Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 11:31, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Monia81 napisał(a)
Ależ ci musi pachnieć w ogrodzie bzy uwielbiam, bo kojarzą mi się z babcinym ogródkiem tak jak piwonie, może dlatego mam do nich taki sentyment fajnie z tym dosadzeniem roślinek do tego oczka, mi mimo, że zamulone bardzo się podobało bo bobrek przepięknie je zarósł, bardzo naturalnie wygląda buziaczki

Monia znaturalizowało się tak jak i rów. Niestety ponownie chwast idzie w nim w górę i nim rośliny nie rozrosną się na tyle by nie miał miejsca dal siebie to to będzie nieustanna walka.
Rów też się znaturalizował, nawet za bardzo bym powiedziała, Emuś ma się w tym tygodniu zabrać za obszarpanie ażurów w rowie, aj brzegi obrabiam żeby rośliny było widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:34, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Magleska napisał(a)
Sylwuś dziękuję Kochana za wszystko pyszny obiadek ,ciasto ,doznania ogrodowe
jesteście bardzo pracowici i niesamowici razem z Wojtkiem -podziwiam Was nieustannie

a i jeszcze -nie kop tego krzaka ( teraz nazwa mi z głowy wyleciała ) jest u mnie -przyjął się
Buziaki

ps. szkoda ,że nie miałam aparatu- wrzucę za chwilkę kilka kadrów z telefonu ,ale to nie ta jakość niestety

Madzia to ja dziękuję za odwiedziny i za cudowne drzewa oczywiście, ale już mi się za Tobą mega tęskniło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 11:41, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Magleska napisał(a)
Żałuję ,że nie wzięłam aparatu -jakoś telefonem mi nie idzie fotografowanie -a ogród jest warty lepszych zdjęć -mam nadzieję ,że Sylwia wstawi nowe -bo wiem ,że ma pocykane ,tylko czasu brak

Mam ostatnio pecha bo goście przyjeżdżaja jak nie skoszone połacie trawy, wczoraj dopiero Em kosił od razu inaczej w lasku rabaty się prezentują
Ale cóż poradzić jak czas i pogoda nie współgrają
Wrzosy wczoraj goliłam , jeszcze mi zostało dwa wrzosowiska wygolić, ale maszynce prądu starcza ledwo na jedną czwartą moich wrzosów jednorazowo...może do końca tygodnia ogolę. Tak się widzi, ale mam coś koło 200 wrzosów do ogolenia i to nie maleńkich sadzonek jak się kupuje tylko wielkich krzaków już Już za późno na ich golenie więc pewnie się odbędzie kosztem kwitnienia tegorocznego lub sporym opóźnieniem.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ogrodowy_Kal... 11:43, 25 maj 2023


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Cześć Sylwia Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie kocimiętka rozsiewa się sama na potęgę. Trzeba ją w końcu ogarniać ale ja dzięki niej już lawendy prawie nie mam tylko kocimiętkę, która jest po prostu niezawodna i nie do zdarcia.
A ile pracy dzięki niej mają pszczoły
Ogród piękny.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
sylwia_slomc... 12:37, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)
Cześć Sylwia Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie kocimiętka rozsiewa się sama na potęgę. Trzeba ją w końcu ogarniać ale ja dzięki niej już lawendy prawie nie mam tylko kocimiętkę, która jest po prostu niezawodna i nie do zdarcia.
A ile pracy dzięki niej mają pszczoły
Ogród piękny.

HejkaMoja się sieje, ale póki co tylko w donicy i nie jakoś bardzo wcale. A chętnie bym jej do łąki przeniosła. Mojej kotce chyba ta odmiana nie pasuje bo się nie interesuje nią, za to u Abiko koty wyjadają ją do zera
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 14:07, 25 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
Kamasje masz wypasione. Moje w tym roku strajkują i nie kwitną.
Syringa co jedna to fajniejsza. Jestem na etapie poszukiwań do siebie Małego, na taras, to jeszcze tam ciut światła zostało
____________________
April April podbija las Mazowsze
hankaandrus_44 15:44, 25 maj 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Zaglądam, podziwiam pracowitość! Efekty widać gołym okiem!
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Mgduska 20:44, 25 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
April napisał(a)
Kamasje masz wypasione. Moje w tym roku strajkują i nie kwitną.
Syringa co jedna to fajniejsza. Jestem na etapie poszukiwań do siebie Małego, na taras, to jeszcze tam ciut światła zostało


To tak jak ja - i powiem Ci, że ładny lilak to marzenie ściętej głowy. Taki niby popularny krzew, a po prostu nie sposób kupić ładnego. Widziałam dziś w szkółce albo łyse badyle (szczepione) z podwiędłymi dwoma kwiatostanami, albo śliczne maleństwa o wysokości 40 cm - kiedy to zakwitnie? I na jakiej wysokości? A odmian w sumie 4, w tym ta, którą mam. Mój sąsiad ma spory egzemplarz w ładnym kolorze, ale nie widzę żadnego malucha do ukopania
____________________
Sałatka pokrzywowa
hankaandrus_44 21:30, 25 maj 2023


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7200
Można spróbować ukorzeniać lilaki.
Mnie się kiedyś udało. Takie niezdrewniałe, niewielkie pędy odrywamy, smarujemy czosnkiem, albo traktujemy ukorzeniaczem wstawiamy do doniczki, podlewamy i pilnujemy wilgoci /przykrywamy butelką bez dna z otwartym korkiem./Miesiąc czasu i powinny być korzonki. Dla pewności sadzimy kilka szt. Trzymamy w cieniu. 100%pewności nie dam, ale kto nie próbuje, ten źle się czuje. Muszę wypróbować w tym roku znowu, bo mam jednego na oku/upatrzonego/.

____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Ogrodowy_Kal... 21:33, 25 maj 2023


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
sylwia_slomczewska napisał(a)

HejkaMoja się sieje, ale póki co tylko w donicy i nie jakoś bardzo wcale. A chętnie bym jej do łąki przeniosła. Mojej kotce chyba ta odmiana nie pasuje bo się nie interesuje nią, za to u Abiko koty wyjadają ją do zera

A ja myślałem, że z tymi kotami to tylko tak piszą , bo u mnie też koty nic sobie z niej nie robią.
Może to też kwestia odmiany, bo ja mam pospolitą od cioci, nawet nie znam odmiany ale sieje się dosłownie wszędzie, tak jak niezapominajki.
____________________
Darek Wizytówka***Ogrodowy Kalejdoskop
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies