Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Yenna 14:35, 03 sie 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
Sylwia, mostek zbuduj

____________________
Marta z Vengerbergu
sylwia_slomc... 14:39, 03 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Yenna napisał(a)
Sylwia, mostek zbuduj


Nie takie proste bo to by musiał być 20 metrowy mostek z możliwością chodzenia pod nim gdy powodzi nie ma i jeszcze bezpieczny w trakcie powodzi.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 14:44, 03 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
No i tyle Ci powiem Sylwia, że Twoje są piękne, a moje nie
____________________
Sałatka pokrzywowa
Yenna 14:52, 03 sie 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 574
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie takie proste bo to by musiał być 20 metrowy mostek z możliwością chodzenia pod nim gdy powodzi nie ma i jeszcze bezpieczny w trakcie powodzi.

To faktycznie most, a nie mostek.
A gdy Was zalewa to na jaką wysokość?
____________________
Marta z Vengerbergu
sylwia_slomc... 15:27, 03 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Mgduska napisał(a)
No i tyle Ci powiem Sylwia, że Twoje są piękne, a moje nie

Pokaż swoje i jeśli możesz zawołaj może będzie coś łatwiej podpowiedzieć....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:28, 03 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Yenna napisał(a)

To faktycznie most, a nie mostek.
A gdy Was zalewa to na jaką wysokość?

Tak, ze w wysokich gumowcach nie przejdziesz bo się cholewami przelewa do środka, a jak zawęzimy spiętrzy się proporcjonalnie, to wiem....woda to siłą woda z mułem jeszcze większa.....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agania 20:32, 03 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Jeja jak u Ciebie pięknie, ja powtórzę za magduską u mnie też liliowce marnie wyglądają i ogród tam gdzie nie ma problemu
z zalewaniem i zniszczeniami i pracy z wywalaniem mułu i ratowaniem roślin spod mułu ogród zachwyca pod względem wyglądu roślin, Sylwuś zawsze zachwycam się wielkością i dorodnością i rozmaitością wszelakiego dobra u Was
Trzymam kciuki za roślinki i za Was za siłę, i zdrowie dla całej rodzinki
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Juzia 20:58, 03 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Czytam o tych deskach i mostkach....
WIedziałam, że się nie poddasz


____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
sylwia_slomc... 22:23, 03 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Agania napisał(a)
Jeja jak u Ciebie pięknie, ja powtórzę za magduską u mnie też liliowce marnie wyglądają i ogród tam gdzie nie ma problemu
z zalewaniem i zniszczeniami i pracy z wywalaniem mułu i ratowaniem roślin spod mułu ogród zachwyca pod względem wyglądu roślin, Sylwuś zawsze zachwycam się wielkością i dorodnością i rozmaitością wszelakiego dobra u Was
Trzymam kciuki za roślinki i za Was za siłę, i zdrowie dla całej rodzinki


Liliowców jeszcze będę dosadzać, nie wszystkie takie, te co zbite solidnie gradem liście mają w strzępach i brązowe, ale trudno tak już w tym roku będą miały.
Będą kolejne rabaty liliowcowe jeszcze, ale już raczej w przyszłym roku, na razie obsadzę przy ognisku i potem trzeba się brać za bary z terenem zamulanym. Na razie mam obawy jak się sprawdzi nasz pomysł, czy woda całej konstrukcji nie przewróci...

Dziś walczyłam z chwastem w dolnym biegu suchego strumienia, czyli tam gdzie drewniany mostek. Powycinałam wreszcie łubiny i orliki w nim. Trzy kopiate ubite ducki( kosze) Emuś wyniósł tylko z tego kawałka. Jeszcze by pasowało irgę w nim przyciąć bo kamieni już prawie nie widać..... w tym roku pewnie nie zdążę. Musze jeszcze górny bieg oczyścić z chwastów i suchego, potem plewienie trocinówek, sadzenie liliowców i cebulowych, żeby było na co czekać w przyszłym sezonie.....

Dzięki Agatka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:28, 03 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81915
Juzia napisał(a)
Czytam o tych deskach i mostkach....
WIedziałam, że się nie poddasz



Juzia to teraz jeszcze trzymaj kciuki żeby zadziałało jak oczekujemy bo inaczej się poddam, innych pomysłów już nie mamy.
Pryskałam dzisiaj buksy Lepinoxem bo niestety Aspis nie na wszystkie gąsienice zadziałał i tyle co prysnęłam, a zaczęło się błyskać na horyzoncie, mam nadzieję nie dotrze do nas bo już tych utrudnień pogodowych może limit wyczerpany na ten rok....
Ślimaki już mam na calutkim ogrodzie walka mimo granulatu raczej przegrana zrobiłam zdjęcia jak z pól kukurydzy przez asfalt do nas lezą....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies