Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 09:46, 26 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Mgduska,April jak mi się w marcu przypomnicie to mogę się wiosną podzielić białym Polakiem i tym mocno różowym bo z nich czasem mam odrosty. To ukopać mogę. Ale musicie wołać bo ja zapomnę, za dużo na głowie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:47, 26 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Kordina napisał(a)
Magda, dzięki za fotorelację, jak fajnie jest zobaczyć znane zakątki, ale zupełnie nowym okiem

Też lubię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:50, 26 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Bee napisał(a)


Sylwia, a próbowałaś może kosić wrzosy kosą spalinową? Przeczytałam o takim sposobie na stronie którejś szkółki wrzosowej i chyba tak spróbuję w przyszłym roku. Ręce mi w tym roku odpadały a cięłam nożycami do żywopłotów.

Jak ich nie zetniesz to nie wpłynie na kwitnienie. Będą tylko większe i bardziej naturalne. Mam takie wrzosy. które tnę co parę lat i nic im nie jest. No może mają bardziej rosochaty kształt


Z wrzosami jest tak, że jak przytniesz za mocno, poniżej zielonego to nie odbiją, za duże ryzyko dla mnie, maszynką mam kontrolę. Bardziej mi się podobają takie zwarte i wolniej się starzeją.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Roocika 11:13, 26 maj 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Urszulla napisał(a)


A ja poszukuję bodziszka cuchnącego. Nie wiem czy to rzadkość czy po prostu okaz lasów. Kupić się go nie da.


Ula bodziszki cuchnące są chyba dwuletnie, u mnie jak chwasty rosną... są bardzo delikane więc pewnie dlatego nikt tego nie sprzedaje.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Mirka 11:17, 26 maj 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Sylwia dzięki za rady co do Grujecznika .
Wstawiłam zdjęcia od 2021r. możesz jeszcze raz zerknąć?
Napisz mi czym go opryskać?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Urszulla 18:59, 26 maj 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Roocika napisał(a)


Ula bodziszki cuchnące są chyba dwuletnie, u mnie jak chwasty rosną... są bardzo delikane więc pewnie dlatego nikt tego nie sprzedaje.


Takie buty..... szaleństwo bodziszkowe mnie ogarnęło
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Basieksp 19:11, 26 maj 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
sylwia_slomczewska napisał(a)

O widzisz czyli jednak jakieś kwiaty spożywam bo lipę pijam w czasie choroby, a z kwiatów czarnego bzu nalewkę tez raz zrobiłam, ale po roku leżakowania choć nabrała ślicznego koloru to pachniała mydlinami


Bo ta nalewka ma taki aromatyczny zapach, też tak uważam, za to kolor faktycznie ładny, taki delikatny
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:49, 26 maj 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
April napisał(a)
Palibin zapach mi się bardzo podoba ale wygląd jakoś nie teges, taka miotła. Byłam wczoraj w centrum ogrodniczym, że może coś wpadnie w łapki. Ale ceny były takie że stwierdziłam, może i mnie stać ale głupia nie jestem żeby taką kasę płacić. Więc strajkuję i nie kupuję


Palibin ma niezaprzeczalną zaletę. Przepięknie się przebarwia jesienią. Można mu nadać dowolny kształt i wielkość. Ma bardzo ozdobne listki. Kwiaty to tylko 2-3 tygodnie radochy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 21:40, 26 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Basieksp napisał(a)


Bo ta nalewka ma taki aromatyczny zapach, też tak uważam, za to kolor faktycznie ładny, taki delikatny

Tak kolorek ma śliczniusi
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:44, 26 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Palibin ma niezaprzeczalną zaletę. Przepięknie się przebarwia jesienią. Można mu nadać dowolny kształt i wielkość. Ma bardzo ozdobne listki. Kwiaty to tylko 2-3 tygodnie radochy.

Dla przebarwień i ładnych listków mam inne rośliny, a lilaki dla kwiatów i zapachu...
Palibin u mnie na ostatnim miejscu wśród lilaków jest. Zapach ma dla mnie za mdły taki miodowy z nutą goryczy. Zupełnie mało lilakowy bardziej podobny do zapachu tawuły szarej.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies