Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 12:01, 21 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Kordina napisał(a)
No i cóż tu rzec - zachwycająco!!

Bardzo dziękuję, trawa znowu do koszenia, a kosiarka jeszcze z naprawy nie wróciła
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:02, 21 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Magara napisał(a)
Niewiarygodną ilość pracy w ogród włożyliście
I niemożliwe wszystko podrosło - oglądam i podziwiam i staram się zapamiętać ku własnej przestrodze
Zdjęć nie zacytuję, za dużo bym wybrała, ale to paprociowisko chyba mnie urzekło najbardziej

Mówiłam, że masz za gęsto na rogalowej ja sadziłam maluszki, sporo miejsca zostawiałam - tak mi się wtedy wydawało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 12:05, 21 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
hankaandrus_44 napisał(a)
U Ciebie nie ma wpadnięcia na chwilkę, tyle zdjęć, trzeba swoje odsiedzieć.

Dziękuję

Hanuś do mnie nawet nocą można wpadać bo ja mało śpię od paru lat, w sumie nie wiem czemu, czasem z przemęczenia pewnie, a zawsze jak stres mam to też nie śpię. Pewnie się to odbije na zdrowiu...ale co poradzić jak liczenie baranów nic nie daje bo im dzwonki na szyi dzwonią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 14:08, 21 cze 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
sylwia_slomczewska napisał(a)

Bardzo dziękuję, trawa znowu do koszenia, a kosiarka jeszcze z naprawy nie wróciła


A moja jeszcze tam nie doszła
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rumianka 16:31, 21 cze 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Wszystko tak bujnie rośnie, aż cieszy oczy, no poza chwastami, ale te nie omijają żadnego ogrodu. Remont idzie w dobrym kierunku, powodzenia i zdróweczka.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Magara 23:16, 21 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6643
sylwia_slomczewska napisał(a)

Mówiłam, że masz za gęsto na rogalowej ja sadziłam maluszki, sporo miejsca zostawiałam - tak mi się wtedy wydawało

Sylwia, ja mam wszędzie za gęsto Jeszcze mnie to bardziej cieszy niż martwi, ale rozum już powoli dochodzi do głosu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 10:19, 22 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Kordina napisał(a)


A moja jeszcze tam nie doszła

Moja druga od roku idzie i też nie doszła Nie ma kiedy się nią zająć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:22, 22 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Rumianka napisał(a)
Wszystko tak bujnie rośnie, aż cieszy oczy, no poza chwastami, ale te nie omijają żadnego ogrodu. Remont idzie w dobrym kierunku, powodzenia i zdróweczka.

Remont obecnie ponownie wszedł na etap wyburzeniowy. Likwidacja pieców i komina, w domu ruina Kurną chatę teraz mamy Nigdy bym nie wpadła na to, że można w kominie i piecu chlebowym jako elementu konstrukcyjnego użyć desek Bóg strzegł, że się babcia z domem przez te 70 lat nie spaliła.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:23, 22 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Magara napisał(a)

Sylwia, ja mam wszędzie za gęsto Jeszcze mnie to bardziej cieszy niż martwi, ale rozum już powoli dochodzi do głosu

Lepiej żeby rozum wygrał bo mniejsze rośliny łatwiej przesadzić na nowe stanowisko, z większymi często kończy się ich wycinką
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:44, 22 cze 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Nie wiem jak u Was, ale u mnie od trzech miesięcy prawdziwego deszczu nie było, takiego żeby ziemia nasiąkła głębiej niż trzy cm. Rośliny mdleją, zmieniają kolory na jesienne. Podlewamy co się da i na co czas pozwala i ilość wody w studni. Masakra, albo topi trzy lata z rzędu od nadmiaru, albo nie ma wody wcale.
W prognozie długoterminowej dla nas najwcześniejsze prawdopodobieństwo opadu( drobnego) dopiero 6 lipca, , a kolejne( burze) 20 lipca. Ogród mi uschnie całkiem
Bywały bardzo upalne lata, ale trawnik miałam stale zielony, nasza ziemia trzyma długo wodę. Teraz i trawnik schnie bo wody w ziemi nie ma wcale.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies