Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:10, 28 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Basieksp napisał(a)
Doczytałam, że jest pomysł by ją zostawić w donicy, ale jak ona Ci tak szybko rośnie, to czy w donicy nie będzie miała za mało miejsca, nie wiem, może poczytaj o niej. Moją abbicja tylko na początku ma być okrywana, potem powinna sobie radzić sama, ale to są dwie różne rośliny, chociaż podobne

Przesadzałam ja w tym sezonie dwukrotnie i powiem Ci, że za każdym razem doniczka była na ful wypchana korzeniami, tak, ze system korzeniowy rośnie w adekwatnym tempie do liści.
Podejrzewam, że gdyby rosła w gruncie i nie wymarzała to mogłaby szybko osiągnąć pokaźne rozmiary. Tylko cos mi się gdzieś obiło, że po kwitnieniu szybko zamiera. Na razie nie kwitła, więc nie wiem czy to prawda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:11, 28 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Alija napisał(a)


Piękna roślinka. Na razie poczekaj z przesadzaniem do gruntu. Szkoda by było gdyby się jej coś stało.

Poobserwuję ją u sąsiada i dopiero podejmę decyzję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basieksp 20:17, 28 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
Ja też z albicją zaczynam, zobaczę jak będzie rosła, będę ją obserwować i uczyć się, może się uda i będzie ładna roślina o mimozie gdzieś w jakimś programie chyba coś było, tylko nie mogę sobie przypomnieć , jakoś tak Maja w ogrodzie mi się kojarzy, ale nie wiem, jak trafię na coś to dam Ci znać
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:28, 28 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
vita 21:31, 28 sty 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
Przy obecnych zimach wiele wrażliwych roślin może sobie poradzić, też lubię eksperymenty.Zwłaszcza jak roślina mi podejdzie. Ach, mam podobny do Waszego problem, wypadły mi ze szpalerów iglaki, a mega ciężki śnieg po ostatnich opadach powalił i zdeformował wiele innych.
Bardzo mnie zaciekawiłaś umiejętnością wsłuchania się w krążące soki brzozy. Muszę sprawdzić
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
sylwia_slomc... 22:07, 28 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
vita napisał(a)
Przy obecnych zimach wiele wrażliwych roślin może sobie poradzić, też lubię eksperymenty.Zwłaszcza jak roślina mi podejdzie. Ach, mam podobny do Waszego problem, wypadły mi ze szpalerów iglaki, a mega ciężki śnieg po ostatnich opadach powalił i zdeformował wiele innych.
Bardzo mnie zaciekawiłaś umiejętnością wsłuchania się w krążące soki brzozy. Muszę sprawdzić

Przykro mi, że w tak pięknym ogrodzie też narobiło szkód...kiepska ta zima.
Co do brzozy wystarczy przyłożyć ucho do pnia. Odkryłam przypadkiem przytulając się do pnia. Z ciekawości ucho przyłożyłam i zaskoczyłam się bardzo bo jakby strumień pod korą płynął, a to była wiosna i soki zaczynały krążyć. Zima nie słyszę tego co na wiosnę. Nie wiem czy w innych drzewach też bym usłyszała bo nie mam innych o tak grubych pniach jeszcze, a wiśnia ma mocno chropowatą korę i ciężko ucho tak dokładnie i szczelnie przyłożyć.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 00:21, 29 sty 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4594
O! Jaka ciekawostka ze słyszeniem soków, ale z drugiej strony to musi być niezłe ciśnienie, skoro na takie wysokości drzewo potrafi sokami ruszyć.
Świat jest pełen dżwięków których ucho ludzkie nie słyszy
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 09:54, 29 sty 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Z brzóz wiosną można dużo soku pozyskać, więc i ciśnienie musi być niezłe. Dźwięk przypomina rwącą rzekę pod korą
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 13:14, 29 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Muszę spróbować posłuchać brzóz. Parę lat temu piliśmy własny sok brzozowy,
sama nie wiem dlaczego tego nie powtórzyliśmy???
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 13:26, 29 sty 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9999
To samo sobie pomyślałam o słuchaniu brzóz soku raczej nie będę miała, bo moje dwie brzózki maleńkie są
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies