Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

sylwia_slomc... 22:58, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
April napisał(a)
Kamasje masz wypasione. Moje w tym roku strajkują i nie kwitną.
Syringa co jedna to fajniejsza. Jestem na etapie poszukiwań do siebie Małego, na taras, to jeszcze tam ciut światła zostało


Z moich nie rośnie jakoś szałowo Ottawski, ale kwitnie też na razie tak sobie, może w tym sezonie będzie miła ciut więcej kwiatów. I jeszcze Minuet tez wolno rośnie w porównaniu do tych wszystkich co już pokazałam, ale one są z tych ciut później kwitnących i zapachem też się różnią. bo Palibina to już wszyscy znają, też mam i tak szczerze to mnie ani wyglądem póki co, ani zapachem doopy nie urywa.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mirka 23:02, 25 maj 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Sylwia zajrzysz do mnie mam problem z grujecznikiem . Wstawiłam https://www.ogrodowisko.pl/watek/2341-mirkowy-ogrod-poczatki?page=928
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
sylwia_slomc... 23:07, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
hankaandrus_44 napisał(a)
Zaglądam, podziwiam pracowitość! Efekty widać gołym okiem!

Hanuś zawsze Jesteś miłym gościem w mym ogrodzie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:12, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Mgduska napisał(a)


To tak jak ja - i powiem Ci, że ładny lilak to marzenie ściętej głowy. Taki niby popularny krzew, a po prostu nie sposób kupić ładnego. Widziałam dziś w szkółce albo łyse badyle (szczepione) z podwiędłymi dwoma kwiatostanami, albo śliczne maleństwa o wysokości 40 cm - kiedy to zakwitnie? I na jakiej wysokości? A odmian w sumie 4, w tym ta, którą mam. Mój sąsiad ma spory egzemplarz w ładnym kolorze, ale nie widzę żadnego malucha do ukopania

te dwa o których powyżej napisałam są ładnie zielone od samego dołu, maja obecnie jakieś 1,20-1,50 kwitną od trzech czterech lat.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:21, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
hankaandrus_44 napisał(a)
Można spróbować ukorzeniać lilaki.
Mnie się kiedyś udało. Takie niezdrewniałe, niewielkie pędy odrywamy, smarujemy czosnkiem, albo traktujemy ukorzeniaczem wstawiamy do doniczki, podlewamy i pilnujemy wilgoci /przykrywamy butelką bez dna z otwartym korkiem./Miesiąc czasu i powinny być korzonki. Dla pewności sadzimy kilka szt. Trzymamy w cieniu. 100%pewności nie dam, ale kto nie próbuje, ten źle się czuje. Muszę wypróbować w tym roku znowu, bo mam jednego na oku/upatrzonego/.


Ja Ottawskiego mam z nasion zebranych w botaniku
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 23:23, 25 maj 2023


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Ogrodowy_Kalejdoskop napisał(a)

A ja myślałem, że z tymi kotami to tylko tak piszą , bo u mnie też koty nic sobie z niej nie robią.
Może to też kwestia odmiany, bo ja mam pospolitą od cioci, nawet nie znam odmiany ale sieje się dosłownie wszędzie, tak jak niezapominajki.

Albo zależy od kota Bo Aga ma tą samą co ja i u Niej koty wyjadają, a u mnie nie.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mgduska 08:09, 26 maj 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
hankaandrus_44 napisał(a)
Można spróbować ukorzeniać lilaki.
Mnie się kiedyś udało. Takie niezdrewniałe, niewielkie pędy odrywamy, smarujemy czosnkiem, albo traktujemy ukorzeniaczem wstawiamy do doniczki, podlewamy i pilnujemy wilgoci /przykrywamy butelką bez dna z otwartym korkiem./Miesiąc czasu i powinny być korzonki. Dla pewności sadzimy kilka szt. Trzymamy w cieniu. 100%pewności nie dam, ale kto nie próbuje, ten źle się czuje. Muszę wypróbować w tym roku znowu, bo mam jednego na oku/upatrzonego/.



Bardzo lubię zdobywać rośliny w ten sposób, przez siew również - tylko to czekanie! Akurat lilaka chciałabym na już Ale spróbuję, bo już kolejny rok szukam i nie widzę nic ładnego w szkółkach. W tym czasie już bym sobie coś tam wyhodowała.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 08:24, 26 maj 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10183
Palibin zapach mi się bardzo podoba ale wygląd jakoś nie teges, taka miotła. Byłam wczoraj w centrum ogrodniczym, że może coś wpadnie w łapki. Ale ceny były takie że stwierdziłam, może i mnie stać ale głupia nie jestem żeby taką kasę płacić. Więc strajkuję i nie kupuję
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kordina 08:40, 26 maj 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Magda, dzięki za fotorelację, jak fajnie jest zobaczyć znane zakątki, ale zupełnie nowym okiem
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Bee 09:17, 26 maj 2023


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 258
sylwia_slomczewska napisał(a)


Wrzosy wczoraj goliłam , jeszcze mi zostało dwa wrzosowiska wygolić, ale maszynce prądu starcza ledwo na jedną czwartą moich wrzosów jednorazowo...może do końca tygodnia ogolę. Tak się widzi, ale mam coś koło 200 wrzosów do ogolenia i to nie maleńkich sadzonek jak się kupuje tylko wielkich krzaków już Już za późno na ich golenie więc pewnie się odbędzie kosztem kwitnienia tegorocznego lub sporym opóźnieniem.


Sylwia, a próbowałaś może kosić wrzosy kosą spalinową? Przeczytałam o takim sposobie na stronie którejś szkółki wrzosowej i chyba tak spróbuję w przyszłym roku. Ręce mi w tym roku odpadały a cięłam nożycami do żywopłotów.

Jak ich nie zetniesz to nie wpłynie na kwitnienie. Będą tylko większe i bardziej naturalne. Mam takie wrzosy. które tnę co parę lat i nic im nie jest. No może mają bardziej rosochaty kształt

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies