Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Juzia 14:26, 18 sty 2023


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38688
sylwia_slomczewska napisał(a)

Juzia no niby doświadczenie jest jakieś, ale ta pogoda potrafi mętlik myśli sprowadzić U nas dość ciepło było od Świąt i wszystko startować zaczyna... martwi mnie to. W długoterminowej pogodzie do połowy lutego niby ma być podobnie z krótkimi epizodami drobnych nocnych przymrozków, a potem to już tylko dwa tygodnie i marzec czyli wiosna. Przez to człowiek zgłupieć może, a co dopiero rośliny. Dziś w drodze do ogrodu dwie rosówki po asfalcie sobie pełzły w najlepsze, a tzn. że dżdżownice nie śpią, ani w głąb ziemi nie zeszły.



Tylko spokój nas uratuje Nie masz czym się martwić? Rośliny lepiej sobie radzą na tym świecie niż ludzie. Na pewno nie zgłupieją. Trzeba je tylko zostawić w spokoju
Ja tak jak Magda.... nie wierzę w koniec zimy w styczniu, a prognozy pogody to wróżenie z fusów. Tym bardziej te długoterminowe.

Ale każdy robi jak sam uważa!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Rojodziejowa 14:39, 18 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8532
Te prognozy w telefonie to nawet na najbliższe dni to mi się ostatnio zmieniają codziennie i to nie o jeden/dwa stopnie tylko diametralnie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Kordina 14:50, 18 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
O matulu! Sylwio, Ty niedościgniona w pracach wszelakich jesteś. Bravo bravissimo
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Alija 18:43, 18 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8795
Powtórzę za Kordiną, brawo, Ty i liliowce posprzątasz i iglaki powiążesz, a na dokładkę ku naszej przyjemności
pokażesz nam zdjęcia pięknego nieba o zachodzie słońca. Kobieta orkiestra po prostu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 18:58, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Pszczelarnia napisał(a)
Sylwia, powoli cos tam się rusza w kierunku porządków wiosennych w naszych ogrodach. I jabłonkę zaszczepiłaś, o!

Ja rozmyślam o daliach, że mus je mieć w dużej reprezentacji.

Bardzo powoli Ewo, byle do przodu. Nie poganiam prac bo jeszcze różnie może być do marca, ale na razie u nas pogoda jak na przedwiośniu i rośliny też w takim stopniu zaawansowania.
Jabłonkę szczepiliśmy z tatą, On już ma kilka takich sukcesów na koncie ja pierwszy raz na żywo widziałam jak to zrobić i pomagałam. Z czterech szczepień na dwóch różnych jabłoniach trzy do jesieni miały listki. zobaczymy ile będzie wiosną czy przetrwają. Będą miały prawie równy rok. Dalie w masie robią świetne wrażenie bez znaczenia czy jednej czy wielu odmian wyglądają razem wspaniale.
Na forum zaczyna panować daliowa zaraza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:03, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Juzia napisał(a)



Tylko spokój nas uratuje Nie masz czym się martwić? Rośliny lepiej sobie radzą na tym świecie niż ludzie. Na pewno nie zgłupieją. Trzeba je tylko zostawić w spokoju
Ja tak jak Magda.... nie wierzę w koniec zimy w styczniu, a prognozy pogody to wróżenie z fusów. Tym bardziej te długoterminowe.

Ale każdy robi jak sam uważa!

Jak zakładaliśmy ogród w 2014, 2015 wcale u nas zimy nie było. To było aż niemożliwe do uwierzenia, a tak było. Więc dla mnie wiosna w styczniu jak najbardziej realna się wydaje. Choć już prognozy zmieniają i przyszły tydzień z mrozikiem nocnym do -9.
W prognozach podają opady śniegu, a u nas deszcz pada.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:07, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Rojodziejowa napisał(a)
Te prognozy w telefonie to nawet na najbliższe dni to mi się ostatnio zmieniają codziennie i to nie o jeden/dwa stopnie tylko diametralnie

Ja w TV już wcale prognoz nie oglądam, z telefonu też bo nie sprawdzają się w najmniejszym stopniu u nas. Najbardziej wiarygodna dla mnie jest prognoza w AccuWeather w zasadzie tylko tą prognoza się posługuję i to stricte dla mojej miejscowości. Generalnie pokrywa się z tym co za oknem, a praktycznie co godzinę jest aktualizowana.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:08, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Kordina napisał(a)
O matulu! Sylwio, Ty niedościgniona w pracach wszelakich jesteś. Bravo bravissimo

E tam ja ledwie cos tam liznęłam dopiero. Są na forum dziewczyny co w ogrodach już mają błysk
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:13, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
Alija napisał(a)
Powtórzę za Kordiną, brawo, Ty i liliowce posprzątasz i iglaki powiążesz, a na dokładkę ku naszej przyjemności
pokażesz nam zdjęcia pięknego nieba o zachodzie słońca. Kobieta orkiestra po prostu.

No coś w tym stylu chybaDziałam wszechstronnie

W sobotę wycięliśmy dwie jabłonki i podcięliśmy wierzbę.


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:15, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81986
od razu uprzątaliśmy

odzyskując trochę ciekawych gałęzi



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies