jeszcze zima wraca.... i jak tak patrzę to przymrozki w nocy do połowy kwietnia prawie cały czas


No właśnie, te prognozy nie są zbyt optymistyczne, nie za bardzo mi się podobają.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
AgnieszkaW 16:54, 02 mar 2021

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Sylwia, u Ciebie to zawsze się coś ciekawego dzieje. Kurnik jest zjawiskowy, wielkie uznanie dla budowniczych. Podglądam też Twoje oczary, piękne są.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:08, 02 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82137
Joann napisał(a)
Jestem pod wrażeniem kurnika Muszę pokazać mężowi. Szkoda tylko, że kury tego nie docenią, ale przynajmniej właścicielce będzie przyjemnie po jajka przychodzić Ilość roślin w Twoim ogrodzie, rozmach sadzenia przerósłby mnie na pewno. Podziwiam Twoją pracowitość i gratuluję tej różnorodnej, wielogatunkowej Szmaragdowej Doliny! Jaką Ty musisz posiadać wiedzę, pielęgnując tak duży ogród!

Bardzo mi miło Nigdy się nie zastanawiałam nad wiedzą jaka posiadam w dziedzinie jaka jest uprawa roślin....to nie jest mój pierwszy ogródek który sadzę i uprawiam stąd pewnie zdobyte doświadczenie, a sporo nauczyłam się tutaj od Was i Danusi
Sęk w tym, że woliera nie będzie mieszkaniem samych kur stąd starania by wszystkim mieszkańcom było w niej dobrze

Byłam u dwóch hodowców i u pierwszego zwierzęta miały dobre warunki, ale u drugiego wiele pozostawiało do życzenia co od razu było widać po ich kondycji. Choc widać, że jest mocno zakręcony na ich tle, tyle, że ma ich o wiele za dużo w stosunku do swoich możliwości czasowych i lokalowych. Ale zgodnie z prawem warunki są spełnione, tylko, że prawo przewiduje absolutne minimum. U Niego mają to minimum
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:09, 02 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82137
Alija napisał(a)


No właśnie, te prognozy nie są zbyt optymistyczne, nie za bardzo mi się podobają.

Mnie się też nie podobają wcale, ale to pogoda rządzi, a nie jaMy się musimy dostosować do tego co przyniesie...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:13, 02 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82137
AgnieszkaW napisał(a)
Sylwia, u Ciebie to zawsze się coś ciekawego dzieje. Kurnik jest zjawiskowy, wielkie uznanie dla budowniczych. Podglądam też Twoje oczary, piękne są.

Dzisiaj Aguś w kurniku zrobiliśmy karmidło zasypowe dla drobiu, ufff jeszcze poidło samodolewowe musze zrobic, ale pomysł mam więc nie jest źle Oczary fajne są bo kwitną jak mało co kwitnie, ale gwiazdami cieplejszych miesięcy na pewno by nie zostały. Po kwitnieniu podobne do leszczyny, tyle, że jesienią się przebarwiają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
LIDKA 20:39, 02 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7331
sylwia_slomczewska napisał(a)
i zrobiłam z niego sieczkę

obcięłam paprocie nad rowem i też zmieniłam w sieczkę

ogarnęłam od razy ten majdan nad rowem


i liliowce na drugim brzegu, ale fotki nie mam
na koniec orliki ruszyły

muszę wycinać na galop wszystko bo potem nie będzie jak tylko żeby tego czasu było więcej i sił tez więcej, dzień na wszystko za krótki, w domu sterta prasowania już z trzech suszarek czeka, jak wracam do domu to już sił brak, czeka na deszczowy dzień


Sylwia A ja pilnuje żeby wyciągać ciepłe rzeczy z suszarki. Od razu na wieszaki i nie prasuje.tylko rzeczy na wielkie wyjście.
Suszę przeważnie na programie bawełna Mix.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies