Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Joku 19:48, 18 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12080
sylwia_slomczewska napisał(a)




Bardzo podoba mi się ta podwyższona rabata, jest ładna przez cały czas.
Jaką masz kalinę? Moja bodnantska Dawn kwitnie od października, trochę ją mróz uszkodził.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Agatorek 20:10, 18 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Sylwia, szykujcie się na opady śniegu, wszędzie trąbią, że na południu będzie ich najwięcej.

A fotki zupełnie jak z jesiennego ogrodu, kolorowo masz nawet teraz!

Świetnie wyglądają opalone deski, już nie mogę się doczekać efektu końcowego .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rojodziejowa 20:15, 18 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8355
U mnie zazwyczaj telefonowa sprawdzała się na 3 dni do przodu. Z innych to najczęściej windy. Jak już ma być mróz, to wolę ze śniegiem, a może tak być. Oby tylko znów nie był taki jak poprzednio. Choć z tego co widzę, już macie tak wszystko pozabezpieczane, że nie powinno się już nic więcej podziać
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 20:20, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Joku napisał(a)


Bardzo podoba mi się ta podwyższona rabata, jest ładna przez cały czas.
Jaką masz kalinę? Moja bodnantska Dawn kwitnie od października, trochę ją mróz uszkodził.

To chyba moja ulubiona rabata obecnie. Prawie nic przy niej nie robię, a ładna jest
Kaliny bodnantskie miałam dwie Down i Charles Lamont, nie umiem Ci powiedzieć która to bo po powodzi na szybko ratowana była. Jedna padła druga żyje, zakwitnie teraz. Skoro u Ciebie Down kwitnie od jesieni to pewnie moja jest tą Charles.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:22, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Agatorek napisał(a)
Sylwia, szykujcie się na opady śniegu, wszędzie trąbią, że na południu będzie ich najwięcej.

A fotki zupełnie jak z jesiennego ogrodu, kolorowo masz nawet teraz!

Świetnie wyglądają opalone deski, już nie mogę się doczekać efektu końcowego .

Powiązałam co mogłam, pod chmurę ręki nie podłożę żeby śnieg łapać. Nie ma się jak inaczej przygotować Patrząc na temperatury jakie obecnie mamy to jeśli nasypie znowu będzie ciężki i mokry. Chyba, że przymrozi wcześniej mocno.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:24, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Rojodziejowa napisał(a)
U mnie zazwyczaj telefonowa sprawdzała się na 3 dni do przodu. Z innych to najczęściej windy. Jak już ma być mróz, to wolę ze śniegiem, a może tak być. Oby tylko znów nie był taki jak poprzednio. Choć z tego co widzę, już macie tak wszystko pozabezpieczane, że nie powinno się już nic więcej podziać

Oby Asia. Bo wcześniej też mieliśmy pozabezpieczane
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 20:34, 18 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
sylwia_slomczewska napisał(a)
...skończyłam wyczesywać deski na ścianę i jestem na etapie ich opalania.
Długo schodzi bo prawie pół godziny na deskę więc dziennie udaje mi się opalić dwie
Na więcej czasu nie mam, ale małymi kroczkami, a do przodu to nasza dewiza i tak pchamy ten majdan cały...


I to jest słuszna dewiza, czyli konsekwencja w działaniu, małymi kroczkami, ale idzie to też mój sposób działania i bardzo mi odpowiada
Jak zawsze życzę dużo energii i gumowego, rozciągliwego czasu Trzymajcie się
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 20:51, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Kordina napisał(a)


I to jest słuszna dewiza, czyli konsekwencja w działaniu, małymi kroczkami, ale idzie to też mój sposób działania i bardzo mi odpowiada
Jak zawsze życzę dużo energii i gumowego, rozciągliwego czasu Trzymajcie się

Aktualnie to właśnie tego czasu na wszystko deficyt spory
tak sobie wyczesywałam te deski
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 20:58, 18 sty 2023


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Oczary już Ci kwitną? Moje jeszcze.
No cóż, na pogodę wpływu nie mamy. Rozpieścił nas styczeń do tej pory, ale to jednak styczeń. U nas dziś deszcz że śniegiem, mokro i szaro. Już chyba lepszy byłby śnieg (oby w rozsądnej ilości) i Mrozik niewielki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 21:21, 18 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Margerytka40 napisał(a)
Oczary już Ci kwitną? Moje jeszcze.
No cóż, na pogodę wpływu nie mamy. Rozpieścił nas styczeń do tej pory, ale to jednak styczeń. U nas dziś deszcz że śniegiem, mokro i szaro. Już chyba lepszy byłby śnieg (oby w rozsądnej ilości) i Mrozik niewielki.

Od świąt było stale na plusie i to wysoko na plusie, było kilka dni słonecznych roślinom po śniegu i mrozie więcej nie trzeba było. Potraktowały to dłuższe ocieplenie jakby była wiosna.
Zima byłaby lepsza niż to co teraz.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies