Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Milka 11:42, 28 mar 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
sylwia_slomczewska napisał(a)

Irenko z bliska nie tak czyściutko, plewić trzeba no i druga strona do przycinki jjeszcze......dumam nad budlejami od Ciebie bo nic nie straciły liści i nie wiem jak je przyciąć. Zawsze ciachałam na 30-40cm, tak jak zielone przetrwało, teraz jak? Jeśli wyżej przytnę jeszcze więcej kwiecia będzie czy tylko większy krzak?
Emuś kancików zapragnał rok temu, ale nie miał czasu kancikować, ja musiałam, to teraz jak ma czas niech kancikuje, co się ma sprzęt marnować
Lilaki się spieszą i inne rośliny....tak myślę czy nie chcą przed nadejściem suszy zdążyć......oby rok był łaskawszy w wodę. U mnie też krety od nowa ruszyły

Ja bym budleje skróciła jednak, bo to cięcie wzmacnia kwitnienie, a tak może mieć mniej kwiatów.
Oby z wodą było inaczej, bo wszystko u ciebie porosło i więcej już tej wody ciągnie, a za ileś lat...lepiej na zapas się nie martwić.
Ja też jeszcze nie plewię, walka ze szczawikiem mnie czeka i trawnik, uff..bo psiaki psocą, dzis wykopały i pogryzły karpy irysów, lilii i doły nowe. Ubiję
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 13:18, 28 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Nie dziwię się, że nerwa na nie masz, ale złodzieja pogoniły, wybaczysz
Dziękuję Ci to jutro tnę jak zawsze
Przetrwa w ogrodzie to co się najlepiej zaaklimatyzuje, właśnie mi znikają orliki i irysy syberyjskie, nornice zadmakowały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gosialuk 14:05, 28 mar 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
U mnie też nornice irysy syberyjskie wsuwają, a myślałam, że one takie bezpieczne są. Będę walczyć z nornicami, chyba trutkę w słoiczkach do norek im dam.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Basilikum 14:07, 28 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
to ja w poniedzialek obejrze a najpierw poczytam tu wszystkie ochy i achy

fotki wiosenne widziaam ale fajnie, ze juz sie tak kolorowo robi
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
la_estrellita 17:18, 28 mar 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
Coś czuję, że w poniedziałek serwery im padną
____________________
Agnieszka Gutlandia
sylwia_slomc... 17:31, 28 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Gosialuk napisał(a)
U mnie też nornice irysy syberyjskie wsuwają, a myślałam, że one takie bezpieczne są. Będę walczyć z nornicami, chyba trutkę w słoiczkach do norek im dam.

Też bym dała, ale irysy zjadły przez zimę nim się zorientowałam, a orliki mam w różnych miejscach i jak zjedzone to już nie ma czego ratować by trutkę sypać. W łące teraz ryją na potęgę, tam też miałam orliki, ale nie eidzę by coś wychodziło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:33, 28 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Basilikum napisał(a)
to ja w poniedzialek obejrze a najpierw poczytam tu wszystkie ochy i achy

fotki wiosenne widziaam ale fajnie, ze juz sie tak kolorowo robi

Nie wiadomo czy ochy i achy, może być ostra krytyka, nasz ogród młody jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 17:34, 28 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
la_estrellita napisał(a)
Coś czuję, że w poniedziałek serwery im padną

Nie może być, bo gdzie się będziemy rozpisywać?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Basilikum 17:35, 28 mar 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie wiadomo czy ochy i achy, może być ostra krytyka, nasz ogród młody jest

jak krytyka to tylko do programu, wasz ogrod jest mlody ale juz zachwyca. No a jak juz krytyka to tylko konstruktywna
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
marba 19:07, 28 mar 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Sylwio, już nie mogę doczekać się niedzieli i możliwości zobaczenia Twojego ogrodu.
Macham wiosennie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies