Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

DariaB 09:33, 19 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Lilak niby taki niepozorny ale jak zakwitnie to klękajcie narody Ja mam za murem od sąsiada pięknego lilaka, kwitnie już tydzień, a zapach się roznosi po moim ogrodzie. Swojego mam tylko jednego palibina na pniu. Problem z nawłocią rozumiem, sąsiad ma i nie kos, na przeciwko działka pusta też porośnięta nawłocią. Sieje się niemiłosiernie.
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Patrycja_KG_Lu 10:26, 19 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2674
DariaB napisał(a)
Lilak niby taki niepozorny ale jak zakwitnie to klękajcie narody Ja mam za murem od sąsiada pięknego lilaka, kwitnie już tydzień, a zapach się roznosi po moim ogrodzie. Swojego mam tylko jednego palibina na pniu. Problem z nawłocią rozumiem, sąsiad ma i nie kos, na przeciwko działka pusta też porośnięta nawłocią. Sieje się niemiłosiernie.

U mnie obok też ugór z nawłocią. Ja wyrywać tego badziewia nie potrafię. Zawsze mi się urywa korzeń i potem znów odrasta.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
DariaB 10:32, 19 kwi 2024


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

U mnie obok też ugór z nawłocią. Ja wyrywać tego badziewia nie potrafię. Zawsze mi się urywa korzeń i potem znów odrasta.

Mi się czasem uda wyrwać cały, a ma mocny i głęboki korzeń, może to kwestia podłoża na którym rośnie?
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Anda 11:02, 19 kwi 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
Powtórzę za innymi - cudne lilaki Uwielbiam ich zapach i gdybym miała większy ogród to nasadziłabym ich bez liku. Liście też mają ładne i zdobią również latem.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 12:39, 19 kwi 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12137
Też podziwiam kolekcję lilaków, sporo ich uzbierałaś.
Piszesz o podcinaniu drzew. Dobrze pamiętam moment jak w poprzednim ogrodzie podcięłam jednego iglaka przerabiając go na drzewko. Od razu poczułam jakby mój ogród postarzał się o kilkadziesiąt lat . A ile roślin można było posadzić pod spodem . To są fajne miejsca na kobierce zadarniaczy , oszczędzających późniejszą robotę przy pieleniu.

Dereń ma czarne nitkowate korzenie, więc może gdzieś w ziemi tkwią a ty ich nie zauważyłaś. Zrobiłam sadzonkę, większą niż te mikrusy które dostałaś. Jak się ukorzeni i zacznie rosnąć to tobie wyślę. Mój już wypuszcza nowe liście więc u ciebie tym bardziej powinien dawać oznaki życia. Nie zauważyłam żeby smakował ślimakom. Mam wrażenie że na mojego uparciucha dobrze podziałało podzielenie się z tobą, jakby przyśpieszył .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
sylwia_slomc... 13:35, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Pliszka5 napisał(a)
Dobry mam pytanie Ty masz brzozę z bordowymi liśćmi czy ona jest warta zainteresowania tzn czy ten kolor liści jest nasycony czy taki blady??

Paweł ten kolor jest widoczny z daleka i z bliska, to jest takie ciemne bordo nie czerwony tylko bliższy temu co mają bzy Black Lace Eva tyle, że nie zielenieje. Na jesień przy przebarwieniach łapie ciut czerwieni i pomarańczy do tego borda.
tu z daleka



tu dla porównania z perukowcem

z bliska mam tylko takie jak puszczała
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:45, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
anabuko1 napisał(a)

Piękne kolory lilaków.
W tym roku rośliny szaleją.
Dużo zakwita wcześniej.
Wszystko cieszy.
Ogród już masz taki bujny, dojrzały.
I taki bardzo bogaty w różne rośliny.
Jest, oj jest co podziwiać

Wszystko się Aniu mocno rozrosło od Waszej wizyty
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:47, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Monia81 napisał(a)
Cudne masz te lilaki, wyobrażam sobie ten zapach niosący się po ogrodzie miodzio ja ostatnio kupiłam kolejnego lilaka, no nie umiem przejść obok nich obojętnie

Ja tez nie umiem. Prawie co roku jakiegoś dosadzam, często z odrostów od kogoś darowanych. Sporo mam w łące posadzonych, ale na razie sięgają kolana Mam prywatną lillakową perfumerię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:49, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
hankaandrus_44 napisał(a)
Lilaki mw kwietniu, coś niebywałego, ale i tak je podziwiam. Przymrozki-sio!

Szok w jakim tempie rośliny wiosnę poganiają. Dziś było bliziutko zera, tu gdzie mieszkam, nie wiem jak w ogrodzie. Wczoraj narzuciłam tylko truskawki.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 13:53, 19 kwi 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
vita napisał(a)
Dałaś czadu ostatnimi fotkami Ile masz lilaków? Wspaniale ożywiają teraz ogród, pewnie też pachną? Obiela cudowna, miałam przesadzić swoją w głąb rabaty, ale moja wysokością sięga talii.

Wiesz, że nie liczyłam ich nigdy.... z pamięci jak liczę to coś koło 30, albo więcej może... Kilka kilkudziesięcioletnich, kilka 10 letnich i sporo kilkuletnich jeszcze nie kwitnących.
Moja obiela rośnie jako średnie piętro w lesie koło szałasu, jest już bardzo wysoka. Może do światła ciągła bo spora konkurencja
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies