Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Rumianka 23:58, 01 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10189
Dobrze, że możesz go przywołać...ale jeszcze trochę czasu potrzeba...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 11:22, 02 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Rumianka napisał(a)
Dobrze, że możesz go przywołać...ale jeszcze trochę czasu potrzeba...

Sporo czasu, cierpliwości i pracy głównie w terenie bo On do tej pory mało poza dom i podwórko wychodził przez te 6 lat. Socjalizacja kuleje. Nadrabiamy, jest bardzo mądry szybko się uczy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rumianka 13:30, 02 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10189
Pamiętam początki mojej nieżyjącej już piesi Hysky, też były bardzo trudne...Od pierwszych właścicieli wzięliśmy ją gdy miała pół roku...tam od początku była w kojcu 2x2m...sporo za małym jak dla tak ruchliwego psa. Męczyła się tak bardzo, że z chęci oswobodzenia się skakała ciągle na ogrodzenie kojca...Czasem wypuszczona pobiegała po ogrodzie, ale nie umiała sama z tej wolności korzystać, gdyż nikt nie wyprowadzał jej na spacery poza teren posesji. Z kolei u nas wolności miała aż nadto...ale z początku też ciężko było z jej posłuszeństwem oraz ogólnym ułożeniem...Trwało to wszystko dość długo, ale konsekwencją osiągnęliśmy sukces...Załapała o co nam chodziło i z upodobaniem poddawała się nauce wielu rzeczy...które ogromnie nas cieszyły. Potrafiła rozumieć nas bez słów. Bardzo nam jej brakuje. Kochaliśmy ją bardzo, jak członka rodziny. Zyła 15 lat...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
sylwia_slomc... 20:04, 02 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Leoś bardzo szybko się adaptuje u nas Lara próbuje go dominować, pewnie tak zostanie hierarchia ustalona bo On zaczyna Jej ulegać. Ważne żebym ja w tym wszystkim została przewodnikiem stada wtedy kłopotów nie będzie No kojec 2/2 dla haski to zdecydowanie za mało. Hasky to psy pracujące, pociągowe, potrzebują sporo kilometrów codziennie pobiegać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 18:17, 04 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Taki jestem ładny po wyszczotkowaniu, teraz jeszcze byle do wiosny i futro wycięte z dredami odrośnie to będę puszysty


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 18:40, 04 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10168
No proszę, jak ładnie lubi być czesany?
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:26, 04 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Basieksp napisał(a)
No proszę, jak ładnie lubi być czesany?

Ponoć nie lubił, a ja nie mam z tym problemów, już drugie szczotkowanie i kondycja sierści poprawiła się o 100 procent. Dredy wycięte, jak wytnę ostatni na ogonie to będzie miał ogon jak lwy cienki z pędzelkiemAle w przyszłym roku już będzie kita
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 20:43, 04 gru 2021


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3998
sylwia_slomczewska napisał(a)

Ja myślę czy by do tych truskawek za rok nie dosadzić czosnków.....ale nie wiem czy te rośliny się lubią....musze doczytać gdzieś


Lubią się Czosnek i igły sosnowe do ściółkowania. Jedne dla zdrowia drugie dla smaku. Przerabiam zasady uprawy kaszëbskô malëna. Brzozy bujają u Ciebie aż miło. A budleje, to trudno uwierzyć!
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 20:51, 04 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
vita napisał(a)


Lubią się Czosnek i igły sosnowe do ściółkowania. Jedne dla zdrowia drugie dla smaku. Przerabiam zasady uprawy kaszëbskô malëna. Brzozy bujają u Ciebie aż miło. A budleje, to trudno uwierzyć!

Dzięki za tak cenną podpowiedź To na bank czosnków w przyszłym sezonie do nich dosadzę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
MiluniaB 09:59, 05 gru 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
sylwia_slomczewska napisał(a)


Sylwuś te zacytowane zdjęcia mnie zachwyciły Piękne ujęcie, uwielbiam brzozy

Ja psiara to jednak największą uwagę zwrócił za psiaki - super


____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies