Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

ElzbietaFranka 21:25, 19 sty 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
U nas też leje co drugi dzień. Jest bardzo mokro, ale deszcz jest potrzebny.
Zapowiadają śnieżyce i mróz od kilku dni, ale to tylko zapowiedzi.
Boje się, że zaczną soki z roślinach ruszać i znowu pomarznie wszystko.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 22:09, 19 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
ElzbietaFranka napisał(a)
U nas też leje co drugi dzień. Jest bardzo mokro, ale deszcz jest potrzebny.
Zapowiadają śnieżyce i mróz od kilku dni, ale to tylko zapowiedzi.
Boje się, że zaczną soki z roślinach ruszać i znowu pomarznie wszystko.

Pozdrawiam

Ja obsłuchiwałam w sobotę pnie brzóz i w jednej już słychać, że soki zaczynają krążyć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ElzbietaFranka 23:02, 19 sty 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
No widzisz. Parę lat wstecz też było tak ciepło później w lutym przyszedł mróz -15 przez tydzień i mi 3 brzozy padły. Najgorsze co może być jak są takie wahania temperatur.
Teraz u nas leje nie miłosiernie kałuże na pół ulicy. Duża wilgoć.
Mam w domu pochłaniacz wilgoci i od ponad tygodnia zawilgocenie w domu jest ok 70%. Otwierasz okno i zaraz podskakuje wyżej. Nie ma słońca tylko opady.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 21:09, 20 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
ElzbietaFranka napisał(a)
No widzisz. Parę lat wstecz też było tak ciepło później w lutym przyszedł mróz -15 przez tydzień i mi 3 brzozy padły. Najgorsze co może być jak są takie wahania temperatur.
Teraz u nas leje nie miłosiernie kałuże na pół ulicy. Duża wilgoć.
Mam w domu pochłaniacz wilgoci i od ponad tygodnia zawilgocenie w domu jest ok 70%. Otwierasz okno i zaraz podskakuje wyżej. Nie ma słońca tylko opady.

Zwłaszcza jak te wahania są tak długotrwałe. Najpierw pół grudnia zimno i śnieżnie potem ciepło jak w marcu prawie miesiąc i teraz znowu mokro śnieżnie, niby od jutra mróz....
Ciekawe czy kalina pączków nie straci, pierwszy raz tak gęsto i bogato zapączkowana, ale mocno zaawansowane te pąki są....
Może ją jutro nakryję jak nie zapomnę...
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 21:33, 20 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
No już się zaczęło budzić wszystko. Takie te ostatnie lata mamy dla roślin dość niedelikatne

Mój się wkręcił w robienie stacji pogodowej. Mówię mu: to jak już robisz, to zrób czujnik przy ziemi, żeby mnie alarmował jak będzie spadać do 0 stopni Będę wiedzieć, czy trzeba coś ratować przykrywaniem

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 21:37, 20 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
Dobry pomysł
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Agatorek 06:28, 21 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Rojodziejowa napisał(a)
No już się zaczęło budzić wszystko. Takie te ostatnie lata mamy dla roślin dość niedelikatne

Mój się wkręcił w robienie stacji pogodowej. Mówię mu: to jak już robisz, to zrób czujnik przy ziemi, żeby mnie alarmował jak będzie spadać do 0 stopni Będę wiedzieć, czy trzeba coś ratować przykrywaniem



My mamy trochę za wysoko ten czujnik (nie sięgnę go sama, eM jest wyższy ode mnie 20 cm i ma dłuższe ręce ), ale jakby był niżej, to psy mogłyby się zainteresować .
I tak nic nie przykrywam, z tego samego powodu, jak wyżej
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Alija 13:44, 21 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8719
Sylwia, u nas sypało całą noc, wszędzie biało. Rano odśnieżałam i otrzepywałam śnieg z roślin,
bo mokry i ciężki. Niby nie powinno nas to dziwić, bo to przecież styczeń, ale po ostatnich "wiosennych" dniach
nie jest to miłe.
A jak tam u Ciebie?
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rojodziejowa 14:05, 21 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8401
No właśnie Sylwia, jak u Was? W okolicy dużo połamanych drzew. Park w mieście zamknięty. Siostra labiedzi nad połamaną brzoskwinią. Czyli powtórka z rozrywki
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 21:44, 21 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
U nas też powtórka z rozrywki. W ciągu jednej nocy napadało 20 cm takiego ciężaru, że urwało nam kolejna rynnę, złamało brzozę po której pięła się montana( a miałam plan po kwitnieniu przyciąć ech)i połamało nam ze 20 metrów ogrodzenia. Ogrodzenie legło bo na nim legły przygniecione ciężarem śniegu cisy i jałowce. Słupki drewniane nie utrzymały takiego ciężaru niestety. Prócz tego położyło wszystkie powiązane kulki i wywaliło ostatnio wiązanego jałowca w całości. Ziemia nie zamarznięta rozmokła na maksa, nic nie trzyma korzeni...

Ech do tej pory to zima była odpoczynkiem od zniszczeń mułowych, teraz to się skończyło....
Z drugiej strony gdyby zamiast śniegu spadła taka ilość deszczu to mielibyśmy zimową powódź
Już sama nie wiem co gorsze
Najgorsze to to, że kolejna robota i wydatek doszły
Coś nas ta robota lubi


Spora cześć Małopolski bez prądu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies