Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 20:44, 04 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850



____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:48, 04 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850

W ubiegłą sobotę Emus skosił łąki wreszcie pogoda pozwoliła na to




wreszcie widać derenie od Abiko

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:50, 04 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Te od Pawła też żyją , przyjęły się i będą rosły bo Emus nie skosił


gotowe
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:53, 04 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Mamy panele na druga cześć domu, sasiad u siebie wymieniał bo sie znudziły, a nam w sam raz

Remontowo

deski na ścianę gotowe schną


listwy narożne opaliłam i zaimpregnowałam

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:55, 04 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Emuś wyczesywał deski na balustradę, ja opaliłam i zaimpregnowałam pierwszą partię




____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:51, 04 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
A oprócz tego wszystkiego miałam w tygodniu w ogrodzie przygodę. Poszłam do ogrodu razem z mamą. Ja miałam podać zwierzyńcowi pokarm, a mam ziarno do karmników. No ale dzięcioł tez smalczyku chce więc szłam mu do karmnika wsmarować, a tu przed gospodą spod tui wyskakuje ptaszysko i dziwnie skacze. Ja bez binokli z dalsza niedowidzę, więc pomyślałam, ze może kuropatwa się przyplątała w podwórko, ale jakoś tak dziwnie się porusza. Wzięłam aparat i zobaczyłam, że to nie kuropatwa, a drapieżnik



ze złamaniem otwartym skrzydła

poleciałam po skórzane rękawice i agrowłókninę.
I złapałam ptaszka, opatuliłam jak kukiełkę, zostawiłam przerażonego na ganku. Cierpieć musiał okropnie i być w mega szoku bo nawet się nie bronił. Ponieważ nie mam w ogrodzie zasięgu neta
zadzwoniłam po ratunek do Anitki. Podała mi numer na KTOZ. Zadzwoniłam i dowiedziałam się, ze mam dzwonić na Straż Miejską bo Oni (KTOZ)jadą tylko do gołębi. Tłumaczę pani, że na wieś pod Krakowem straż nie przyjeżdża. To proszę dzwonić na Policję i Oni zlecą odpowiednim służbom odbiór dzikiego ptaka. No to zadzwoniłam na alarmowy, kazałam przekazać Policji jaka sytuacja jest i kto potrzebuje pomocy, żeby Policja odpowiednie służby poinformowała, a ja czekam.

Zgłoszenie zostało przyjęte bez problemu.

Wchodzę na ganek, a moje ptaszysko po ganku skacze bo się wyswobodziło i patrzy na mnie zadziornie. Nie było wyboru trzeba było złapać ponownie, poszło sprawnie, przekazałam do potrzymania mamie, a sama poleciałam po klatkę dla papug i do niej go zapakowałyśmy.


Nakryłam włókniną i tak czekała bida.

Wreszcie przyjechali z ....Policji. Do tego suką do przewozu więźniów.
Panowie najpierw zdążyli objechać mój dom i dopiero tato pokierował Ich do ogrodu. Nie chcę myśleć jakie plotki po wsi poszły....

Panowie mili nie wiedzieli nawet po jakiego zwierzaka przyjechali, nie byli przygotowani, nic ze sobą na niego nie mieli. Oddałam swoja klatkę ( zastanawiając się co by było gdyby to był jeleń lub sarna z wypadku, czy by Im tak po całym aucie miały w drodze latać.) Zabrali ptaszka na komisariat i dopiero tam mieli zgłaszać odpowiednim służbom, że czeka na przekazanie. Tak sobie pomyślałam kto w tym czasie łapie złodziei. Mam nadzieję, że ptaszek, podejrzewałam pustułkę, ale chyba to samiczka krogulca przetrwał te wszystkie procedury, bo ucierpiał się bardzo to pewne. Myślę, że padł ofiarą jastrzębia, ale, że wiedział gdzie po pomoc lecieć... przecież w polach nie miałaby szans, nie wiedziałabym, że gdzieś tam siedzi ranna.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Magara 00:15, 05 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6581
Sylwia, czytam o Twojej przygodzie... I gdybym Cię nie znała jako osoby prawdomównej to pewnie bym nie uwierzyła Nie wiem czy się śmiać czy płakać czy pierś wypinać do przodu z dumy jeżeli chodzi o reakcję służb...
Nie chcę się zastanawiać co się stało z ptaszyskiem, które ratowałaś... Pesymistycznie zakładam, że zostało wypuszczone kilometr od Twojego domu a z notatki służbowej wynika, że ptak uciekł (zapewne uprzednio przegryzł klatkę). Ciekawa jestem co by było gdybyś wysłała zapytanie o to jak się interwencja zakończyła...
Niestety są tematy, w których nie jestem optymistką

P.S. Deski opalane cudnie wyszły
P.S. (2) Oznaki wiosny pożądane U mnie tyle śniegu, że do czerwca nie stopnieje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 01:02, 05 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Chyba nie mogą tak zrobić bo krogulec w Polsce pod ochroną, a ja im powiedziałam, że nie jestem pewna czy to jest pustułka czy coś innego.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 02:03, 05 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720


Tak, to krogulec, zobacz, że w tym samym miejscu złamanie, mógł uderzyć w linię energetyczną. Twój ma złamanie bliżej ptasiego barku, więc może się uda złożyć, zależy, jakie niewidoczne obrażenia ma. Ptaki na skrzydłach mają puste kości - rurki pneumatyczne i te właściwie się nie zrastają.
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 09:49, 05 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Kordina napisał(a)


Tak, to krogulec, zobacz, że w tym samym miejscu złamanie, mógł uderzyć w linię energetyczną. Twój ma złamanie bliżej ptasiego barku, więc może się uda złożyć, zależy, jakie niewidoczne obrażenia ma. Ptaki na skrzydłach mają puste kości - rurki pneumatyczne i te właściwie się nie zrastają.

Moja miała złamane bezpośrednio w stawie łokciowym skrzydła, latało i dyndało jej to we wszystkie strony. Obstawiam, że pewnie jej to amputują i zostanie w jakimś schronisku dla dzikich zwierząt.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies