Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bylinowa łąka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bylinowa łąka

sylwia_slomc... 21:41, 29 lip 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81694
Roocika napisał(a)
Gosiu, świetna ta Twoja łąka

Tak się zastanawiam czy tymczasowo z mojej dużej skarpy łąki nie zrobić.
Czy myślisz, że wystarczy trochę wypielić punktowo i posiać nasiona?
Buziaki

U mnie ta metoda się nie sprawdzała, więc zaczęłam dosadzanieWszystko zależy od tego czy wiosna mokra czy sucha
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 22:25, 29 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
sylwia_slomczewska napisał(a)

U mnie ta metoda się nie sprawdzała, więc zaczęłam dosadzanieWszystko zależy od tego czy wiosna mokra czy sucha

Sylwia, ciężko mi powiedzieć, bo to stroma skarpa, góra się sama formuje w łąkę a dół to głównie skrzyp. To byłoby rozwiązanie bardzo tymczasowe chyba, na kilka lat. Chyba, że stwierdzimy, że nie damy rady to sobie odpuścimy. Na starość zawsze można zlecić koszenie skarpy Sama nie wiem co robić, bo widzę, że mnie to wszystko przerasta...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gosialuk 00:21, 30 lip 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Sianie chyba się nie sprawdzi. Mi też z sianych nasion nic nie wschodziło. Prędzej dosadzić zwykłe bezodmianowe liliowce pomarańczowe, rudbekię bylinową i tą jednoroczną, która jednak daje radę zimą i sieje się obficie. Albo położyć szmatę i wsadzić tawułki lub inne krzaczki zadarniające, takie które nawet bez corocznego przycinania będą wyglądać.
Liliowcami i rudbekiami pewnie by się ktoś podzielił, bo kupować takich ilości też nie ma sensu. Nawet opłacałoby się wysiać samemu i mieć własne sadzonki. A tawułki lub inne to już koszt spory na taki areał.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Roocika 18:03, 30 lip 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Gosialuk napisał(a)
Sianie chyba się nie sprawdzi. Mi też z sianych nasion nic nie wschodziło. Prędzej dosadzić zwykłe bezodmianowe liliowce pomarańczowe, rudbekię bylinową i tą jednoroczną, która jednak daje radę zimą i sieje się obficie. Albo położyć szmatę i wsadzić tawułki lub inne krzaczki zadarniające, takie które nawet bez corocznego przycinania będą wyglądać.
Liliowcami i rudbekiami pewnie by się ktoś podzielił, bo kupować takich ilości też nie ma sensu. Nawet opłacałoby się wysiać samemu i mieć własne sadzonki. A tawułki lub inne to już koszt spory na taki areał.

Dziękuję Gosiu . Coś pomyślę przez zimę
Ostatecznie może w końcu się uda kosić 2 razy w sezonie jak łąkę. Ja w ogóle lubię tą skarpę taka zarośniętą Mój mąż już mniej
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwia_slomc... 20:17, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81694
Dwa tygodnie temu miałam przyjemność pospacerować po łące Gosi. Zachwyciłam się miejscem, usytuowaniem, widokami i tym jak wspaniale Gosia poradziła sobie w tak trudnym terenie. Zapraszam byście mi w tym spacerze potowarzyszyli. Nie wiem czy już ktoś inny pokazywał to miejsce w swoim obiektywie oprócz Małgosi, ale może zobaczycie dzięki zdjęciom to co ja
Mogłabym tam zostać na zawsze



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:19, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81694



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:20, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81694



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:22, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81694



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:23, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81694



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:24, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81694



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies