Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 18:11, 05 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Juzia napisał(a)


Jak to mieszkańców waszego ogrodu?!?!?!


Bażanty co się u nas nocują i karmią. Czują się w naszym ogrodzie bezpieczne i chcę by tak zostało.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:11, 05 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
MiluniaB napisał(a)

Uuuuuu poważna i niebezpieczna sprawa - czekam na relację.

Nooo próbują mnie myśliwi zastraszyć. Ale ja się nie dam.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:12, 05 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Rumianka napisał(a)
W takim miejscu polowanie? Ludzie mają chyba mało wyobraźni..

To ludzie, którzy z zabijania mają frajdę....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
hankaandrus_44 18:13, 05 gru 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7164
Bażantów im się zachciało na święta. Paskudy.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
sylwia_slomc... 18:13, 05 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Basieksp napisał(a)
Nie mają wyobraźni, napewno myślą, że wszystko im wolno

Przy obecnej władzy czują się bezkarni.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:13, 05 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
kasiek napisał(a)
No piękny ten Leoś
Ale dzisiejsze emocje to juz niepotrzebne, biedne zwierzaki, dobrze że moga u Ciebie się schować

Zobaczymy jak długo będą mogły....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:14, 05 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
hankaandrus_44 napisał(a)
Bażantów im się zachciało na święta. Paskudy.

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kasiek 18:15, 05 gru 2021


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21450
Ciekawe czy to ci o już kiedys strzelali jak byłam u Ciebie... Jak to zastraszyć? Że chronisz zwierzęta?
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Basieksp 18:38, 05 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
Sylwia trzymamy kciuki za Was i Wasze bażanty Brzydki i smutny czas teraz mamy
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:21, 05 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Zdjęć nie zgrałam, ale opiszę. Rano biało za oknem to ja raz dwa do ogrodu żeby sesję cyknąć bo temperatura zerowa i szybko znikał ten puch. Już po drodze mijali mnie myśliwi trzema samochodami. Jeden że ślisko było pod górę stanął na drodze w poprzek i wypychać musieli. Jak Ich mijałam to wypomniałam Im, ze w upały i skwar wody zwierzynie nie przywozili, a przez 10 ostatnich lat ani razu ziarna ptactwu nie posypali, a do strzelania to pierwsi. W odpowiedzi usłyszałam, ze przecież dzisiaj nie strzelają. Minęłam i poszłam do ogrodu. Słyszę -jadą, patrzę -parkują pod następną sąsiadką centralnie na drodze tarasując ją całkowicie. Wysiedli i rozłażą się po polach. Cóż mogę zrobić skoro rząd popiera takie działania....ale słyszę strzały za domem, to wyszłam i widzę, że panowie kierują się w stronę ugoru sąsiada i mojego ogrodu, a pies goni i płoszy zwierzynę. Miałam iść strzelać fotki więc aparat miałam w kieszeni. Udarłam się do Nich, żeby się do ogrodu nie zbliżali. Na co usłyszałam, że wiedzą, że na 100 metrów i dalej nie mogą. Więc się znowu udarłam, ze właśnie są w odległości 25 metrów od mojego ogrodzenia i mają się wycofać. Niby się cofnęli pod słupa czyli odległość jakieś 40 metrów może, obserwuję, a Panowie próbują się do ogrodu zbliżyć od góry zza szałasu i z drugiej strony siatki. Znowu się udarłam bo nie chciałam po ogrodzie latać i płoszyć bażantów co były w karmnikach i w łące pochowane, że ja też w takim razie poluje tylko na nich i aparatem. Zaczęłam Im zdjęcia robić i to Ich wycofało, ale ten z psem ustrzelił w kapuście sąsiada jakieś 40 metrów od domu sąsiadki zająca. Robił mi szkody w ogrodzie zimą, ale i tak żal mi go było. Jak odjechali wróciłam do domu i tak się wkurzyłam, że całą sytuację opisałam na forum naszej gminy na Fb. I dopiero się zaczęło. Niby ogłosili to polowanie w Gminie na stronie, ale we wrześniu....od września mamy wszyscy pamiętać, że w grudniu co niedziela strzelają.... a gdzie jakieś tablice, ze polowanie trwa??? Ludzie drogą biegają, spacerują z dziećmi, a Oni tak bez ostrzeżenia. Kury w wolierze narobiły hałasu bo się wystraszyły. No jak tak można? Jak by mnie nie było pewnie by mi do ogrodu wleźli. Ostrzegłam, że jak się powtórzy wzywam Policję. To zarzucili mi , że zniesławiłam publicznie Ich Koło Łowieckie. Zaprosili na dzisiaj godzinę przed na spotkanie do Koła z dowodami zdjęciowymi. Odpisałam, że nie zamierzam z Ich powodu zmieniać planów niedzielnych, a dowody to prześlę, ale do wojewódzkiego Koła. I mam zamiar jutro tak właśnie zrobić. 100 metrów to 100 metrów, a nie 5 czy 25. Nie zamierzam we własnym ogrodzie stać się zwierzyną łowną zabłąkanej kuli. No i nie pozwolę strzelać do ptaków, które u mnie szukają schronienia. Ot i wszystko.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies