Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:53, 24 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
ElzbietaFranka napisał(a)
U nas też nasypało sporo śniegu. Najgorsze, że ten śnieg taki mokry. Pod ciężarem mokrego śniegu w lasku mi połamało odnogi sosnowe. Tuje szmaragdy rozkraczyly się bo do srodka napadało śniegu.
Jałowce tak samo powyginane na wszystkie strony.
2 sosny pod ciężarem wyłamały się z gruntu.
Mam sporo szkód, za dużo śniegu aby wszędzie zajrzeć. Też trzepalam,ale mokry śnieg się trzymał.

Pozdrawiam

Współczuję strat Elu nie dość, że sporo dodatkowej roboty to jeszcze drzewa, a drzewa to przecież szkielet ogrodu. A dużego drzewa nie da się zastąpić tak na raz dwa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Martka 21:05, 24 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Sylwia, śniegu Wam sypnęło porządnie... szkoda strat. Zdziwiłam się, że jałowiec tak poleciał? Czy one mają płytki system korzeniowy? Dlatego? Cóż, jak to się mówi, będzie miejsce na nowe. Natura sobie rządzi, jest u siebie, co my możemy... Dzwoniec mnie zachwycił. Bez balustrady domek wygląda znacznie lepiej, cieszę się, że prace remontowe idą nieprzerwanie ku końcowi. Nawet jeśli jeszcze trochę to potrwa, to niesamowite, ile za Wami
Pozdrawiam ciepło, Sylwia


sylwia_slomc... 21:26, 24 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Martka napisał(a)
Sylwia, śniegu Wam sypnęło porządnie... szkoda strat. Zdziwiłam się, że jałowiec tak poleciał? Czy one mają płytki system korzeniowy? Dlatego? Cóż, jak to się mówi, będzie miejsce na nowe. Natura sobie rządzi, jest u siebie, co my możemy... Dzwoniec mnie zachwycił. Bez balustrady domek wygląda znacznie lepiej, cieszę się, że prace remontowe idą nieprzerwanie ku końcowi. Nawet jeśli jeszcze trochę to potrwa, to niesamowite, ile za Wami
Pozdrawiam ciepło, Sylwia




Jałowce mi tam w rzędzie rosną trzy, a tylko jeden tak poleciał. Wyciąć musimy, a dwa będą głupio wyglądały, nie wiem jak rozwiążemy ten problem. Ciężko zastąpić gdy wypadnie roślina strukturalna, bo nawet jak się posadzi celem uzupełnienia nową to i tak będzie dużo mniejsza...

Przez takie sytuacje szpalery są problematyczne.

Balustrada będzie, tylko już obejmie balkon no i będzie drewniana
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ryska 19:53, 25 sty 2023


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11597
Nadrobiłam zaległości u Ciebie. RwO extra też obejrzałam i też mnie ujęcia z drona zachwyciły.
Prace przy domku trwają, cały czas do przodu a to najważniejsze.
Pozdrowienia zostawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
sylwia_slomc... 23:57, 25 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Miło mi Reniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 14:14, 26 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Nie żałuj tych jałowców. Za parę lat i tak miałabyś z nimi problem. Iwonka i Anita pozbyły się swoich bez żalu. Przesłonę można zrobić z mniej problematycznych i ładniejszych roślin.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 19:53, 26 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Niestety Haniu tego wyciąć musimy, a pozostałe dwa zostają.
Na tym terenie zalewowym ani cisy, ani świerki nie dają rady
A mnie tam zależy na zimozielonej przesłonie bo ma za zadanie podział optyczny ogrodu.
Do tego mamy spore problemy z wycinką czegokolwiek co nie jest owocowe bo Nasza Gmina uboga w krzewy i drzewa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:25, 26 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
wiosną zakupiłam sadzoneczkę mimozy, latem pokazywałam Wam jak fajnie podrosła, na zimę wzięłam do mieszkania i rośnie nadal W między czasie przesadziłam do większej doniczki już dwa razy. Obserwuję bo znajomy też w tym roku nabył i posadziła w ogródku na zimę straciła wszystkie listki, opatulił włókniną i czekamy do wiosny czy odbije. Jak u Niego odbije ja swoją dam w grunt. Jeśli Jego nie odbije moja zostaje w donicy

a cudna jest, chciałabym takie drzewko w ogrodzie.



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 00:01, 27 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Rzeczywiście pięknota jurassik park
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Basieksp 10:30, 27 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Bardzo ładna ta mimoza ja mam u siebie posadzoną do gruntu albicję, jest podobna do mimozy, nie wiem czy wymagania też mają podobne, mojej albicji jest to druga zima w gruncie, mam ją otuloną agrowłukniną, po pierwszej zimie nic jej nie było, a teraz zobaczę, narazie jest dość ciepło może z mimozą jest podobnie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies