Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ranczo Szmaragdowa Dolina II

Anda 17:54, 20 cze 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie widać......chmmmm żeby tak w realu nie było widać, trawnika w miejscach największej wody praktycznie nie mam tylko proch trawa nie wschodzi bo susza.

I na kondycji roślin też widac niestety, właśnie mi Mazan napisał, że braki potasu, wypłukało z ziemi

Ewcia ubawiłaś mnie. Nie daję rady i szałwi nie przycinam wcale Przez to jest morze bo się wysiewa potem jak jest nieciekawa, to rabaty z hortensjami grają pierwsze skrzypce, a jak one kończą szałwia sama zakwita ponownie
By kwitła drugi raz nie musi być cięta i tak powtarza


Nie, jasne że nie musi być cięta. W końcu ona tych zawiązków z przylistków produkuje dużo i non stop praktycznie. Ale... po przycięciu jest ładniejsza, ma ładniejsze liście. Tak samo kocimiętka, a też jej w sumie nie ma musu przycinać

Potas uzupełnisz np. gnojówką z żywokostu, mniszka lekarskiego (liście i dawać nierozcieńczony do gleby) lub paproci Orlicy pospolitej. Popiół drzewny na pewno wiesz
Sprawdź pH ziemi po tym potopie, bo może braki potasu wskazują, że masz zbyt niskie pH.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
yolka 20:41, 20 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Róże bardzo ładne i zdrowe, A w chacie już wszystko na swoim miejscu, można odpocząć po dniu pracy.
Pokazałam obok siebie przetacznika i pustynnika, a na dokładkę języczkę
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
greg66 21:27, 20 cze 2019


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Z przyjemnością zajrzałem do Ciebie, i z przyjemnością obejrzałem wspaniały Twój ogród
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
sylwia_slomc... 21:47, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Waclaw napisał(a)

U mnie w tej chwili ożywczy deszcz

Nas omija, ale jakby miało zalać znowu to niech omija, potrzebuję spokojnego delikatnego całą noc Ale mam wymagania
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:48, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
AnnaMS napisał(a)
Ale masz piękny, malowniczy ogród, te szałwie, tawułki i róże ... , i ta chatka jest co podziwiać

Dziękuję Aniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Bogdzia 21:48, 20 cze 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Sylwia nie pomogę z ptakami bo to takie które żyją w poblizu wody , ja nie mam takich obserwacji bo w mojej okolicy nawet dalszej jezior brak. Pierwszy wydaje sie byc błotniakiem a trzeci to chyba piegża ale za mało widac by byc pewnym.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
JoannA 21:49, 20 cze 2019


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12505
To ja Ci życzę takiego spokojnego deszczu całą noc.
Ogród prezentuje się pięknie. Nie widać strat po zalaniu, a rośliny takie rześkie jakby upału u Was nie było wcale.
____________________
Nasz azyl - ogród Joanny i Andrzeja
sylwia_slomc... 21:51, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
Anda napisał(a)


Nie, jasne że nie musi być cięta. W końcu ona tych zawiązków z przylistków produkuje dużo i non stop praktycznie. Ale... po przycięciu jest ładniejsza, ma ładniejsze liście. Tak samo kocimiętka, a też jej w sumie nie ma musu przycinać

Potas uzupełnisz np. gnojówką z żywokostu, mniszka lekarskiego (liście i dawać nierozcieńczony do gleby) lub paproci Orlicy pospolitej. Popiół drzewny na pewno wiesz
Sprawdź pH ziemi po tym potopie, bo może braki potasu wskazują, że masz zbyt niskie pH.

Mam popiół drzewny, dziś polałam gnojówką z bananów to jutro jeszcze popiołem podsypię trochę. Wszystko jest możliwe bo naniosło sporo obcej gleby.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:53, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
yolka napisał(a)
Róże bardzo ładne i zdrowe, A w chacie już wszystko na swoim miejscu, można odpocząć po dniu pracy.
Pokazałam obok siebie przetacznika i pustynnika, a na dokładkę języczkę

Widzisz a ja sie tylko na tym przetaczniku skupiłam i przez to mi pustynnik znikł z pola widzenia, ale aż trudno mi to zrozumieć bo przecież pustynniki zawsze robią spektakl w ogrodzie, lecę zobaczyć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:55, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81966
greg66 napisał(a)
Z przyjemnością zajrzałem do Ciebie, i z przyjemnością obejrzałem wspaniały Twój ogród

Bardzo mi miło
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies