Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

mirkaka 14:55, 27 sty 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Rzeczywiście, piękne drzewko, piękne listeczki
Ale ja bym nie sadziła do gruntu żeby co roku ją opatulać na zimę.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gosialuk 19:52, 27 sty 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Fajna roślinka, ale też bym jej do ogrodu nie dawała. Jak by po paru latach przemarzła - bardzo bym żałowała. W domu pięknie ci rośnie.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
sylwia_slomc... 20:19, 27 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Kordina napisał(a)
Rzeczywiście pięknota jurassik park

A wiesz, że nie miałam takiego skojarzenia, a faktycznie trafne
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:20, 27 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Basieksp napisał(a)
Bardzo ładna ta mimoza ja mam u siebie posadzoną do gruntu albicję, jest podobna do mimozy, nie wiem czy wymagania też mają podobne, mojej albicji jest to druga zima w gruncie, mam ją otuloną agrowłukniną, po pierwszej zimie nic jej nie było, a teraz zobaczę, narazie jest dość ciepło może z mimozą jest podobnie

A kwitła Ci już?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:22, 27 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
mirkaka napisał(a)
Rzeczywiście, piękne drzewko, piękne listeczki
Ale ja bym nie sadziła do gruntu żeby co roku ją opatulać na zimę.

Nie wiem czy by wymagała otulania w obecnym klimacie.... może tylko przez pierwsze kilka sezonów.....
Ale biorąc pod uwagę, ze urosła prawie metr w ciągu tego jednego to pewnie dłużej niż trzy lata nie dałoby rady otulać. No cóż zobaczymy jak będzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:23, 27 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Gosialuk napisał(a)
Fajna roślinka, ale też bym jej do ogrodu nie dawała. Jak by po paru latach przemarzła - bardzo bym żałowała. W domu pięknie ci rośnie.

Gosiu w domu rośnie bez problemu i na balkonie też bez problemu. Może by zamieszkała w podwórku zamiast judaszowca.... myślę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 21:13, 27 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
sylwia_slomczewska napisał(a)

A kwitła Ci już?


Jeszcze nie, myślę, że w tym roku też nie zakwitnie, za mała jest, ma tak około 90 cm, taki badylek, a tak właściwie to jest roślinka mojego eM, raz jak robiłam zakupy to sobie ją wybrał, tak do końca nie byłam przekonana czy ona da radę, no ale powoli rośnie i ona nie jest tak gęsta jak ta Twoja mimoza, ale też ją lubię
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Basieksp 21:20, 27 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Doczytałam, że jest pomysł by ją zostawić w donicy, ale jak ona Ci tak szybko rośnie, to czy w donicy nie będzie miała za mało miejsca, nie wiem, może poczytaj o niej. Moją abbicja tylko na początku ma być okrywana, potem powinna sobie radzić sama, ale to są dwie różne rośliny, chociaż podobne
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 22:22, 27 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8630
sylwia_slomczewska napisał(a)
wiosną zakupiłam sadzoneczkę mimozy, latem pokazywałam Wam jak fajnie podrosła, na zimę wzięłam do mieszkania i rośnie nadal


Piękna roślinka. Na razie poczekaj z przesadzaniem do gruntu. Szkoda by było gdyby się jej coś stało.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 20:06, 28 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Basieksp napisał(a)


Jeszcze nie, myślę, że w tym roku też nie zakwitnie, za mała jest, ma tak około 90 cm, taki badylek, a tak właściwie to jest roślinka mojego eM, raz jak robiłam zakupy to sobie ją wybrał, tak do końca nie byłam przekonana czy ona da radę, no ale powoli rośnie i ona nie jest tak gęsta jak ta Twoja mimoza, ale też ją lubię

W Bieszczadach w tym roku widzieliśmy w gruncie spory krzew ale nie wiem czy mimozy czy albicji. Wygladało jakby co sezon od ziemi odrastała, gęsta półtora metra wysoka tyle samo szeroka.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies