Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 13:10, 09 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
I upieczone
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
DariaB 14:04, 09 lut 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dowiedziałam się dzisiaj, że skrzydło zostało poskładane, zdrutowane wielokrotnie, zabezpieczone gipsem i dostaje antybiotyk. Jeśli w ciągu trzech tygodni zacznie się zrastać to dostanie szansę jeśli nie to zostanie uśpiony. Zaproponowałam ewentualną amputację i że zrobimy mu wolierę i wróci na stałe pod naszą opiekę, ale niestety że względu na gatunek chroniony nie wchodzi to w grę

Trzymajcie kciuki za powodzenie leczenia.

Przeczytałam całą historię krogulca i już się cieszyłam, że wszystko zadziałało a tu nagle info, że mogą go uśpić szkoda, że nie może zostać w wolierze, że lepiej uśpić niż zostawić pod czyjąś opieką.

Pięknie kwitną u Ciebie oczary i widać już znaki wiosny, u mnie śnieg wszystko przywalone śniegiem.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Kordina 15:53, 09 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Co za paranoja! Jeśli prawo co ma chronić zezwala na zabicie a nie chronienie, to mam takie prawo w... nie będę się wyrażać.

Jeśli chronisz jakieś życie i zajmujesz się jakimś stworzeniem możesz zostać przestępcą, jeśli hodujesz jakąś kurę a jej nie zarejestrujesz w UG jesteś przestępcą. Jeśli masz 3 ule na krzyż a ich nie zarejestrujesz też jesteś przestępcą. To korea północna czy unia?

Sylwio jadę do Cię na ciasteczka
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
sylwia_slomc... 16:59, 09 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
DariaB napisał(a)

Przeczytałam całą historię krogulca i już się cieszyłam, że wszystko zadziałało a tu nagle info, że mogą go uśpić szkoda, że nie może zostać w wolierze, że lepiej uśpić niż zostawić pod czyjąś opieką.

Pięknie kwitną u Ciebie oczary i widać już znaki wiosny, u mnie śnieg wszystko przywalone śniegiem.

U nas obecnie tylko lekko przyprószone i dziś piekne słonko. Mało ostatnimi czasy takich słonecznych dni u nas.

Szkoda, też tego nie rozumiem, bo psy czy koty nawet śmiertelnie chore z nowotworami z amputacjami, paraliżem, a w schroniskach utrzymuje się. A tu zwierzę chronione , a lepiej uśpić niż oddać w prywatne ręce pod opiekę...
No cóż jak to Abiko mówi całego świata nie zbawimy i ma rację.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:02, 09 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Kordina napisał(a)
Co za paranoja! Jeśli prawo co ma chronić zezwala na zabicie a nie chronienie, to mam takie prawo w... nie będę się wyrażać.

Jeśli chronisz jakieś życie i zajmujesz się jakimś stworzeniem możesz zostać przestępcą, jeśli hodujesz jakąś kurę a jej nie zarejestrujesz w UG jesteś przestępcą. Jeśli masz 3 ule na krzyż a ich nie zarejestrujesz też jesteś przestępcą. To korea północna czy unia?

Sylwio jadę do Cię na ciasteczka

Zapraszam Dla mnie to też chore prawo, ale co poradzić , jak nie zmienią to obowiązujące przepisy narzucają właśnie takie postępowanie. Pan powiedział, że nie zaryzykuje bo mogliby Mu pod tym pretekstem ośrodek zamknąć, a wtedy już nie miałby kto ratować tych zwierząt, które uratować można.
Jestem w stanie zrozumieć Jego obawy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:11, 09 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Remontowo

Sobotę spędziliśmy na remoncie
Wreszcie skończyłam wyczesywać, opalać i impregnować deski na ścianę, więc mogliśmy ruszyć z jej montażem
Miesiąc przygotowywania materiału, a montaż jakieś dwie godziny
Emuś docinał na długość

i startujemy, obyło się bez śrub i kleju montażowego. Sposób ściągnęłam z budowy chat z bali na wsuw


____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:15, 09 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
raz dwa i finisz

jeszcze tylko wypuścić kable pod kinkiet i haczyk przez deski, założyć listwy

i gotowe


górna listwę przysufitowa zamontujemy dopiero jak te deski podeschną i się uleżą, wtedy będzie wiadomo jaka musi być szeroka
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:19, 09 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
No to lecimy dalej z balustradą, Emuś szlifuje ze starego lakieru słupki, jak widac do czołówki bo dzień nadal za krótki

Wyczesujemy najdłuższe 4 metrowe deski na zewnątrz


I jedną nawet na zewnątrz opalałam

ale palce przymarzały mi do butli z gazem, więc kolejne już robię w środku
Jeszcze mi zostało trzy opalić i potem całą piątkę zaimpregnować, a później to już montować można
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kordina 19:49, 09 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
No brawo!! Postęp robót zatwierdzony
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Urszulla 19:57, 09 lut 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Czytam o ciekawych doświadczeniach. Z niecierpliwością wyczekuję ocieplenia
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies