Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Doranma 23:37, 26 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)

Rada tu na forum wyczytana, i wypróbowana, do storczyków też stosowana


A storczykom po co?
Przyglądam się także z przyjemnością Twojemu suchemu strumieniowi - czy w nim czasami jest woda? i czy gdzieś opisywałaś,jak został zrobiony?
40 cm w oczku to faktycznie niewiele, ale u Was jest cieplej - widać to po kwitnących roślinach Ja na prymulki będę musiała jeszcze czekać ze dwa tygodnie.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 23:49, 26 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Doranma napisał(a)


A storczykom po co?
Przyglądam się także z przyjemnością Twojemu suchemu strumieniowi - czy w nim czasami jest woda? i czy gdzieś opisywałaś,jak został zrobiony?
40 cm w oczku to faktycznie niewiele, ale u Was jest cieplej - widać to po kwitnących roślinach Ja na prymulki będę musiała jeszcze czekać ze dwa tygodnie.

Dorotko storczykom też przeciwko chorobom grzybowym i podnosi ich kondycję

woda w strumieniu płynie tylko wtedy gdy grunt jest zamarznięty, napadało śniegu i jest gwałtowna odwilż, dwa razy się zdarzyło do tej pory.

Strumień powstawał w 2015/2016 roku.
Jest wybrana ziemia, ukształtowane z niej brzegi, założona agrowłóknina, na dno paisek, a brzegi obłożone kamieniem bez żadnej zaprawy, po prostu jeden na drugim i zasypane żwirkiem.

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazUroczyska 23:54, 26 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Pieris przecudnej urody, też mnie ten różowy kolor zadziwiał Mój również przezimował, ale kwitnie na biało.
Sylwio, Maja już tuż, tuż,( w urodziny mojej córki

W jakim czasie po emisji w TV można obejrzeć w necie?
Doranma 00:01, 27 mar 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dorotko storczykom też przeciwko chorobom grzybowym i podnosi ich kondycję

woda w strumieniu płynie tylko wtedy gdy grunt jest zamarznięty, napadało śniegu i jest gwałtowna odwilż, dwa razy się zdarzyło do tej pory.

Strumień powstawał w 2015/2016 roku.
Jest wybrana ziemia, ukształtowane z niej brzegi, założona agrowłóknina, na dno paisek, a brzegi obłożone kamieniem bez żadnej zaprawy, po prostu jeden na drugim i zasypane żwirkiem.



Dziękuję za informacje Tak myślałam, że warto położyć ciemną agrowłókninę, by nie rosły chwasty. Chciałabym, aby u mnie zbierał nieco wody opadowej, gdy ogród jest zalewany, dlatego przymierzam się do wykonania i zbieram pomysły. Pa!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 00:06, 27 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
AniazUroczyska napisał(a)
Pieris przecudnej urody, też mnie ten różowy kolor zadziwiał Mój również przezimował, ale kwitnie na biało.
Sylwio, Maja już tuż, tuż,( w urodziny mojej córki

W jakim czasie po emisji w TV można obejrzeć w necie?

We wtorek już powinno lecieć, najpóźniej w środę, ale chyba się tak jeszcze nie zdarzyło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 00:08, 27 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Doranma napisał(a)


Dziękuję za informacje Tak myślałam, że warto położyć ciemną agrowłókninę, by nie rosły chwasty. Chciałabym, aby u mnie zbierał nieco wody opadowej, gdy ogród jest zalewany, dlatego przymierzam się do wykonania i zbieram pomysły. Pa!

Chwasty się nasiewają, ale nie mają jak się korzenić głębiekj i elegancko wychodza z korzeniami, to łatwe plewienie i szybkie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 06:54, 27 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Ostatnio w necie było już w poniedziałek
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Mala_Mi 08:35, 27 mar 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
sylwia_slomczewska napisał(a)


40-45 cm
ale rybki zimują bez kłopotu tylko styropian kładziemy na powierzchni


Nie chcę podrywać autorytetu, ale raczej bym napisała, że z powodu braku zim rybkom się udało. I nie chodzi o zmarznięcie, ale to, ze pod lodem (nawet pod styropianem) brakuje rybom tlenu w wodzie. Ja mam ponad metr głębokości, 30m2 powierzchni wody i pomimo styropianowego przerębla, napowietrzania i to solidnego (pompka chodzi non stop do tej pory), to na większe mrozy mam elektryczną przerębel. Czasami mam wrażenie ze to jednak za mało.

Musisz się liczyć, że co roku Twoje rybki mogą po prostu się zadusić w takiej kałuży. Aby bezpiecznie ryby przetrwały i w dobrej kondycji, trzeba zapewnić im dobre warunki zimowania.

zimowanie ryb

Sorki za komentarz ale ktoś przeczyta i pomyśli to taki standard... są zasady dla zimowania ryb.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
sylwia_slomc... 10:03, 27 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
tulucy napisał(a)
Ostatnio w necie było już w poniedziałek

O widzisz, to może teraz tez tak będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 10:13, 27 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Mala_Mi napisał(a)


Nie chcę podrywać autorytetu, ale raczej bym napisała, że z powodu braku zim rybkom się udało. I nie chodzi o zmarznięcie, ale to, ze pod lodem (nawet pod styropianem) brakuje rybom tlenu w wodzie. Ja mam ponad metr głębokości, 30m2 powierzchni wody i pomimo styropianowego przerębla, napowietrzania i to solidnego (pompka chodzi non stop do tej pory), to na większe mrozy mam elektryczną przerębel. Czasami mam wrażenie ze to jednak za mało.

Musisz się liczyć, że co roku Twoje rybki mogą po prostu się zadusić w takiej kałuży. Aby bezpiecznie ryby przetrwały i w dobrej kondycji, trzeba zapewnić im dobre warunki zimowania.

zimowanie ryb

Sorki za komentarz ale ktoś przeczyta i pomyśli to taki standard... są zasady dla zimowania ryb.


Nie standard nie i pewnie to, że zimy łągodniejsze też ma spory wpływ. Zawsze w styropianie dziurę robię, co roku pokazuję i wstawiam suche łodygi liliowców po kwitnieniu w taką dziurę( pęczek łodyg) tam woda nie zamarza i mają dostęp tlenu Ja nie mam ryb typu koi, tylko zwykłe karasie Aniu te są mniej delikatne, u sąsiadów moich oczko do samego dna zamarzło, na zime nie wszystkie ryby udało im sie odłowić, te co odłowili i w wannie w piwnicy maiały wytrwać padły przeżyły te co zostały w oczku mimo, że w lodzie były.....nie mówię, że tak zawsze jest, mówię, że się zdarzyło. W moim oczku z balii co roku zamarza do samego spodu, a też jeden karaś pływa i traszka i żaby, zimują w nim i jakoś udaje im się przetrwać.....

To na pewno nie są warunki idealne i na 100% znaczenie ma ilość ryb pływająca w zbiorniku( czym więcej tym więcej tlenu potrzebują. U mnie w oczku przy gunnerze czyli tykm o które było pytanie saą trzy malutkie, a w największym siedem też nie duzych, dają radę , nic nam nie padło już dwie zimy, a zeszła nie była lekka trzy tygodnie po -20 trzymało, nakryliśmy dodatkowo oczko folią i dały radę. Nie mam natleniania w żadnym oczku, ale nie mam też delikatnych i wymagających gatunków.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies