Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:43, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
mrokasia napisał(a)


To jest właśnie ból dużego ogrodu - zanim skończysz trzeba zaczynać od nowa. Podzieiam Cię za ten igrom oracy. Ale efekty są bajeczne. Te naparstnice!!!

Kasiu to prawda, w dużym ogrodzie ciężko utrzymać stałą czystość i porządek na rabatach. Staram się jak mogę z różnym skutkiem
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:47, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
mirkaka napisał(a)




Piękne, znasz ich nazwy?

Sylwia, cały ogród wspaniały, naparstnice, martagony, powojniki

Niestety pamiętam nazwy tylko niektórych moich powojników. Trzeba by się przegrzebywać przez wątki bo na pewno jak sadziłam podawałam jakie sadzę, nawet w kajecie pewnie zapisane, ale zapisane jest już przeszło tysiąc różnych roślin, trudno znaleźć akurat powojnik , jeszcze trudniej zidentyfikować, który to ten pełny fioletowy rośnie nad rowem, metka dawno odpłynęła z wodą w powodzi...
Przykro mi nie pomogę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:05, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Monia81 napisał(a)


No to jest nas więcej w towarzystwie zawsze raźniej

Sylwuś u Ciebie to zawsze na bieżąco jestem, choć nie zawsze piszę jest u Ciebie co podziwiać, naparstnice u Ciebie mega mi się podobają, ale u mnie cosik im nie pasuje, w tym roku nawet nie wyszły i w sumie nie wiem co im może nie pasować, ale czasami tak jest, że jakby się chciało mieć to nie wychodzi, za to co innego się wysiewa buziaczki

Monia w takim doborowym towarzystwie się znaleźć to zaszczyt, choćby z powodu chwastów
A tak całkiem serio to mogę napisać, że bywałam już w cudownych ogrodach w momencie gdy nie były przygotowane na gości i wiem, że nawet takie cudniaste mają momenty gdy w chwaście toną, bo wszystko zależy od czasu i pogody, czyli od życia i tego co ono ze sobą niesie

Szukając plusów takiej sytuacji to na tym etapie wzrostu raczej trudno pomylić siewki roślin z chwastem, choc i to nie jest regułą bo rok temu omal nie wyrwałam sobie cudnego astra myśląc, że to nawłoć, kapnęłam się dopiero w momencie kwitnienia bo jednej gałązki nie wyrwałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:10, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Różności z bliska i z dalsza


drżączka od Uli

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:13, 20 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
sylwia_slomczewska napisał(a)

Niestety pamiętam nazwy tylko niektórych moich powojników. Trzeba by się przegrzebywać przez wątki bo na pewno jak sadziłam podawałam jakie sadzę, nawet w kajecie pewnie zapisane, ale zapisane jest już przeszło tysiąc różnych roślin, trudno znaleźć akurat powojnik , jeszcze trudniej zidentyfikować, który to ten pełny fioletowy rośnie nad rowem, metka dawno odpłynęła z wodą w powodzi...
Przykro mi nie pomogę


Wyszukiwarka podpowiada, ze to może być Clematis wielkokwiatowy Multi Blue.
Pięknie u Ciebie kwitnie.
Tutaj jest więcej jego zdjęć na różnych etapach rozwoju kwiatów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:16, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124




chyba jedyne takie zdjęcie do tej pory gdy widać dwie bramy do ogrodu na raz, wchodząc jedną po obejściu ogrodu można wyjść drugą i odwrotnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:20, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:22, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124



Tu szalała inna montana

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:25, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124



chanelki kwitły ostatnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:28, 20 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
wreszcie zieleń zamiast mułu

kocham wprost tą rabatę pod stodołą z drzewem


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies