Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 19:53, 16 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
kasiek napisał(a)
Ale sie zazieleniło
Magnolie pieknie startują, w weekend ma nie padac to może będzie mozna coś porobic w ogrodzie albo chociaż pooglądać magnolie

U nas w prognozie do 9 maja deszcz praktycznie cały czas mam nadzieję, że choć z przerwami, bo ciecie nie skończone, a kiedy plewić? Będę robić to na co pogoda pozwoli, byle ubywało chociaż trochę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:54, 16 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Magleska napisał(a)
Sylwia
przepraszam ,że dopiero teraz .......spoznione życzenia ....

Dużo Zdrówka ,Miłości ,Radości ,Spełnienia Marzeń -tych ogrodowych i wszystkich innych

nie mam lapka ( nadal w naprawie ) więc mało piszę ....

Dzięki Madzia
Adres miałaś dać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 20:04, 16 kwi 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
sylwia_slomczewska napisał(a)





Sylwia! Oglądam i oglądam te zdjęcia i co jedno to ładniejsze, pięknie u ciebie.
Liliowce już ogromne, wszystko pięknie kwitnie tak zdrowo i obficie,
pierisy, pierwiosnki, o ciemiernikach nawet nie wspomnę.
Żeby jeszcze ta pogoda trochę chociaż się poprawiła!!!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 20:17, 16 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Alija napisał(a)


Sylwia! Oglądam i oglądam te zdjęcia i co jedno to ładniejsze, pięknie u ciebie.
Liliowce już ogromne, wszystko pięknie kwitnie tak zdrowo i obficie,
pierisy, pierwiosnki, o ciemiernikach nawet nie wspomnę.
Żeby jeszcze ta pogoda trochę chociaż się poprawiła!!!

Rośliny sobie radzą nawet dobrze w tej mokrej pogodzie, ja gorzej, nie lubię siedzieć na tyłku jak robota wzywa, ale co zrobić jak się nie da....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Waclaw 20:43, 16 kwi 2021


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
sylwia_slomczewska napisał(a)





Ach te Twoje ciemierniki!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
Urszulla 01:40, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ugotowałam przedwczoraj kacze jajo na twardo celem spróbowania smak ciut inny, ale nie bardzo, bardziej konsystencja, białko się łatwiej kruszy niż w kurzym, za to żółtko jest jakby bardziej w smaku i konsystencji maślane.... kwestia gustu i przyzwyczajenia myślę. Gdyby zrobić kacze jaja w majonezie lub sałatce jarzynowej pewnie nikt by się nie kapnął, że nie kurze.Na razie zużywamy do ciasta, naleśników i kluskówA Daisy codziennie niesie jedno

Nie wiem za to czy się coś wykluje z tyk co Koko wysiaduje bo już dwa razy dwa jajka znalazłam poza gniazdem Jak Ona idzie jeść to któraś idzie i wygrzebuje Nie zdziwiłoby mnie wcale gdyby to robiła Klara.


Kamerkę zainstaluj
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 01:49, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)







Zerkam co tu masz bo potem w sezonie busz
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 01:52, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
ta wytrwała, mroziło, teraz leje, a ona daje radę

a tu zamiast ścieżki, która już jest zbędna i sama się zasiewa roślinami, będzie poszerzona rabata


Ta magnolią rzeczywiście bohaterka beznadziejnego sezonu i podziwiam Cię za odwagę poszerzania rabat.....ale co będzie na brzegu?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 01:58, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
sylwia_slomczewska napisał(a)
Na żyrafowej też jeszcze będą zmiany

liliowce to dla mnie nr jeden


tu też będzie zmiana



Jak piszesz o zmia ach to napisz jakie?

Liliowcowa świeci, jest wiosną jak nowe życie i pasuje jej kształt i sposób nasadzeń.

U mnie fotka dla Ciebie
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kasia1 06:52, 17 kwi 2021


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 970
Sylwuś, ta deszczowa, mokra wiosna jest u Ciebie przepiękna. Moja teściowa ma taki podobny styl do Twojego, swobodny, taki kolekcjonerski, mnóstwo różności u niej. Tylko ona jest sama, mój mąż na ile zdąży pomaga z koszeniem (działka 6 tys.m2). Ale bardzo ciężko samej zagospodarować taki areał. U Ciebie widzę, że jak jest dwoje zapalonych, pracowitych, wspierających się ludzi, to wszystko jest możliwe.
____________________
Kasia - Duże pole do popisu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies