Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Magara 23:13, 05 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6587
sylwia_slomczewska napisał(a)
Chyba nie mogą tak zrobić bo krogulec w Polsce pod ochroną, a ja im powiedziałam, że nie jestem pewna czy to jest pustułka czy coś innego.

Sylwia, ja bym zapytanie wysłała. Prosiłaś o interwencję, Twoje prawo wiedzieć jak się skończyła. Przekazałaś swoje mienie (klatkę). Tym bardziej masz prawo wiedzieć i upewnić się, że Twoja troska nie poszła na marne.

My kiedyś zauważyliśmy sarnę leżącą na poboczu. Zatrzymaliśmy się, ale weterynarzami nie jesteśmy. Wydawało nam się, że nie żyje, ale równie dobrze mogła być w agonii. Próbowałam się dodzwonić do weterynarza, który ma podpisaną umowę z gminą. Bez odbioru. Małżonek zadzwonił na Policję (na wsiach straż miejska nie istnieje). Żal nam było zwierzaka, który być może jeszcze cierpiał i te męki należałoby skrócić. Z pobudek czysto "ludzkich" - leżała w takim miejscu na zakręcie, że każdy kto obok przejeżdżał się gapił i tylko czekać można było na stłuczkę albo i coś gorszego.
Na miejscu wtedy nie mogliśmy dłużej zostać ale wiem, że Policja przyjechała. Wiem stąd, że do dziś w kontaktach ze służbami jest nam to wypominane z wyrzutem... "I sarnę pan zgłaszał".... W podtekście "kogo głupi zwierz obchodzi"
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
sylwia_slomc... 00:35, 06 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Przykre to
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Napia 15:07, 06 lut 2023


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Smutne, co piszecie. Trzymam jednak kciuki, żeby krogulcowi nie stała się krzywda. Piękny ptak.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
sylwia_slomc... 19:12, 06 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Na dzień dzisiejszy dowiedziałam się, że ptak został przekazany i odebrany z Policji odpowiedniej placówce( wiem jakiej). Jutro może będę wiedzieć w jakim jest stanie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Rojodziejowa 19:27, 06 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
O! To bardzo dobre wiadomości!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 10:21, 07 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Dziś już wiem, że przebywa w gabinecie weterynaryjnym pod opieką lekarza, a z komisariatu został odebrany w ciągu pół godziny. Więc szybko poszło. Teraz jeszcze czekam na info jaki jest jego stan. I czy jest szansa na wypuszczenie w przyszłości w naszej okolicy.
O ile takowa będzie. Przejęty został z komisariatu przez Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowicach. Mają swoją stronę na FB i robią świetną robotę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 11:05, 07 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Profesjonalna reakcja wszystkich zainteresowanych, od Ciebie poczynając.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kordina 11:29, 07 lut 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
Ja mam tylko dobre doświadczenia w tej materii na moim terenie
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 11:33, 07 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dziś już wiem, że przebywa w gabinecie weterynaryjnym pod opieką lekarza, a z komisariatu został odebrany w ciągu pół godziny. Więc szybko poszło. Teraz jeszcze czekam na info jaki jest jego stan. I czy jest szansa na wypuszczenie w przyszłości w naszej okolicy.
O ile takowa będzie. Przejęty został z komisariatu przez Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowicach. Mają swoją stronę na FB i robią świetną robotę


Weszłam na ich stronę na FB. Bardzo dużo działają.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
sylwia_slomc... 11:41, 07 lut 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Profesjonalna reakcja wszystkich zainteresowanych, od Ciebie poczynając.

Aż jestem zdziwiona, że tak sprawnie to działa, miłe zaskoczenie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies